şükela:  tümü | bugün
  • interrail türkiye grubunun yakında açılacak sözlüğü. çöp olmuş sözlükler havuzunda yerini almamasını umuyorum ama görünen de ondan öte değil.
  • açılmasının gereksiz olduğunu düşündüğüm ayrıca sözlük mantığından biraz uzak olacağını tahmin ettiğim oluşum. paylaşım yapılan gruplarda genelde kafa o mantıktan çıkamıyor. sorulu başlıklar gözümü aldı şimdiden. *
  • --- spoiler ---

başlık: eskişehir

hakkında girilen ilk entry: eskişehir diyince genelde akla ilk 'öğrenci şehri" tamlamasıdır.ve bunun hakkında vermektedir. son yollarda daha da modernleşti ve guzelleşti.

eskisehir spor ,taraftar gurubu ve bandosuyla herkeste ayri bir sempati kazanmistir.

link
    --- spoiler ---
  • bir toplantisina katildigim olusum. interrail turkiye uzun sure yurtdisinda kaldigim donem buyuk bir yardimcim olmustu, sozluk fikrini duydugumda gercekten heyecanlanmistim. malesef isin arkasindaki ekibi pek etkin bulamadim. bestami biraz kendi dogrularini uyguluyor, etrafinda sesi cok cikan kisiler de verdikleri fikirlerde yaslari itibariyle biraz demode kaliyorlar. kendilerine yazar profillerine gezdikleri yerlerin bir haritasini koyabilecekleri bir eklenti uzerinde calismalari, ve eksi sozluk lugatini-tasarimini buyuk olcude terk etmeleri gibi bazi onerilerde bulunmustum. umarim ekibi geriye ceken bazi kisilerden bagimsiz hareket edebilirler ve gercekten genc ve dinamik bir gezi sozlugu olusturabilirler. buna gercekten ihtiyacimiz var!
  • an itibariyle beta yayınını kullanıcılarına açtığını duyurmuş bestami. diğer sözlükler gibi çöp olup gidecek diye tahmin ediyorum (bkz: at fava bekle)
  • bu kadar aktif bir facebook grubu varken neden ihtiyaç duyduklarını anlamadığım sözlük. muhtemelen millet birbirine daha rahat yürüyecek ve sözlük konseptinden uzak enteresan bir platform olacak.
  • amacı doğrultusunda kullanılırsa facebooktaki gruplarına nazaran daha kolay ulaşılır bilgilere sahip olabileceğini düşündüğüm sözlük oluşumu. umarım işin perde arkasında sözlüğü aktif kılacak düşünceler vardır.
  • üye olmadığımız kalmasın. bakalım. (-bu sefer bari beni bırak. +konuşma da yürü. )
  • aslında kötü bir fikir değil, ancak grup üyeleri grupta zaten istediği gibi yazıp çiziyor ve bu belli başlı kalıplar dışında herhangi bir kurala bağlı değil; ancak sözlük, konsepti gereği bazı kurallara sahip. bunu kaç kişi, ne kadar süre ile başarıyla yerine getirir bilemiyorum; ancak bu haliyle bir süre sonra insanların yazmayı bırakıp gruptaki gönderilere döneceğini düşünüyorum. ha harika bir yenilik olur, insanlar orada yazmaya teşvik edilir, o ayrı.