şükela:  tümü | bugün
  • gevaş kaymakamlığınca huzur ve güven ortamı olmadığı iddia edilip iptal edilmiş.allah akıl fikir versin.millete bir festivali bile çok görüp zehir ediyorlar.
  • yobazlıkta nirvanaya ulaşmış insanların otopark alanlarını yeterli görmeyip iptal ettikleri etkinlik. komedi...
  • kaymakamlığın açıklamasında yazanlar doğruysa suç şirkettedir. kimse kaymakamlığa laf atmamalı, organizasyon şirketi de bir açıklama yapmalı.
  • iptal edilmiştir.olum gidin erciş'te yapın lan.
  • iptal kararı ile ilgili yapılan açıklamalar ile ilgili küçük bir özet geçmek istiyorum
    1- ak parti van yetkilileri tarafından yapılan bütün açıklamalar tamamen festivalin ahlaksızlığı meşrulaştırması ile alakalı
    2-gevaş kaymakamlığınca yapılan açıklamaya göre festivalden sorumlu şirket güvenlik ve temizlik üzerine söylenen şartları kabul etmemiş veya yerine getirmemiş.
    3-geçen sene büyük ilgi toplayan festival sonrası başlayan karalama kampanyası her ne kadar son 1 aya kadar ilgi toplamasa da son zamanlarda etkisini göstermeye başladı. il içinde dağıtılan broşür ve il içinde bazı yerlere asılan afişlere göre festival van halkını ahlaksızlığa ( sanırım cinsel ilişkiden bahsediliyor çünkü alkole ayrı bir parantez açılıyor ) ve içkiye yöneltiyor.
    4-change.org da "gezginfestvan’a engel olunmasın." başlığıyla açılan 1000 kişilik kampanya 9 saat içinde 600'ü aşkın imza toplamış bulunmakta.
    5-ak parti'nin van yetkilileri konuyla ilgili açıklama yapmasına rağmen belediye seçimlerinde belediyeyi kayyumdan geri alan halkların demokratik partisi yetkilileri bir açıklama yapmadı.
    6-belediye seçimlerinde galip gelen ak parti adayı murat sezer konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı.
    .
    .
    .
    .
    .
    bunlardan ayrı olarak kendi görüşlerimi de belirtmek istiyorum.

öncelikle belirtmek isterim ki geçen sene yapılan festival ülkenin çeşitli yerinden yerli turistleri şehre çekerek van şehrine yarar sağladığı aşikar. muhafazakar kesimin rahatsız olduğu şeylerden biri efes'in festivale sponsor olması. diyanetin parasının büyük bir yüzdesinin islama göre haram olan alkolden aldığı bir ülkede itiraz edilen olayın bu olması gülünç. son 1 sene içinde vangölü ekspresi ile şehre turist çekmeye çalışılırken gevaş kaymakamlığının böyle bir karar alması gerçekten akıl almaz bir şey.
    bana göre bu açıklamalar ve alınan bu saçma karar muhafazakarlık veya yobazlıkla açıklanacak türde değildir. bu tamamen muhafazakar kesimin kendisinden olmayanı ayrıştırıp asimile etme çabasıdır. nasıl ki yıllar boyunca üniversitelerde festivaller iptal edilip kuran okuma seansları yapıldıysa yine aynı senaryo oynanıyor.umarım başarılı olamazlar ve gençlerin istediklerine boyun eğerler.
  • özetle: "festival mestival buranın insanına layık değil, burakiler dağlıdır anlamazlar öyle müzük falan" demek istemişler. bu tip kültürel faaliyetler o bölgeyi dışlanmışlıktan kurtarıyor diye destekliyorum bu festivali, ama köktendinciler yemin etmiş, resmen ülkeyi boka boğuyorlar.
  • bu ülkenin bu gariban milletine yaşamak haram lan hakkaten.
  • türkiye’ de herkesin ses çıkarması gereken mevzuulardn biri.
    gecen sene olaysiz gecen bir festivale neymis efendim guvenlik sebebiyle iptal etmislermis.
    siz kimsiniz ?
    neyi neye gore iptal ediyorsunuz ?
    ahlak hareketi adinda yobazlarin alkol iciyor diye ayaklanmasi mi problem ?
    e karsi taraf ayaklansa ?

sasirmayin, bahane bulmayin. o festival yapilmali.
  • kaymakam hazretleri kendini güvende hissetmiyorsa gelmesin, neden iptal oluyor ki festival. kendiniz çalın oynayın gezgin gençler.
  • gezginfest van 2018'e gitmiştim, çok eğlendim, çok farklı güzel bir ortam vardı. demek ki güzellikleri bizlere fazla görmüşler. iptal edilmemesi için çaba sarf etmek gerekir. müzik evrenseldir, her türlü çıkarın ötesindedir. van ilinin sosyal, ticari vb. her anlamda kendini geliştirebilmesi için bu tarz organizasyonlara sahip çıkması gerekir.