şükela:  tümü | bugün
 • eğer doğruysa, aynı kaynaktan yönetilmiş oldukları söylentilerini doğrulayacak eylemdir.
 • tipik bir akp takiyeciliği içeren safsata. askeri kendileri için tehdit olarak algıladıklarında asker darbeci, ama askeri muhaliflerine karşı kullanmak gerektiğinde (bkz: postal yalayıcı kim bakalım)

  bugüne kadar yapılan bütün darbelerin kadrolu kazananları sağ ve dinci kesimlerken, hala "amanın dostlar bize darbe yapacaklar" mavlamalarıyla mart kedisi gibi ortalarda dolaşıp millete çamur atmalarının sebebini anlamak için çocukluklarına dönmek lazım.
 • kanımca doğrusu darbeyi değil fakat mursi'nin gitmesini destekedikleri olan önerme. ordu bir şekilde devreye girdi diye mursi'yi melekleştirmenin darbeye destek vermekten bir farkı yok. özgürlüklerin önünü ne kadar açarsanız darbeyi ve darbe heveslilerini de o derece sahneden silersiniz. mursi'nin bunu beceremediği açık.
 • doğru olmadığı sosyal medyada dönen yığınla "darbeyle demokrasi olmaz" konuşu paylaşım ile sabit hönerme. öte yandan, iktidarı bir kez eline aldın mı ortalığın tozunu attıran, kodum mu oturturum, binalar dikerler yuvalar yıkarım, fetvalar verir milyonlar yerim tarzı yaklaşımlara da "demokrasi" demek nasıl bir mide ister bilemiyorum.

  ne darbe ne seriat sloganı ile vaktiyle çok dalga geçildi bu ülkede, ama demokrasinin "a mı diyim b mi diyim" tarzı bir seçim olmadığını umarız bir gün kavrar zihinler.

  öte yandan hatırlatmakta fayda var, darbeyle ordunun desteğini almak arasında kalın bir çizgi var. tarihte, sovyet devriminden iran devrimine silahlı güçlerin desteğini almadan başarıya ulaşmış bir hareket var mıdır merak ediyorum. paris komünü, evet 2 ay içerisinde yabancı güçlerin de desteği ile kanla bastırılmıştır...
 • dogru degildir, gezi direniscileri birakin misir'i turkiye'deki darbeleri de desteklemediklerini defalarca dile getirmislerdir ama yine de amac istedigine inanmak oldugu icin bu gercegi diktator yanlilari gozardi etmektedirler.

  gezi direniscileri misir halkini desteklemektedirler, en temel haklardan biri olan protesto hakkinin secilmis diktator mursi tarafindan gasp edilmesine karsi gelmektedirler. bunu yapmalarinin en onemli nedeni benzer sureclerden gectikleri icin empati yapabilmeleridir.
 • düşmanımın düşmanı dostumdur, ya da düşmanımın dostu düşmanımdır düz ve sığ mantığının ürünüdür. aralarında petkaları yemediği için "türkiyede darbe olsun asker el atsın" diyemeyip yarım ağızla "darbeye karsıyız ama..." diye geveleyenler de var. var da varlar bitmezler bitmediler bitmeleri de gerekmez hatta ileri gidip olmalılar da diyebiliriz.

  yine de bütün gezi direnişçileri demek kolaycılık olur. mısırda kendisini başkanlıga getirenlerin dalgasına taş atan hükümetler geldikleri gibi gidiyor olayı yaşanmaktadır. sistemler ne kadar çürümüş olurlarsa olsunlar bir dış etki olmadan yıkılmazlar mısırdaki çürümüş öübarek düzeni de dış etki olmadan yıkılmadı dış etkilerin içteki bilinçli ya da bilinçsiz tezahürleri ile yıkıldı ama kendilerini var eden kuvvetlere karşı gelince görüldüğü üzere dış kuvvetlerin rüzgarı cevirmeleri de zor olmadı.

  biz burdan bakıp o geldi bu gitti diye seviniriz ya da üzülürüz ancak adamlar kafalarına göre külahı ondan alıp buna bundan da digerine giydirip duruyorlar bağımlı olmak malesef bu.
  ülkeler dış etkilere ve dış müdahalelere direnç geliştirmezlerse olacak da tam da budur. bizim ülkemizi ele alalım köhne çürümüş osmanlı düzeni yıkılmıyordu ne zaman ki cihan harbinde nakavt olduk ondan sonra düzen yıkıldı eski düzeninsacayaklarında yeni düzen kuruldu bereket ki bizimkinin yıkılması ittihatcıların aptallıklarından (ya da bir görüşe göre çaresizliklerinden) ötürü oldu ve savaş sonrası konjonktür de uygundu ki yeni düzen dış etki ile değil de biraz eskinin ucları biraz da yeni ama içimizden akımların birleşimi ile kuruldu da biraz temellenebildi.

  eski tebaamız malesef bunları yaşamaya devam edecek bir süre daha özellikle de eski arap tebaamız

  sevinme hususuna gelince dünyadaki her islamcı akımın karsısındakilere özgürlük savunucusu demek ile her islamcı akıma kurtarıcı demek bir birinin tıpkısının aynısı psikolojidir ikisi de her sakallıyı dedem sanmak manasındadır. yapmayın kardeşler yazıktır gençliğinize ...
  edit: yazım yanlışı
 • yanlış ifade. gezi direnişçilerinin şu anda ne yaptığı belli değildir. hayko bağdat başka telden, aslı aydıntaşbaş başka telden, ekşi'nin bordo klavyelisi başka telden çalıyor. rüzgar her platformda başka esiyor. apolitik y'ciler de kafasına göre takılıyor.
 • mısır'daki darbe değildir. bilakis milyonlar mursi'ye karşı ayaklanmıştır. mursi ise desteği azalmasına rağmen çoğunluğa kulak asmamış, erken seçime gitmemiştir.. mısır'da bugün olanlar sadece halk ihtilalidir. nelere şahit olmadık ki mursi mısır'ında...mısır parlamentosunda durduk yere ezan okuyanlar mı desen, yok şu şekilde kanun tasarıları mı desen : http://dunya.milliyet.com.tr/…2/1533443/default.htm .. yoksa hristiyan domates tartışmaları mı desen ? luksor kentine bir teröristi vali ataması mı desen.. saymakla bitmez evet bunları takip ettik mısır'daki mursi döneminde. herkes saçmalamayı bıraksın mısır halkının artık canına tak etti ve ayaklandılar. ve bu bir halk ihtilalidir.
 • yanlıştır. doğrusu gezi direnişçilerinin demokrasi arayan mısır halkını desteklemesi olacaktır. zira demokrasi oy verelim, oy verdiğimiz insan ne isterse onu yapsın demek değildir. ama şaşırmıyorum siz bunu türkiye için anlamadınız da kalkıp mısır için anlayacaksınız. ordunun olaya dahil olmasını isteyen direnişçi henüz görmedim. siz de arasanız muhtemelen bulamayacaksınız ama konuşuyorsunuz işte. peki.
 • ancak bir mal tarafından yapılabilecek beyanat.

  bize ne lan elin hükümetinden darbesinden?
  bizim desteklediğimiz halkın sesini çıkarması.
  haklarını araması.

  sonucunca darbe çıkıyorsa bu hükmetin ve/veya askerin suçudur.

  tayyip aşkıyla dünyanın dört bir yanındaki diktatörleri yalar oldu bu insanlar. anlamlandıramıyorum.
hesabın var mı? giriş yap