şükela:  tümü | bugün soru sor
 • biliyorsunuz, son günlerde bilim insanlarini, gazetecileri ve sanatcilari gezi direnisi'ni organize ettigi iddiasiyla tutukluyorlar. oysa bu direnisin organize olmadigi asikar.

  neyse, gezi gündeme gelince basliktaki soru geldi:
  gezi direnişinde fetullahın piçleri ne yapiyordu?

  iktidar 2011 yilini söyle tarif ediyor: emniyet, istihbarat, asker, polis, tüm devlet kurumlari elimin altindaydi, buna ragmen ilkokul mezunu bir meczup bizi enayi yerine koydu! gercegi 17-25 aralik sorusturmalarinda anladik.

  elinde istihbarat teskilati olmayan, siradan eksisözlük yazarlarindan birkac alinti yapayim:

  --- spoiler ---
  baslik: türk polisi
  fethullah gülen'in artık en ince kılcal damarlarına kadar nüfuz ettiği kurumdur. fethullah gülen'in mantığını, zihniyetini, düşüncesini, insana bakış açsını, ne yapmak istediğini tüm açıklığı ve berraklığıyla sunar görmesini bilen gözlere.
  06.10.2009 (#16989136)

  (bkz: nur çetesi)
  (bkz: gülen cemaatinin polis içinde örgütlenmesi)
  (bkz: fethullah'ın copları)
  20.06.2011 (#24141599)
  --- spoiler ---

  oturup düsündüm, olaylar tek tek gözümün önünde canlandi:
  gezi parki'nin yikilip yikilmayacagi konusunda mahkeme karari bekleniyordu. karar cikmadan dozerler geldi ve parki yikmaya calisti. orada cocuklar eylem yapmiyordu, yürüyüs yapmiyordu, bagirmiyordu, sessiz sakin cadirlarda uyuyorlardi.
  fetullahın piçleri önce bir parki korumak icin cadirlarda uyuyan ögrencilerin üzerine gaz bombasi attilar. cocuklar can havliyle kacisirken cadirlari atese verdiler. cocuklarin masumiyeti okadar asikardi ki, mhp'liler bile "bu yapilan haksizliktir" diyip sokaga ciktilar...

  sonra fetullahın piçleri ellerinde gaz bombalariyla bütün sokaklara dagildilar, cicegin ortasi kadar güzel cocuklara gaz bombalariyla, plastik mermilerle, tomalarla saldirdilar. insanlar kör oldu, ömür boyu sakat kaldi, bazilari hayatini kaybetti!
  o dönemde gezi'de en cok duydugum sloganlardan birisi suydu:
  (bkz: fetullahın piçleri yıldıramaz bizleri)

  evet fetullahın piçleri bu direnisi durdurmaya calisiyorlardi! gezi direnisine katilanlar bu ülkenin vatanseverleridir, karsi cikanlar ise amerikan köpekleridir!
 • o dönemde "bütün emniyet yapılanmasının neredeyse %90'ı fetö'cü lan" diyorduk, ama bazı yavşaklar hatta bazı yavşak oğlu yavşaklar bizimle fetö dedik diye kavgaya tutuşuyordu. yok efendim fettullah hoca efendi diyecekmişiz. şimdi bizden daha çok küfür etme yarışındalar. çünkü, fetö'cü olmadıklarını ıspatlama derdindeler. bizim öyle bir derdimiz var mı? yok. bizim için yavşak(lar) hala yavşak(lar.) o öncesi de, sonrası da karanlık olan dönemde kolundan tuttuklarını zindanlarda çürüttüler, hukukta, emniyette, okullarda hızla kadrolaştılar, evet devletin damarlarına sızmışlar istedikleri gibi at koşturuyorlardı. bunu kim önleyebilirdi? halk mı? o ancak kanunların onlara tanıdığı hakkı yani protesto ve yürüyüş hakkını kullanabilir(di) kullandırtılmadı, hatta bunun içinde kanun çıkarttılar izinsiz yürüyüş, protesto vs... yasah, hani demokrasi ile yönetiliyorduk hani demokratik ülkeydik? hiç bir şey yapamadık halkımızı uyuşturdular. kim önleyebilirdi? tabi ki devlet önleyebilirdi; o ne yaptı? onların istediği bütün kanunları meclise taşıdı in ali, bin ali yöntemi ile kaldırdılar indirdiler ellerini, bütün yasalar birer birer hiç bir engele takılmadan geçti, olmadı referandum kararı aldırdılar. biz bir yerlerimizi yırtıyorduk "bakın bu kararların geçmesi demek memleketin elden gitmesi demek, devleti bu yavşaklara teslim etmek, karanlığa doğru atılmış bir başka adım demek" diye. siz bize ne diyordunuz? o zaman fedöcü diyemediğiniz için terörist (!) diyordunuz. şimdi arkanızda "ne istediniz de vermedik" diyen bir liderle size yaptığınız mevcut hataları söylediğimizde bize fetö'cü diyorsunuz.
  öğretilmiş çaresizlikler sizi yok edecek biliyorum, fakat sizinle beraber maalesef yapılan bütün yanlışların farkında olup karşı koyan bizden de kişilere dokunacak, sadece bunun için üzülüyorum.
 • mevzu ile alakası olmayan sorudur.

  hayatımda hiç bu adamları kaale almadığım ve her daim yüzlerine şerefsizliklerini vurduğum için orada ne yapıyorlardı, burada ne yapıyorlardı gibi meraklarım olmadı.

  asıl sorulması soru: gezi direnişinde akp'liler ne yapıyordu? şeklinde olmalıdır şahsi kanaatimce.
 • bunun cevabını merak edenler şu (bkz: 11. uluslararası türkçe olimpiyatları) sayfasına bakarlarsa cevabı görürler.
  (bkz: kimler kimlerle beraber).
 • polis üniformasıyla halkı öldürüyorlardı.

  dahası bu davranışları çift maaş + primle ödüllendirilmiş, her köşeye kutlama afişleri asılmıştı.

  hatırladık mı?
 • konuyla endirek alakasi var ama soylemeden edemeyecegim. gezi doneminde ben fetoya, fetocu valiye, fetocu polislere, fetocu yargiya, fetocu devlete ana avrat kufur ederken, cansiperhane bir sekilde fetoyu savunan koyu akp'li arkadasim, su anda agzindan salyalar akitarak gunah cikarircasina her gun fetoya kufur ediyor. bunu yaparkende kendine bok surdurmuyor ama. boku gidip baskasina atiyor. yok chp, yok kemalistler, yok iyi parti, yok ameriga, yok kurtler vs artik onune kim gelirse.
  ancak bu guzel arkadasim dimdik onumde durup benim yuzume bakamiyor artik. bende pek muhattap olmuyorum zaten. azicik serefi varsa bu utanc ona yeter.
 • ''emri ben verdim'' diyenin uşaklığını yapıyorlardı. ak partisi ve fetö ayrı kavramlar değildir ; aralarından et & tırnak ilişkisi vardır.devir değişince 'hocaefendi' den 'fetö' ye dönenler,bunların devri dolunca da 'reis' demekten vazgeçip başka şeyler bulacaklar.mühim olan bizim düşmanın kim olduğunu unutmamamız.
 • tayyibi yalıyorlardı.
 • gezi'nin bu kadar büyümesinde fetöcü polislerin orantısız şiddetinin katkısı yadsınamaz. bu pencereden bakarsak fetö geziyi planlamış ya da tırmandırmak istemiş olabilir. ama oradaki insanların büyük çoğunluğu bir tepkiyi dile getirmek için toplanmışlardı ve haklılardı.