şükela:  tümü | bugün
 • bazı dangalakların ağzına sakız olan soru.

  cevabını vereyim o zaman:

  ben ortaokuldaydım.

  gezide yanımda olan kardeşlerim ya okula başlamamıştı ya da ilkokuldalardı.

  bazıları liseye yeni başlamıştı.

  sürekli olarak şurda nerdeydiniz, burda nerdeydiniz diyorsunuz ya? biz gezide'ydik siz nerdeydiniz?
 • mario oynuyodum evde diye cevapladığım soru öbeği. annem tencere falan çalıyordu pencerede.
 • o zamanlar baş belası twitter ve serseri facebook yoktu. tv ne anlatırsa ona inanıyorduk.. durum şu anki gibi olsa, insanlar neler yapıldığının farkında olsa emin olun herkes bugünkü gibi birbirine destek olurdu.

  tanım: executive producer bir soru.
 • (vuhuu bu soruya kadar düştülerse) direnişin dağılacağından iyice umudu kesen insan serzenişi. şahsen ben çılgın bedişgillerdeydim o sıra. orta bir mi desem... ilkokul mu desem... tam kestiremedim.
 • insanlara dert olmuş sorudur. ben evdeydim sanırım, bir ara okula da gitmiş olabilirim. bunla ilgili bir de bak 28 şubattaki kararlar hala yürürlükte, mağdurum da mağdur ühü ühü ühü diyenler var. eee ballim hak ve özgürlüklerin kısıtlandığı 1982 anayasası hala yürürlükte, pkk ile mücadele ayağına hükumetin çıkardığı, tweet attı diye göz altına alınan liseli gençlere neden olan kanunlar yürürlükte onları ne yapacağız. haaa 28 şubat'ı hala etkisini hissediyoruz diyorsan 10 yıldır hükumet ne yaptı diye sorarlar adama, insanlara özgürlüklerini vereceğiz, kimsenin yaşamına karışmayacağız diyip bunu sadece islami yaşam tarzına indirgersen kimse seni desteklemez. sonuç itibariyle

  (bkz: ağlama melis)
  (bkz: hakkını ara)
  (bkz: direngezi)
 • güzel bir soru. ben fifa 97 oynuyordum

  (bkz: başbakanımızı yedirmeyiz/@beni bu doom metal bitirdi hacer)

  öte zamandan: ironiyi anlamayan nesle aşina olmayan nesilin göt kılları ağarmış, aynı zamanda kadayıf olmuştur herhalde. 97'de, yedi-sekiz yaşlarındaki akranlarımla sabahtan akşama kadar sokakta yerden yüksek, ebelemece, saklanbaç falan oynuyordum ben, vurmayın bu kadar.
 • kendi adıma cevap veriyorum. üniversitedeydim, başörtülü arkadaşlarım okula alınmadığı için eylemlerdeydim. sadece ben değil, şu anda gezi parkı direnişini destekleyen yaşıtlarımdan bir kısmı da başörtülü kadınların eğitim hakkı için onlarla birlikte eylemlerdeydi. islamcı, sağcı, milliyetçi değildim. solcu olarak tanımlanabilirdim. içki içen, konserlerde, barlarda gezinen bir tiptim. şimdi görüyorum ki o gün direnemeyen sözde müslümanlar bu gün gelmiş bizlere hesap soruyor.

  ya sen sevgili kardeşim? sen utanmıyor musun o gün başörtüsü eylemlerinde halkı coplayan polisin şimdi bizleri coplamasına alkış tuttuğun için?
 • sorusunun cevabı: tam olarak elinizin köründeydi. yahu bi' bitmediniz, diyelim ki o zaman da yetişkindik ama tepki vermedik, gerekli ilgiyi göstermedik, yanlış yaptık. 20 yıl önce hata yapıldı diye bugün de devam ettirmek mi gerekiyor aynı tavrı? insan evladı sadece tüm hayatı boyunca tek bir ideolojiyi benimseyip ona karşı tüm olaylarda boy gösterince mi aktivist olabilme hakkı kazanıyor? değişiksiniz hakikaten.
 • sacma sapan tahrik edici bir sorudur... arkadaş farzet ki o zaman uykudaydım, farzet ki umrumda degildi...
  evet şimdi kuyruğuma basılınca aklıma geldi.. simdi kaltım ayağa, var mı ötesi ?
  sen madem cevap ver: "napsaydım senin zamanında susup oturduğun gibi otursa mıydım güzel kardesim ? bunu mu duymak istiyorsun ? o zaman insan haklarına mudahale edilirken susmussam simdi de mi susmam gerek ?"
hesabın var mı? giriş yap