• tek kişi değil çok kişi. hayatını kaybedenler, gözlerini kaybedenler ve akli melekelerini kaybeden birisi var.

edit: bir de borsada para kaybedenler varmış, şu anda ağlıyorum onlar için.
  • (bkz: türk polisi)
  • bilmediğimdir.
    ancak bildiğim bir şey varsa o da direnenler değildir,
    neden mi?

------
    5-6 yaşlarında çocuklar antakya'da direnişçilik oynuyor.

içlerinden biri bağırarak: simdi burası armutlu olsun bende direnişçiyim tamam mı?
    diğer bir çocuk: ben ahmet atakan'ım ahmet abi olacağım diyor.

itiraz ediyor diğerleri, sen kızsın sen ahmet abi olamazsın diye. ama armutlu'daki direnişçi alanlarında ki gibi gözlerinde isyan şimşekleri çakınca ve bal gibi olurum diye, bağırınca kabul ediyorlar.

kimisi abdullah oluyor, kimisi ali ismail, kimisi ahmet atakan, ahmet abi oluyor.
    epeyce tartışıyorlar ama kimse polis olmak istemiyor, sırayla olsun önerisi de kabul görmüyor.
    sonunda boş çimento torbalarını ve çöp torbalarını polis yapmaya karar veriyorlar.
    çöp torbalarının karşısına geçip; "katil polis, katil tayyip" ve "hükümet istifa" diye slogan atıyorlar.

sevgili ahmet şimdi senin gibi sizin gibi olmak isteyen çocuklar var senin ve sizlerin adını taşımak için kavga eden çocuklar.sizi katleden polisler ve onlara o emirleri verenlerse o çocukların masum yüreklerinde sadece çöp torbası. yani kazanmaya başladık bile.
    -------

yazı benim değil bir arkadaşım profilinde paylaşmış(tkp hatay sayfasından),
    bu olay şehir efsanesi mi bilmiyorum, yaşandı mı? onu da bilmiyorum,
    ama yaşanır mı?
    işte hatayı biraz tanıyorsam onu çok net biliyorum.
    siz çöp torbasına da olsa zarar vermeyin çocuklar,
    öperim ışıl ışıl gözlerinizden.

not: tkp'li de değilim başka bir partili de, hataylıyım hocam ben, vicdan partisinden.
  • sen ben kavgasından biz olarak çıkamayanların tamamı.
  • kesinlikle türk polisidir. hem de sadece toplum önünde değil özel hayatlarında da kaybettiklerini düşünüyorum. böyle vicdansızlar benden ırak cehenneme direk olsun.
  • 2015 yılının akp'si.
  • bir tarafta canlarını, uzuvlarını, sağlıklarını, haklarını, güvenlerini, saygılarını kaybedenler bir tarafta da insanlığını, vicdanını, (inanıyorsa) ahiretini kaybedenler olduğu için herkestir.
  • polistir. artık insanlar polislere iğrenerek bakıyor.
  • son derece önemsiz gördükleri direnişçiler için çenesini yoranlardır. madem bu kadar önemsizler ve kaybettiler gölge etmeyin de yollarına bakmaya devam edip, örgütlenebilsiler.

hem tayyip kürsüde dini sömürüyordur şimdi dinleyin de içiniz açılsın.
hesabın var mı? giriş yap