şükela:  tümü | bugün
 • gezi parkı direnişi hakkında yayımlanan ilk kitap.
  gamze erbil yazmış, yazılama yayınevi basmış.

  fazla erken, fazla fırsatçı bi hareket sanki.
 • kitabın tanıtım yazısı:

  "gezi direnişinin hikâyesi farklı biçimlerde, farklı dillerde, farklı yönleriyle çok anlatılacak. paylaşılacak o kadar çok şey var ki, paylaşmaya bile yetişemiyoruz. sonuçta "anlatılan bizim hikâyemiz."

  her direniş bir uyanıştır. şaşırtır, heyecanlandırır, mutlu eder ve zihin açar. her direnişte kayıplar da olur. üzer, öfkelendirir, biler. kayıplara rağmen ve onların öfkesiyle, direniş gülümsetmeye devam eder. kendi aklını, yaratıcılığını, kendi kültürünü şekillendirir. son bir haftada çok şaşırdık, çok heyecanlandık, çok öfkelendik. en önemlisi de kendimize, insanımıza güvenimiz tazelendi, yaratıcılığımıza hayran kaldık.

  bu derlemeyi hazırlarken bu duygu ve düşünceleri paylaştık. hikâyemizin büyük fotoğrafını, farklı yönlerini ihmal etmemeye; duygusunu doğru yansıtmaya çalıştık. bu uykusuzlukla, bu gazla, mümkün olduğunca..."

  kaynak
 • daha birsuru sehirde hala biber gazini yiyen insanlar var neyin kitabi cikariliyor anlayamadigim kitaptir.
  almadim fakat muhtemelen icinde duvar yazilari, fotograflar...vs vardir, acaba sahiplerinden izin alindi mi?
  isin garibi bu kitap simdi de cikmamis, ayin 8 inde cikmis.
  enteresan, ayip, firsatcilik.

  bu arada asil olaylar 8 inden sonra koptu, acaba yazar o konuda ikinci cilt mi yayinlayacak?
 • fırsatçılık değil, arşivciliktir. alıp bulundurulması gerek diye düşünüyorum. çok güvendiğimiz dijital dünyamıza bir karartma gelmeyeceğini nasıl bilebiliriz ki.
 • kitabın ilk baskısının önemli bir miktarı gezi parkı'nda bedava dağıtılmıştır. (bkz: hele bir otur soluklan yiğenim)

  kitabı derleyen (bkz: gamze erbil) de hemen hemen her gün gezi parkı'nda bulunmuş ve sizin kadar gaz yemiştir... bu tip çalışmalar, yaptığımız ancak içinde olduğumuz ölçüde bütününü göremediğimiz bir öyküyü bize anlatması bakımından yararlıdır.
 • çıkması iyi, güzel olmuştur ama 60 sayfalık bir kitap için biçilen 14 lira oldukça fazla gibi geldi bana. bu da haliyle insanı fesat düşüncelere sevk ediyor. bundan kitabı derleyen kişiye bir ithamda bulunduğum anlaşılmasın, muhtemelen yayın evi bunun sorumlusu.
 • aşağılık bir fırsastçılık örneğidir. almayın, aldırmayın, yazanı ve emeği geçen her fırsatçı, hırsız çakalı da teşhir edin.

  ayrıca bir kısım tkp'linin bunu savunmasının, bu kapitalist faydacı ihanete ortak olmasının nedenini yayınevi ile tkp'nin ilişkisine bakarak görebilirsiniz. oportünizm tam böyle bir şey işte.
 • bu kitabın satış gelirleri sayesinde tkp beyoğlu ilçe teşkilatı, boğaz kenarında bir yalıya taşındı. artık çay değil, 16 senelik chivas regal ikram ediliyor. norveç'ten ithal edilen buzlu badem makineleri ve havya stokları ise hala gelmedi. öyle de "kapitalist faydacı", "oportünizm" örneği olan kitap!

  güzel kitap. direnişin fotoğraflarını çekenlerin, direnişçilerin, o zeka fışkıran yazılamaları yapan herkesin ellerine sağlık.
hesabın var mı? giriş yap