şükela:  tümü | bugün
  • gezmeyi seven, edindikleri tecrübeleri de paylaşmak isteyen bir grup doktor adayı genç tarafından icat edilmiş nesne.

farklı gezi destinasyonlarının anatomisini, patolojisini, gastro haritalarını çıkarıyorlar imiş. farklı bir konseptleri var. sadece doktorların entry girdiği bir ekşi gibimsi. ama gezi bloğu. siteleri sade ve anlaşılır. belki birazcık daha minimalist olabilirler ana sayfa konusunda.

tıpçı camiayla alakalı haberler yapan medimagazin sitesinde de bir röportajları var kendilerinin. detaylı bilgi için okunabilir. öndeki gözlüklüyü pek tutmadı gözüm. biraz herşeyi ben bilirim havası var sanki ama neyse.

kendilerine başarılar; hastalarına sıhat, afiyet dilerim.

gezimd.com

ekleme: isim babası da house md olur imiş.
  • kurucularından biri olduğum site.

doğrusu hakkında entry girilmesini beklemiyordum :) hatta hayalimde ilk entryi ben girerim, belki 2-3 entry daha girilir en azından yer edinmiş olur, ben de biraz tanıtmış olurum diye düşünüyordum :) kısaca başlığın 2.entrysi olarak bir de ben tanıtımı yapayım:

siteyi kurarken amacımız; hem kendi tecrübelerimizi paylaşmak hem de sadece tıp ve diş hekimleri camiasından insanların yazdığı yazılarla biraz daha kalburüstü bir ayar tutturmaktı. yaklaşık 5 ay önce üyelik sistemini getirdik ve optimizasyonları sağladık. bu süre zarfında benle beraber 14 hekime(diş hekimleri dahil) ulaşmış olduk.

yazıları yazarken gezilen yerlerin genel planını ve rehber kısmını anatomi, gezdiğimiz yerlerden memnun kalmadığımız kısmını patoloji, o yerlerdeki yemekleri ve restoranları da gastro bölümünde toplayarak farklı bir format denemeye çalıştık. site tasarımını olablidiğince kaliteli hale getirmeye çalıştık ama, bu konudaki çalışmalarımız da halen sürüyor. isim babamız da evet, house md oldu :) @clericus sağolsun bizi takip ediyormuş belli ki.

kısaca daha çok hekime, tıp fakültesi veya diş hekimliği fakültesi öğrencisine ulaşmak istiyoruz. istiyoruz ki kaliteli ve zengin içerikleri hekimlerimiz yazsın. biz de gelecekte bir komünite oluşturup belki de türkiye çapında bir gezi kulübünün temellerini atalım. umarım daha iyi anlatabilmişimdir.

not: biraz reklam gibi oldu ama, @clericus isimli kullanıcı yazdığı için ben kurtardım sanırım :) tekrardan teşekkürler @clericus
  • gezi planı yaparken sol frame'de denk geldiğim blog. içerikler güzel ve derli toplu duruyor. konsept de ilginç, sahiplerine iyi gezmeler diliyorum.*
  • isim detayını beğendim. blog işleri biraz bana yavan geliyo ama tasarım yorucu değil gibi. ayrıca fikir güzel. ara sıra bi bakarım
  • bir cesit seyahat blogu.

tam basmakalip bir wordpress kullanmislar diye elestirecektim ki 5 tip ogrencisi olarak siteyi kurduklarini gordum. tipcinin basini kasiyacak vakti yok, 4. sinifta hekim olarak soyleyebilirim bunu. o yuzden fazla bile yapmislar aslinda.

bizlerden boyle yan projeler cikmasi gercekten guzel cunku cogu tipcinin hayati tip oluyor bir yerden sonra. tipci olmayan arkadaslarin muhabbetini cekemiyor cunku baska seylere ilgin kalmamis, konusacak kelimen yok.