şükela:  tümü | bugün
 • kardeş ben polisim. sen ne gördün?

  ben yakılan yıkılan araçlar gördüm arka arkaya kurulmuş üstlerine benzin dökülmüş barikatlar gördüm.üzerime yağan taşları, bilyeleri, molotofları gördüm.gezi parkına müdahalenin ardından kutu kutu yüzlerce hazırda bekletilen molotofları gördüm(ki biliyorsunuz kendisi 6136 sayılı ateşli silahlar kanunu'na göre işlem görür), çuval çuval bilye demir parçaları gördüm dayanlıklı imal edilmiş sapanlar gördüm.

  11eylül amerika terörist saldırılarında bile bu kadar süreli yayın yapmayan dış basın gördüm.iç basının omurgasızlığını gördüm.sizin sayfalarınızdan takip ettim olayları ama o denli dezenformasyon var ki doğrulayıcı kaynaklar olmasa, ben dahi isyan edicektim.ama şu halktvyi az izleyin artık beyniniz sulanacak bu kadar acımasızca yorumları yapmak berbat bir ezilmişliğin dışa vurumu.bu halk ezik değil eziliyorsunuz psikolojisi veriliyor alttan alta.ilk günlerdeki gibi değil ana akım medya olayla ilgili asıl mevzular oralarda konuşuluyor.çözüm önerileri olayın dinamikleri anlık görüntüler vs.itibar etmeyin bu vasıfsız insanlara.ölücü gibi birden türedi. tamamen isyanı pohpohlayarak insanları gazlayarak gergin ortam oluşturuyor ve sırtınızda yükseliyor bu kanal.

  1 komiserimizin şehid olduğunu,2 arkadaşımızın silahla yaralandığını ve onlarca arkadaşımın gözümün önünde yaralandığını,dizinin döndüğünü omzunun çıktığını kırığını çıkığını gördüm.kendi vatandaşımızın aralarında çatıştığını kavgaya tutuştuğunu gördüm.birbirlerini yaralayan göstericiler gördüm.

  yalan haber servis eden kaynaklar gördüm.sağdan soldan toplanan eski, olayla alakasız fotoğrafların olay esnasında yaşanmış gibi gösterilip halkı isyana teşvik edenleri gördüm.ki çoğunuz da bu asılsız bilgi kirliliğine inandınız daha sonra kendinizden utandınız.

  atatürk posteri veya türk bayrağı asılı olmayan akmde ülkedeki ne kadar kayıtlı terörist grup varsa flama veya bayraklarını gördüm.atatürk posteriyle yanyana konulmuş terörist elebaşı fotoğrafları gördüm!

  halkı tahrik eden, bu olaylara katılması için yazılar yazan sanatçılar gördüm."mesele sadece gezi parkı değil arkadaş. sen hala anlamadın mı? hadi gel" ne kadar net değil mi? direnerek bir şey elde edemezsiniz.anca devletin otoritesini hisseder dağılırsınız.türkiye mısır değil.bundan 30-40 yıl önce yapılabilirdi keza yapıldı da ama artık bu hâyalden başka bir şey değil.önemli olan örgütlenebilmek, insanları bilgilendirmek.bu yakarak yıkarak saldırarak değil öğrencilerin arasına girerek karşıt görüşleri hareketlerinle etkileyerek ne bileyim sempozyum toplantılarla yapacaksın. sosyal medya gibi başıboş bir mecrada isyana teşvik ederek değil.bunun örneği işte karşınızda bundan 10 yıl önce yoktan varolan bir oluşum şimdi türkiyede seçmenlerin yarısını etkileyip oy alabiliyor. iyileştirmeleriyle propagandalarıyla yeri geldiğinde de sosyal yardımlarıyla.wake up!

  bu, ülke dışı güçlerin, tıpkı arapbaharında olduğu gibi istikrarsızlaştırma,güçsüzleştirme ve zayıflatma politikasının ürünüdür.herhangi bir ülke-millete bağlılığı olmayan sermaye odaklarının ellerini güçlendirmek, türkiyeyi de kontrol edebilmek amacıyla pohpohladığı, desteklediği bir sivil direniştir.
  http://www.youtube.com/…v=ykz8zmxvlps&feature=share şöyle bir video var izlemek gerek.istikrarın olmadığı bir ortamda bu ülkenin anası sikilir ve gezi parkı olaylarını örgütleyen,destekleyen insanların çorbasına ekmek doğranır.

  eğer sen ülkenin cumhurbaşkanının, başbakanının, polisinin defalarca uyarılarını, sağduyusunu, iyi niyetini geri çevirip çözüm önerilerine istemezükçülük yaparsan(yahu bu adamlar referandum dedi sıçmaya da mı referandumla gidelim dediniz.o park halkın, kamu malı yani tabii ki çoğunluğun dediği olacak.), kamu malına, esnafa zarar verirsen, olayla alakasız insanların dolaşım hakkını engelleyip istanbulun göbeğinde dünyanın gözü önünde devleti tehdit edercesine bir parkı 2 hafta boyunca işgal edersen ve tüm bu olaylar olurken ülkenin polisi insanlık dışı bir şekilde günlerce izinsiz çalıştırılırsa bırak müdahaleyi oradaki vatan haini teröristlerin anasını sikse vicdan azabı duymaz.

  ki müdahale dediğiniz şey provoke edilen noktalarda atılan şişe, molotof taşları durdurmak için dağıtma amaçlı sıkılan tayzikli su ve cs biber gazı.bu ülke nato olaylarını da gördü, müdahale dediğin orada yaşandı.bilen bilir.. bu olaylar esnasında gaz maskesi kask harici cop elinde cop olan polis yoktur.aihm'dee düzenli olarak aleyhimize alınan kararların etkisiyle polis memurlarına kesinlikle sert müdahale edilmemesi konusunda uyarılar sürekli tekrarlanır.polis okullarında bu dersler okutulur, ilgili kanun maddeleri örnek kararlar incelenir, öğretilir.eline cop alıp gösterici kovalayan polisler parmakla gösterilicek kadar az olup bunların hakkında idari-adli yaptırım kararları seri şekilde uygulanır.şimdi neden bu şekilde davranılıyor derseniz, düşünün ki bir insan.1 haziran sabahından itibaren arada 3-4 saatlik kaçamaklar haricinde evine gitmemişse, 1-2 saatlik uyku kaçışları haricinde uykusuz gün boyu ayakta kalıp görev yapmışsa, beslenme yönünden zayıfın da zayıfı kalmışsa kim bu insanoğlunun psikolojik,fizyolojik dengelerinin sağlıklı olduğunu söyleyebilir?karşınızda sizi tahrik eden, taşlayan küfür eden sizi ve arkadaşlarınızı yaralayan bir grup var ve siz tamamen zayıf haldesiniz.kendinizi yerine koyun ve değerlendirin lütfen

  şu durumda polisin hala özenle tahrik olmadan hareket etmesi, sabırlı kalabilmesi bile mücizedir.ben bunları akp ile uzaktan yakından alakam olmadan söyleyebiliyorum. büyüdüğüm çevre, ailem arkadaşlarım tamamen sol kökenlidir.tayyibin değil vatana bağlılık yemini etmiş, milletin polisiyim.

  sen de seni sokağa dökmeye çalışan olgulara bir bak neymiş, kim ne istiyor, kimin ne çıkarı var? lütfen artık duyarlı olun ve tepkinizi sokaklarda değil, yakıp yıkarak değil örgütlenerek demokrasiyle konuşarak destek toplayarak seçimlerde kazanarak ülkede söz sahibi egemen güç olarak gösterin.şu yaptıklarınız şuanki iktidarın elini güçlendirdi.lütfen provoke olmayın taş atmayın yakıp yıkmayın evinize gidin ve düşünün yazın çizin şuanki iktidar parti nasıl bu hale geldiyse o yolda gidin ülkemiz zarar görmesin insanlar telef olmasın sokaklarda kutuplaşmasın.

  ve son olarak unutmayın çoğunluk değilsiniz bu iş biraz daha uzarsa bu ülkenin sizin dışınızda kalan %80-90'ı sokağa döküldüğünde sizi biz bile kurtaramayız.rizeyi hepimiz gördük

  ek:küfür edenler kadar destek olan mesajlar da almak sevindirici.arkadaşlar kötü muamelede bulunan polis fotoğraflarını ben de gördüm ve aklımda.çoğu için de yazık diyorum kraldan çok kralcı oldukları için, kendi meselelerine dönüştürdükleri için.her kolundan tutulanın da eziyet gördüğünü düşünmeyin insan kendini yere atıyorsa bir şekilde kaldırılmalı ve götürülmeli uçurulamayacağına göre, yürümeliler. kendi iradeleriyle sürükleniyor onlar maalesef.bu görüntüler şuanki olayları meşru kılmaz, kılmayacak.hem kötü muamelede bulunan polisler hem de tespit edilen provakatör kişiler elbet mahkeme önüne çıkıp yargılanacaklar.ben olayları kendi yaşadıklarım ve gördüklerim üzerinden yorumladım. bu ülke hepimizin şuan vatandaş olsun idareci olsun polis olsun asker olsun herkes sağduyuyla hareket etmeli.aksi halde herkes için daha zor günler görünüyor
 • "`bu, ülke dışı güçlerin, tıpkı arap baharında olduğu gibi` `istikrarsızlaştırma,güçsüzleştirme ve zayıflatma politikasının ürünüdür`"den sonrasını okumadığım yazı. yine iyi dayanmışım. yok lan biraz daha devam ettim okumaya ama "`şu durumda polisin hala özenle tahrik olmadan hareket etmesi`, sabırlı kalabilmesi bile mücizedir"ı görüp vazgeçtim. sabır ne lan sabır ne? ilk gün gezi'deki kırmızılı kadına biber gazı sıkan polis mi sabırlıydı?
 • bazı katillerin devlet koruması altında çamur atmaya çalıştığı kitledir. siktir git len çoğunluk değilmişiz, sabahtan akşama kadar aynı terane, yıllarca milleti "siz azınlıksınız oturun oturduğunuz yere" diye korkuttunuz, şimdi sokaklara döküldüklerinde her türlü silahla, sopalı militanlarla korkutmaya çalışıyorsunuz. ulen dua edin insanlar pasif direniş çizgisinden çıkmıyorlar, yoksa ortalık çok fena olur.
 • gezi parkı direnişine katılan vatansever kitlenin polis tarafından öldürüldüğünü gördüm.

  ortada hiçbir şey yokken polisin acımasızca saldırdığını gördüm.

  hedef alıp vatandaşın kafasına biber gazı attıktan sonra sevinen polis gördüm.

  yeter artık evde hasta var diye isyan eden kadının evine biber gazı atan polis gördüm.

  polisin kendi içindeki katili koruduğunu gördüm.

  4000 üzerinde yaralıyı gördüm bu yaralıları tedavi etmeye çalışanların tutuklandığını gördüm.

  bunca zulme karşın polisin içinden bir tane bile isyan eden görmezken paramı ver senin yanında olayım diyen polis gördüm.
 • polis, hepsi bu.
 • öğrendik ki toplumun yüzde onu en fazla yirmisiymiş ve olurda kalan yüzde seksen (!)'i sokağa çıkarsa bizi polis (!) bile kurtaramazmış. şimdi anlaşıldı son iki gündür polisin aşırı şiddetinin sebebi. yorgunmuş polis ve sabrı kalmamış ( hoş gerçekten taksimde onbeş gündür bulunan bir polisin ağzından niye direnişcilere kızıp delirdiklerini ama kızgınlıklarını neden sadece bir tek cümle ' peki gezi parkına dokunmayacağız ' ile aynı gün bitirebileceği kesin olan kişiye yöneltmediklerini_ yada yöneltemediklerini _duymak isterdim)

  bu arada polis kardeş sen rahat ol. o yüzde seksen_doksan bildiğin zümre de sokağa çıksa bir şey olmaz. neden biliyormusun. çünkü o parkta direnenler ve onlara destek verenler onların kardeşleri, çocukları, abileri, dostları. biz bizi biliriz.
 • lan sen direnişçileri niye kurtaracaksın zaten göt herif? sen ve senin büzükdaşların değil mi bu ak itlerin arkasında koruma olarak gezen? gelmiş bir de konuşuyor abuk sabuk.

  (bkz: http://inciswf.com/109229siklemiyoruz.swf)

  gözlerinden, ellerinden öptüğüm kitledir. kalp bile atarım o kitleye. <3
 • keşke dün gece reviri bastıklarında dövdükleri doktorlar ve tekmeledikleri hastalar içinde bir açıklama yapsaymış.

  mesela "yanlışlıkla jopunun çarptığı doktoru, yerden kaldırmaya çalışırken, elinden kaçan plastik mermiyi tutamadığından, sedyelere çarparak yatan hastaları devirmiş, bu arada gene yanlışlıkla üstümüze gaz bombaları düşmesiyle panikleyip geçici sağırlık geçirmemizi sağlayan ses bombalarını patlattık" diyebilirmiş.

  not: oha lan, saçmalamak o kadar da zor değilmiş...
 • gezi parkı olayları akabinde kimlik numaraları olmayan polislere, yancı kışkırtmacılara, illegal müdahalelere ve yağmura rağmen bir araya gelmiş insanlarımız.

  daha çok içinde ticari veya dini pozisyon kaygısı olmayan, akıl tutulmasının ne demek olduğunu bilen kişilerden oluşur.
hesabın var mı? giriş yap