şükela:  tümü | bugün
 • bak abd amcan sana ne diyor diye arkama bakıp seslendiğim,akabinde inanamadığım bir tonla kahkaha sesleri duyduğum söylevdir.
 • asıl yapılması gereken (bkz: bırakın ne halleri varsa görsünler kampanyası) hatta az biraz gururları varsa 1 hafta yatsınlar taksimde. direnişçi olmak öyle kolay değil. belki biraz zorluk çekmek empati yeteneklerini de geliştirir.
 • (bkz: opt kib bye)
 • sadece başlık cümlesi olarak katıldığım kampanyadır. başlığı açan kişinin yorumlarını anlamsız buluyorum.

  direniş amacına ulaşmıştır. sadece istanbul'da değil tüm türkiye'de inanılmaz bir etki yapmıştır. kazananı kaybedeni çok nettir. bu aşamadan sonra kaybeden taraf iktidar kendi tabanına karşı haklıyız mesajı vermek için son kozlarını oynayacaktır. bu da taksimdeki kitlenin araç yakması, meydanı halen işgal altında tutması gibi argümanlarla olacaktır.

  inandığı akp'ye inancını devam ettirmek için tabanın bu argümanlara ihtiyacı var. bu argümanların önünün kesilmesi için demokratik hakkını medeni biçimde kullanan halkın meydanı terkedip evlerine dönmesi doğru adım olacaktır. meydanda ve caddede çöpleri temizleyen insanlar iktidara atılan son tokat olarak hafızalarda kalmalıdır.

  bu saatten sonra bir ağaca dahi dokunamayacaklarını hepimiz biliyoruz. belediye başkanı kesilen 5 ağacın yerine dikileceğini ve ağaç sayısının arttırılacağını söylemiştir.

  bir gün topçu kışlası için bir kepçe girerse başlarına neler geleceğini çok iyi gördüler. bırakalım onlar bu korkuyla yaşamaya devam etsin. biz de zaferimizin mağrurluğuyla.
  imza: iki gündür eylemde olan bir kardeşiniz.

  edit: troll gazına gelerek "çıkmıyoruz" demek doğru olmaz. "çıkmasınlar da son kalan grupları polis zoruyla dışarı çıkarmış olalım" derdinde bir kitle olduğu aşikar. bence taksime tek vücut olarak girdik tek vücut olarak çıkmalıyız. çünkü iktidarın bundan sonra atacağı kendince en mantıklı adım dün birleşmiş bu kitleyi bölmek olacaktır. bugün, gidelim mi kalalım mı tartışmasıyla önümüzdeki aylarda ise farklı konularla. örneğin benim tahminim akm'nin yerine kuvvetli bir proje önerecekler ve halkın bir kısmı yeni projeyi destekleyecek bir kısmı ise refleks ile eski binanın yıkılmasını engellemeye çalışacak. bu oltaya yakalanıp yakalanmayacağımızı zaman gösterecek. şu an yazmakta olduğum platform gibi sosyal medya iletişimini kullanarak doğru karara hızla ve büyük çoğunlukla varmalıyız diye düşünüyorum. örgütsüz ve temsilcisiz bir kitle olduğumuz için bölünmemiz kolay olabilir. umarım mantıklı bir noktada hep birlikte hareket edebilme şansı buluruz.
 • hala insanların asırlar önceki ama daha iyisi mi var oy vericeeeeek saçmalığını argüman olarak kullandığı kampanyadır. lan kahvehanedeki 60 yaşında amca demiyo bunu artık. ağzına sıçtılar herkesin öldürdüler, dövdüler, yasakladılar, aç bıraktılar, aşağıladılar! hala daha iyisi mi var. 3 kuruş aklınız yok. bunu mu hakediyoruz yani, bu şekilde yönetilmeyi mi? haketmediğimizi düşünen ne kadar çok insan varmış bak. artık bu vurdumduymazlıktan sıyrılmak lazım çünkü bu direnişi tanımayarak destek olmayarak kişi insanlığından kaybeder. insan olduğumuzu hatırlamak için meydanlardayız!
hesabın var mı? giriş yap