şükela:  tümü | bugün
 • gezi parkı, artık sadece bir park değildir.
 • zamanında yaşanmış olan olayların görmemiz istenilen kadarının televizyonlardan yayınlanmış olması. kim bilir gerçekte neler yaşandı da bize neler gösterdiler. aslında görmediğimiz, gösterilmeyen ne çok şey varmış.
 • komut almadan da, birbirimizi yemeden de birşeyler yapabilmemiz.

  edit: bir de halk olarak biber gazından korunma yöntemleri.
 • liseli detected denince sevinç dolmak, ergen kafası denince teşekkür etmek, apolitik gençlik denince "inş cnm ya" demek.
 • genellemelerin ve genelleme yapmanın yanlış olduğu, önyargıların yıkılabileceği.
 • bir çok insan iyi şeyler öğrenmiştir eminim. bende çok iyi şeyler öğrendim. ama bunların yanı sıra bir sürü olumsuz şeyde öğrendim. nasılsa herkes olumlu öğrendiklerini yazacağından birde benim yazmama gerek yok diyerek olumsuz öğrendiklerimi sıralamak daha mantıklı diye düşünüyorum.

  mesela bir sürü ulusalcı kemalist diye nitelenen insanların arasında ve taksim meydanında günlerce apo posteri dalgalanabileceğini gördüm. kürt toplumuyla pkk örgütünün farklı şeyler olmadığını yada benim öyle sandığımı gördüm.

  genç kitlenin kendini ifade etmekte ne kadar aciz olduğunu gördüm. o kadar büyük bir acizlik ki bu neredeyse gezi parkı eylemleri 2-3 ağaç dışında birde alkol yasağından dolayı yapıldı zannedicem. kime sorsan hangi hak ve özgürlüğün kısıtlanıyor diye, herkes mevzuya ''alkol yasağı bık bık'' diye giriyor. ne polisle yaratılmaya çalışılan korkudan ne de basının sağır dilsiz ve kör olmasından söz eden bile yok.

  gezi parkı içinde ki grup dışında meydanda toplananlardan öğrendiğim şeyler aslında bunlar. fakat meydan gezi parkının vitrini ve bu vitrinin böyle kullanılmasına göz yuman da gezi parkındakiler.

  fişlenmekten son derece şikayetçi olan ve buna karşı olan, ifade özgürlüğü isteyen bir kitlenin tüzel ve gerçek bir çok kişiyi hızla nasıl fişleyeceğini gördüm.

  iktidar gücüne sahip olmanın siyasi kariyer açısından ne kadar tehlikeli olduğunu ve bu güçle mantıksız kararlar alınabileceğini gördüm.
 • olaylar bitip, normal bir insana döndüğümde güncelleyeceğim lakin şu an için özet geçmek gerekirse; vay anam vay neler dönmüş serhat ya.
hesabın var mı? giriş yap