şükela:  tümü | bugün
 • kendini "halkın en hakiki tek temsilcisi, avukatı" sanan hayal dünyasındaki romantik şaşkınlara ayarını vermiş birey.
 • pol-der üyesi olabilecek insan.

  (bkz: keşke)
 • gezicilerin kendilerini halkın en hakiki tek temsilcisi, avukatı sandıklarını düşünmüyorum.
  ama yobaz kafada böyle bir imgelemin oluşuyor olması elbette hoş bir ayrıntı =)))

  kendilerini gezicilerin karşısında konumlandıranların bir kısmı zamanla, yavaş yavaş, adım adım bu insanların hak peşinde koşan, halkın temsilcileri ve avukatları (tek değil ama) olduğunu böyle böyle öğrenecek, kabul edecek ve bir sonra da onlara katılacaklar.

  söz konusu çevik kuvvet polisinin sıkıntılarını dile getirdiği forum, herkesin konuşabildiği bir ortamda polisin de konuşabileceğini göstermesi açısından güzel ve demokratik bir ortam olmuş.

  şahsi düşünceme göre sonradan müdahil olan polisin, "bizim durumumuz sizi ilgilendirmez" demesine de çok takmamak lazım. o da bir düşünce, o da polisin şahsi görüşü. o polise rağmen nerede bir hak ihlali, nerede bir ezilen varsa ilgilenmek ise insanlığın gereği.
 • insan ağzından çıkanı önce karşı tarafın algısıyla bi değerlendirmeli. sen birine "ben senin hakkını savunayım" dersen, şunları da varsaymış oluyorsun:

  1- senin elinden alınmış, savunulması gereken hakların var.
  2- sen bunları savunacak yeterliliğe sahip değilsin.
  3- ben senden en azından bir kaç konuda daha üstünüm ki bu hakları savunabiliyorum.

  bunun fesatlıkla, art niyetle ilgisi yok, o laf söylendiği an bu 3 sonuç oluşuyor. polisi savunmuyorum ancak adamların ruhen ne halde olduğu malum, çatacak yer arıyorlar. öte yandan, gidip polise sorsan "hangi haklarından mahrum bırakıldığını düşünüyorsun" diye, "yeoo ?" diyecek. adam zaten halinden memnun, ortada bir sorun görmüyor ki senin neyin derdinde olduğunu anlasın.

  sırf "olumlu" olduğnu düşündüğün için tutup böyle aklına gelen her boku söylersen aha bu olur.

  zöe: al işte kime anlatıyorum amk...
 • olması gereken durumdur ama sonuna kadar diyalog devam etmelidir. böyle bir diyalog devam ettiğinde büyük bir ihtimalle o polis, amirinden fırça yiyecektir.

  keşke konuşmaya devam etse, o anlatsa biz dinlesek, biz anlatsak o dinlese, kavga gürültü olmasa...
 • konuşarak anlaşmaya çalışan ve muhtemelen o görevi yapmakta zorluk yaşayan vatandaştır.
 • anladığım kadarıyla medeni bir şekilde söz almış ve konuşmuş bir polistir. ayar mayar da vermemiş. ortada olmayan bir ayarı vehmeden göt kılı haysiyetsiz itten bin kat daha insandır.
 • okumadan önce "ulan sonunda kendini adam gibi ifade eden bir polis var, bakalım ne diyorlar?" dedim fakat nerede. herif lafı hemen dış güçler bize saldırıyor muhabbetine getirip kendini acındırmış. bir tanesi de çıkıp "bu herifler bizi maşaları olarak kullanıyorlar, aslında biz de size saldırmak istemiyoruz" diyemiyorlar, bu derece kendilerini ifade etmekten yoksunlar ya ona çok üzülüyorum.
 • bak kardeşim polis memuru o forumda konusamaz. kendini ifade etmekten aciz oldugu icin degil, konustuktan sonra alacağı ceza için konuşmuyor. hem konussa ne olacak calisma saatlerimi düzelecek. özlük haklari mi verilecek sadece ertesi gun disiplin büro arayacak devrem hakkında soruşturma acilmis savunmani yapmak icin en yakın zamanda gel denilecek. bu teskilatta hakkını mahkeme yoluyla arayanda sendika yoluyla arayanda meslekten ya ihraç oldu yada sürgünlerle cezalarla ugrasiyor. gezi parkindaki uyduruk bir forum mu derdine derman olacak. polis kardeşim demesi gerekeni demiştir.
  ps. polis memuruyum
hesabın var mı? giriş yap