şükela:  tümü | bugün
 • bbc'nin yaptığı ufak araştırmanın da maalesef desteklediği durum. türkiye'de parti kamplaşması tamamlanmış durumda olduğu için merkez sağ seçmeninin bile parti parti dolaşmadığını görüyoruz eskisi gibi.

  http://www.bbc.co.uk/…3/06/130607_akplisecmen.shtml
 • ne yazık ki katıldığım yorum. seçimlerde ne oyunlar, ne üçkağıtlar dönüyorsa artık adam devamlı sandık sandık diyor. ne sandınız?
 • gezi parkı sandığı etkilemek niyetiyle orada olmadığı için doğru önermedir.
  mesela evimdeki diş fırçası da halıyı etkilemiyor, üzerindeki beyazlatıcı diş macunu üstüne dökülmedikçe...
 • mesaj atıp karşılamaya gelmelerini, gelmediklerinde haklarında işlem yapılacağını söyleyen bir partiden bahsediyorsak maalesef olacak olan durumdur.
 • çok büyük ihtimalle doğrudur. buna ihtimal vermeyen arkadaşlar http://eksisozluk.com/?q=akp %48'e dayandı adresinde 10 dakika süre geçirip, zamanında insanların ne kadar yanılmış olabileceğini görebilir.
 • seçim barajı düşürülmediği sürece yeni partilerin kurulması ya da halihazırda varolan bazılarının meclise girmesi mümkün olmadığı için maalesef doğru olan tespit.
 • bazı süper zekalar ironi yapıyor kendince. ama siz bu akılla daha çooook atıp tutarsınız. çoğulculuk tek başına demokrasinin tanımı değil ama en önemli gereklerinden de biri. başka başka yollarla hükümeti dize getirmeye çalışacağınıza fikirleriniz anlatın biraz.

  bu bağlamda eylemlerin etkisi olsa olsa bu kadar olur. yol yakınken akıllıca eylemlere evrilmek lazım.
 • katılıp katılmayacağıma henüz tam karar veremediğim yorum. ben diyorum ki derdi din iman değil de askeri vesayetin bitirilmesi, barış süreci gibi konular olan liberal ya da sol kesimin oylarını büyük oranda kaybedecektir. bu oyların büyük kısmı tahminimce bdp'ye gider... belki bu sekilde oy oranı biraz düşebilir ama yine de sandıktan tek başına çıkmasına engel olmaz diye düşünüyorum. artması da ancak bu olaylardan sonra mhp'nin kararsız seçmeninden kapacağı oylarla olabilir ama onlar da çok fazla bir şey getirmez.

  yani sonuç olarak bence çok fazla bir şey değişmeyecektir diyerek katılmak istediğim yorum.
 • kendi kendinin burnunu bok çukuruna sokmaktan zevk alan bir hükümet ve ilkel bir kabile reisi gibi ülkeyi yöneten bir diktatör söz konusu olduğu için hiçte öyle emin olunamayacak durum. akp izlediği kriz politikası ve ilkel tepkilerle gün geçtikçe maskesi düşürmekte ve faşist bir biçimde kendini caddelerde göstermektedir. böylesi yüzlerce olayın her köşede yaşandığı bir ülkede "gezi parkı direnişi sandığı etkilemek" demek akp seçmeninin %90'lık bir bölümüne "aptal" demekle aynı şeydir.
 • kemikleşmiş %40 seçmen oyunu belki etkilemez ama %20 havada kalan oyları etkileyebilir.

  (2011 yılından bir düşünce)
  http://blog.milliyet.com.tr/…zi/blog/?blogno=298494
hesabın var mı? giriş yap