şükela:  tümü | bugün
 • sözdedir. darbe olunca biter. aynen tahrir'deki zavallılar gibi.
  edit: aaa yanımda havai fişek de getirmişim. hadi patlatayım bari diyebilirler.
  (bkz: istemem yan cebime koy)
 • aynı mantıkla 28 şubatta mağdur olanların da darbe karşıtı olmadıkları savunulabilir, zira fethullah gülen dahil çok güzel susup yeni efendilerine itaat etmişlerdi (bkz: başörtüsü teferruattır). ne olduysa 10 sene sonra "ya aslında biz 28 şubatta mağdur olduk yaa" demeye başladılar.

  he hee.
 • kesinlikle doğrudur. gezi parkı tayfasındanım( bu da nasıl bir tamlamaysa) ve darbeye kesinlikle karşıyım. bugün polis neyse 80lerde asker oydu. ve şükür ki siyasi tarih biliyoruz hatta iyi biliriz.
 • "mısır'da darbe utanç verici de orayı örnek gösterip akp yalakalığı yapmak için muhalif olan herkesi darbeci diye kodlamak daha utanç verici cidden."
 • ezberlenmis sacmaliklari soyleyenlerin dusuncesi, bir digeri

  (bkz: siz 60 darbesini desteklediniz 80'i istemediniz)
 • 12 eylül faşist cuntasının memlekete adeta sıçtığı %10 barajı ucubesini sahiplenip hakettiğinin üstünde mecliste sandalye kazanmayı demokratlık ve milli irade sananların yeni sayıklamasıdır.

  gezi parkındaki kollektif ortamı, farklı fikirlere saygıyı görmeyip
  vay dinsizler siz camide içki içtiniz vay seks yaptınız palavraları ile insanları hedef tahtasına oturtan zihniyetin demokrasi anlayısı ve darbe karşıtlığı da bu kadar olur işte.
 • sivil dikta ile askeri dikta arasında yapılan bir tercihin sonunda varılan durumdur.

  ben hiçbir gezi parkı direnişçisinin, "askeri darbe olsun" gerzekliğinde, ya da "bu ülkede ne yaşanırsa yaşansın, ama darbe olmasın" şuursuzluğunda olduğuna inanmak istemiyorum.

  bu ülkenin insanları, dolayısıyla gezi parkı eylemcileri, (beyan etmişler ise) demokrasi ve darbe arasında fikirlerini beyan etmemişlerdir. "sivil dikta" ve "askeri dikta" arasında tercihlerini ortaya koymuşlardır.
 • yoksa gerekirse ordu müdahale mi eder bebeğim ya? yeter ki sizden yana olsun di mi yavrum kim olduğu önemli değil di mi kuzum?
  evet gezi tayfası(?) darbeye karşı, çıkıp ordu göreve diye bağırmadı zaten hiç kimse, tabi sen o ara penguşları izlediğinden bilemezsin bunu.
  hala islamiyet diyor ya, ah allah'ım takibi bırakma. olanlardan bu kadar habersiz olmak, beyin sahibi olmadan fikir sahibi olmak böyle bişey demek ki.
 • açık yüreklilikle tanımını yapabileceğim bir olgu. böyle bir olgu vardır, zira ne hükümet, ne muhalefet, ne de herhangi bir lider bu oluşuma etken değildir, yalnızca 'kısıtlayıcı otorite' bu toplululuğu, sadece ama sadece canları yandığı için bir araya getirmiştir. özgürlüğü uğruna dil döken, mücadele veren bu insanlar ordu gibi otoriter ve baskın bir gücün altında ezilmeyi kabullenemez; bu ortak amaca taban tabana zıt düşmektedir. ruha aykırıdır anlatabiliyor muyum...
 • aciktir, nettir, ortadadir. bu "gezi parki tayfasi" denen sey saf vicdandan baska bir sey degildir zira. anlamak istmeyenler icin bir daha gelsin: isteyen istedigini giyer, isterse sacini basini orter, isterse kicini basini acar. isteyen istedigini icer, istedigiyle yatar, istedigine inanir, isterse inanmaz. bu tayfa ortada bir haksizlik varsa cikar sokaga anlatir derdini; askerin silahina kulahina tenezzul etmez. asker memleketini insanini dusunse denizleri asip mahirlere roketatarlarla saldirmazdi, sivas'ta insanlar yakilirken kenarda beklemezdi. on yildan fazladir muktedir olup hala magdur numarasi yapanlardan illallah artik, insaf ya!
hesabın var mı? giriş yap