şükela:  tümü | bugün
 • cuma namazı'nı sadece akp'lilerin kıldığını sanan insanları rahatsız etmiştir. ben atılacak iftirayı bile hazırladım:

  - gezi'de cuma namazı kılınırken ortaya geçip içki içtiler, çok mağduruz :(
 • allah'ın kabul etmesini dilediğim namazlardır. gösteriş için yapıldığını söylemek ciddi bir iddiadır. iddialar ispata muhataçtır. ispat edilemeyen iddialara ise ancak iftira denir. ayrıca unutulmamalıdır ki bir müslüman her yerde namaz kılabilir. islam'ı 4 duvar arasına sıkıştırmaya çalışmak en hafifinden islam'ı anlayamamış olmaktır.
 • kimseyi zerre kadar ilgilendirmeyen namazlardır.
  bazı insanların yaratmayı çalıştığı algıyı bozmaktadır bu da işlerine gelmemektedir. kimin namazı, ibadeti nasıl değerlendirilir? hangi cürretle? anlamak zor.
 • gosteris icin mi yoksa kalben mi eda edildigini ancak eda eden kisinin bilebilecegi namazlar olup hukumete "bak burada inanan, muhafazakar, sana oy vermis insanlar da olabilir ve de var" mesajini verdigi asikardir...
 • (bkz: namaz kılınacaksa onu da biz kılarız)
  "ekmeğini yemek vardı şimdi o namazın, başkasına gitti" diye düşünmüyorsundur herhalde değil mi köylü kurnazı?
  protokolüyle cami kaplayanların seçmeni olduğunuzu unutan sanmam ki çıksın aramızdan.
 • iki rekat farzı vardır.
 • söylenecek aslinda tek bir cümle var ama beceremiyor bazilari.

  (bkz: allah kabul etsin)

  edit: bazi kimselerce yanlis anlasilmis etryim. "lütfen şu başlığa yaz. organize olalım: taksim topçu kışlası direnişi" diye mesajlar geliyor. arkadasim ben o lafi dini istismar edenlere, gösteris icin kiliyor diyenlere yazdim. sen cok yanlis gelmissin.
 • tahrir'deki ilk cuma namazına benzetilmeye çalışılandır. sanıyorum ki bu dine mensup olarak görünüyorum ama manevi olarak karşılık bulamıyorum ve bu dinin tüm sorumluluklarını yerine getiremiyorum. sanıyorum ki ancak bir kültürel müslüman olabilirim. ahlaken evrensel kültürel müslüman. evet bu güzel oldu.. rahatlıkla söyleyebiliyorum ki tahrir'de kılınan ilk cuma namazına asla ve asla benzemeyecektir bu namazlar. orada kıptiler namazını kılan müslüman kitleye et duvar örmüşlerdi. bunun spontane bir eylem oluşu gerçekten takdire şayandı. anca burada ne kıptiler gibi hristiyan ya da başka bir dine yahut inanışa mensup bir sınıf var ne de yapılan bu eylemler oradaki gibi spontane. taklit yalnızca. ve oldukça irrite duruyor...

  zöge: dini istismar edenleri eleştirmek adına dini istismar edilerek icra edilmişlerdir. kabul olup olmadığı sikimde bile olmamakla beraber üzerinde durduğum konuda bu değildir. evet, tam manasıyla bir gösteriştir. zira parkın ortasında namaz kılınmaz, ibadet yapılmaz. ibadetin yeri ve zamanı vardır. burada namaz kılanları ne kadar mantıksız buluyorsam, sokak ortasına seccade serip namaz kılan adamı da mantıksız buluyorum. yaftalamaya bayılan insanların yaptıkları basit bir gösteriştir. bu kadar.
 • allah kabul etsin
hesabın var mı? giriş yap