1. bir umuttur.
  2. sıradaki seçimlere girmesi gereken humanist parti. yüzde 10,20,30 ne alırsa alsın. yeter ki o seçim pusulasında gezi parkı partisi yazsın. bu yeter diyen ve hiçbir partiden haz etmeyen güzel insanları birleştirsin. sembolu ağaç olsun, gezi parkı toplantı yeri olsun. ne kadar kötü olabilir veya hangi siyasi partiden kötü olabilir ki? bence her şey sıcakken acilen bu yönde bir oluşuma başlamak gerek.

çok sonradan gelen edit: yanlış düşünmüşüm. benim düşündüğüm genç neslin hepsini toplayabilecek, dinazor siyesetçilerden farklı, bizden olacak birileriydi. o pek olmadı, %3, %,5 ne alırsa alsındı. ancak şu durumda ilk amaç seçim barajını kaldırabilecek birilerini iktidara taşımaktır. sonrasında %1 bile girmeli.
  3. gezi parkı direnişinin sonucu olarak ortaya çıkmasını umduğum parti.

evet sivil direniş diyoruz, evet bir topluluk altında olmak istemiyoruz ancak sonuca baktığımızda özgürlüklerimizi garanti altına almak, bu olayların sorumlularından hesap sormak, özgür medyaya kavuşmak ne yazık ki siyasi platformda olması gereken bir şey.

insanlar hükümet istifa ederse yerine kim gelecek, kime güveneceğiz diye düşünürken yapılması gereken bir şey bu. başkanı isterse çarşı grubundan birisi olsun, isterse meydanlarda birlikte yürüdüğümüz sanatçılar olsun farketmez. yeter ki halkın sesini duyurup bu kenetlenmiş topluluğu bozmadan yoluna devam edebilsin.

yeni bir oluşumla yola devam etmek mevcut durumda halkı en mutlu edecek şeylerden birisi diye düşünüyorum.
  4. yasal olarak mümkün mü bilmiyorum ama, toplumun mevcut ve tahmin edilebilir müstakbel sorunlarını tek tek yazıp, "bu şartlardan herhangi birisinin ihlalinde hükümet direkt olarak düşecektir"i kanunlaştırırsa destek vereceğim oluşum

* insanların içki içmesine karışmayacağım
    * insanların baş örtüsüyle okumasına/çalışmasına karışmayacağım
    * yeşil alanları koruyacağım
    * tüm devlet harcamalarını şeffaf şekilde kaleme dökeceğim ve bu bilgi her vatandaşa erişilebilir olacak
    * ....
  5. 2 gündür bunu düşünüyordum... tayyip koltuktan inmese de, gezi parkındaki kitleyi kucaklayıp akp'ye muhalif olabilecek bir oluşum lazım bu ülkeye...

ne chp
    ne mhp
    ne bdp
    ne de diğerleri bu kitleyi kucaklayamaz... ki zaten siz bakmayın chp'nin meydanlarda olduğuna... meydanlarda toplanan halk, aynı zamanda için için muhalefete de sövüyor...

yetti bu ortaoyunu...
  6. her kesimden sanatçılar, aktivistler ve gençlerin destek olması gereken parti. bağımsız, farklı ve barışçıl eylemleriyle fark yaratan, sosyal medyayı etkin kullanan bir parti olmalı.

gezi partisi hakkında bilgi verin