• genellemeler, yanlış sonuçlara götürür.
  • milyonlarca fidan olmuşlardır, yarının türkiye’si için.
  • özgürlük, çağdaşlık ve demokrasi için sokağa dökülmüşlerdir, bu kadar basit ve net!
  • beraber gezi parkında katıldığım insanlardan yarısı yurt dışına gitti. be de yakın bir zamanda gidiyorum. buna benzer durumlardan ötürü gerçekleşmiş olabilecek ortadan kaybolma durumu.

nefret ettiğiniz böyle insanların olmadığı bir ülkede bol şanslar diliyorum.
  • milyonlarca değil birkaç bin kürt ve alevi vatandaşımızdır.
  • buhar olup uçmadık, buradayız.
    bize terörist diyenlerin ihraç edilişini, neyin eksik de eylem yapıyorsun diyenlerin asgari ücretle sürünmesini, bunlar darbeci diyen emekli dayıların utana sıkıla çocuğundan para ister hale gelmesini, dolar 10 kuruş artınca ekonomi çöktü diyen esnafın dolar 4 lira olunca yavaş yavaş kredilere abandığını ve battığını izliyoruz. özetle biz hiç aldanmadık, aldananların ağlamalarına bakıp gülüyoruz.
  • sokakta eylem yapmanın ölüm, şiddet ve gözyaşı dışında hiçbir şey getirmediğini idrak etmiş gruptur.

demokratik toplumlarda sokak eylemleri bir işe yarar. siyasi iktidarın gidişattan memnun olmayan insanların sesine kulak vermesi istenir. bu amaçla çıkılır ve protesto yapılır.

bir insan devletine güveniyorsa eylem için sokağa çıkar. çünkü kimse yok yere can güvenliğini tehlikeye atmaz. değişen şey tam olarak da budur. artık insanlar devletlerine güvenmiyor.

faşist, otoriter diktatörlüklerde sokağa çıkağa saygı duyulmaz. kellesini alırlar. kellesinin alınacağını bile bile kim neden tekrar sokağa çıksın?

sözü edilen milyonlarca kişi halen varlar. bir bölümü türkiye'den umudunu kestiği için aileleri ile birlikte yurt dışına göçtü.

geri kalanlar da tasarruf yapıyor ve devlete güvenmedikleri için sürekli olarak paralarını biriktiriyor ve harcamıyorlar.

türkiye zaten ekonomik krizde. sadece %49'un hakkını gözeten ve %51'i hiçe sayan emperyalist ve kapitalist politikalarla hızla 3. dünya devletine dönüşüyor. emek her geçen gün daha çok sömürülüyor. ülke adım adım arjantinleşmeye, brezilyalaşmaya doğru gidiyor.

ikinci geziyi bu ülkedeki laik kesim değil göreceksiniz muhafazakar kesim gerçekleştirecek.
  • darbecileri alkışlayanlar
hesabın var mı? giriş yap