şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda anketleri ile sık karşılaştığım şirket.

  http://www.geziciarastirma.com/
 • türkçe fukarası araştırma şirketi. yayınladıkları raporlarda soru ekleri, bağlaçlar vs hep hatalı, cümleler rezalet. ilkokul terk bir kadroya sahip sanırım. buyrun:

  sooru: milletvekili genel seçimleri bugün yapılsa, yani sandık bugün önünüze gelse kime – hangi partiye oy verirsiniz?

  ***

  muhtemelen kalıcı olma ihtimali yüksektir, gezici araştırma aylar öncesinden halkın suskunluk sarması yaşadığını tepki verebilir bu a olayına veya b olayına olabilir suskunluk sarması yaşayan bir kitle var olduğunu ifade etmişti.

  ***

  soru: türkiye’nin yeni bir anayasa’sını yaparken tüm halkı kucaklayan ihtiyaçlarına cevap veren demokratik bir anayasa olacağına inanıyor musunuz?

  ***

  soru: yeni anayasa’nın içinde atatürk ilke ve inkılapları ile atatürk milliyetçiliğine yer verilmelimidir?

  ***

  soru: bildiğiniz gibi son dönemlerde gezi parkı eylemleri çok konuşuluyor, tartışılıyor şu görüşlerden hangisine katılıyorsunuz?

  ***

  soru: gezi parkı eyleminin tüm yurtta etkili olmasının sebebleri olakarak gösterilse katılıp katılmadığınızı söylermisiniz?

  ***

  soru: türkiye orta doğu politikasında tek boyutlu bir dış politikamı yürütmeli yoksa çok boyutlu; avrupa’dan amerika’ya, ortadoğu’dan asyaya ve rusya’ya kadar geniş bir coğrafya’da ve uluslararası politikamı yürütmeli?

  ***

  ...ve daha nicesi.
 • chp çizgisinde çalışan kamuoyu araştırma şirketi.
 • açıkladıkları anketlerin gerçekçi olmasını umduğum ve istediğim anket şirketi, zira son anketlerinde akp'nin hatırı sayılır oy kaybı yaşadığını ve 3 büyükşehir'i de kaybedeceklerini iddia etmişlerdir.
 • diyarbakır'da bdp'nin oyunu %47,8, akp'nin oyunu ise %47.3 olarak tahmin etmiş fantastik araştırma şirketi.

  biraz daha dişini sıksa diyarbakır'ı akp'ye verecek yani. ahahahah.
 • kasım anketi ile aralık anketi sonuçları kıyaslandığında akp'nin türkiye genelinde oylarını arttırdığı ancak hatay'ı kaybettiği görülmektedir. pek çok soru işareti barındıran ankettir.
 • rüşvete hayır demiş olan şirket.
  murat gezici'nin az önce halk tv'de yaptığı açıklamalara göre devletin bir kurumu anketlerinin sonuçları ile oynaması karşılığında kendilerine ihale verileceğini söylemiş. kurum adı telaffuz etmek istemedi ama spiker tüik olabilir mi diye sorunca hayır da demedi. sadece bu tür kurumların kimlere anket ihaleleri verdiğini araştırın dedi. böyle bir teklif karşısında çok şaşırmış, kabul etmeyince de sonrasında zorluklar yaşamışlar.
 • "hakkımızda" kısmında şu cümleyi okuduktan sonra pek s.kime takmadığım firma.

  - medya araştırmaları ve sosyolojik araştırmalar alanında önemli bir know-how sahibi olan gezici araştırma...
 • sitesinde "uzmanlık alanları" başlıklarını link olarak vermişler, sayfa refresh oluyor, bizi f5'e basma derdinden kurtarıyor.

  ayrıca biriniz bana şu cümlenin nereden başladığını ve nerede bittiğini açıklar mı?

  "siyasi araştırmaların yanı sıra gezici araştırma, kamu kuruluşlarının sunmuş oldukları hizmetlerin sosyal paydaşlarınca nasıl değerlendirildiğini ve beklentileri ölçümleyerek, iyileştirme alanlarına yönelik stratejileri karar alma teknikleri doğrultusunda belirleyen özgün araştırma modelleri de geliştirmiş sürekli olarak hizmet kalite standartlarını yükseltmek zorunda olan yerel yönetimlerin bir yandan yatırım planlaması ve vatandaş beklentilerinin belirlenmesi amacıyla ihtiyaç duydukları çalışmaların özgün modellerle gerçekleştirilmesi, öte yandan da belediye başkanlarının bir siyasal marka olarak konumlarının analiz edilmesi de gezici araştırma iddialı olduğu alanlar arasında."

  http://www.geziciarastirma.com/hakkimizda.html