şükela:  tümü | bugün
 • konser iptal edilmiştir.

  diğer şehirlerine nasıl destek olabiliriz. onların moralini nasıl yükseltiriz. bunu düşünelim.

  hürriyet internet sitesinde yazan haberin başlığı.

  katılımcılar:
  sezen aksu, zülfü livaneli, grup yorum, yavuz bingöl, kubat, mor ve ötesi, duman, erkan oğur, can bonomo, demir demirkan ve sertab erener.

  http://www.hurriyet.com.tr/…anat/haber/23443875.asp

  ben bişey söylemiyorum. ne desek gg ve kışkırtma olacak. germeyelim ortamı. iyi eğlenceler.

  diğer şehirler buraya destek için ayağa kalktı, ama şu anda tek başlarına kaldı. kimse ilgilenmiyor, varsa yoksa gezi parkındaki aksiyonlar. diğer tarafta insanlar ölüyor, tutuklanıyor, gezi'de havai fişek gösterisi.

  edit: yalan haber çıkmasını. yok böyle bir şey olur mu? denmesini bekliyorum. sistem kendi silahlarıyla eylemi nötralize ediyor.
 • akp sözcülerinin tamamının söylemlerini doğrulayacak kurmaca etkinlik olacaktır.
  sürekli söylenen gezi ve diğer şehirler olayı gerçekleştirilmektedir. bunları birbirinden ayıralım diye yırtınmaktalardı zaten. böylelikle gezi parkındaki bir iki masumun başına gelen polis şiddetiyle, diğer yerlerdeki azgın marjinal gruplar şeklinde ikiye bölme işlemi yapılacak. gezidekilerden özür diledik işte diyerek kendilerini aklayacaklar. gezi'de eğlence, anadolu'da kan , gaz, tutukluluk.
  bu kadar kolay olmamalı. bu oyuna gelinmemeli.
  bu gün eğlence düzenlenecek gün değildir. gezi'ye destek olmak için ülkenin dört yanında kendilerini sokağa atan tüm göstericiler şu anda yalnız bırakılıyor.
  onlar için kitap okuyun, şiir okuyun. dua edin ama istanbulun tamamının akıp geleceği bir konser düzenlemeyin. insanlar sizin için yola çıktılar. kendilerini feda ettiler. orayı açık hava sirkine çevirtmeyin.
 • sezen aksu neyi protesto ediyor anlamadim. degistirdikleri anayasa daha ozgurlukcu olmamis mi yoksa?
  sinirlendiren konser.
 • bu kadarı ayıp. devrim şehitleri diye bas bas bağırılıyor. ve artabilir. ötesi mi var bunun? yoğun bakımda bir kardeşimiz var. bir sürü şehir "gezi için" dirensin, kanlarını, siktiimin avm'lerine ya da basit bir asfalta döksün. oturup kıçı büyüttüğün yetmedi bir de konser düzenle. ben de germek falan istemiyorum. herkesin umutsuzlukta dibe vurduğu zamanda güneş gibi fırladık bir anda. ama bu çok yanlış arkadaş.

  ulan herşeyi geçtim sezen aksu'nun orda ne işi var? bir de kadir inanır'ı çağırsınlar tam olsun.
 • bazıları için pek neşeli geçecek konserdir. tomanın önüne atlayıp su yedim. yanıma düşen gaz bombasını elimin yanması pahasına ileri attım. envai çeşit kimyasal gaz yeyip gözlerimi 10 dakika açamadım. hepsi siz orda konser verin diyeydi. aklımı sikeyim. o park yıkılsaydı da, destek verdiğim o insanların satışını görmeseydim. direnişinizin uğruna insanlar öldü, kör oldu, hayatları karardı. gerçi mühim olan parktı. o kurtulduğuna göre sırtınızı dönme vakti gelmiş demektir. iyi eğlenceler.
 • "biz direniş var sanıyorduk. panayır olduğunu bilseydik, bizim şehirde kralı vardı, uğraşmazdık" dedirten organizasyondur.
  (bkz: izmir)
  (bkz: eskişehir)
  (bkz: adana)
 • gereksizdir. insanlar eylem yapti diye canlariyla ugrasirken hele. taksimde konser yapilirken belki de boyle karsi gruplar tarafindan planlanan eylemlerle zarar gorecekler. (bkz: #34377375)
 • böyle saçma sapan bir karar görmedim. biz sokaklarda biber gazı çalıp toma söylüyor olacağız. diğerlerine iyi dinlemeler. gidene de yazıklar olsun. kısacası berbat bir düşüncenin ürünü. insanlar öldü yaralandı ve şimdi üstüne konser mi vereceksiniz? kelimelerle anlatılmaz yapılanlar. hayatımda bu kadar saçma sapan birşey görmedim. gerginlik sürerken olayların ortasında konser vermek. böyle yatıştıracaksınız halkı yani? vay canına. bu kadar düşüncesiz olabileceğinizi bilmiyordum.
 • kesinlikle ama kesinlikle iptal edilmesi gereken konser. bu ne saçmalık amına koyayım. varsa sözlükten bu işleri ayarlayanlarla irtibatı olan birileri, gidip konuşsunlar allah aşkına. polis meydandan çekildi de başka yerlerde ağzına sıçıyor insanların. hiç mi utanmayacaksınız eğlenirken? ayıptır günahtır. ayrıca ne birlik kalır ne beraberlik o saatten sonra. bütün şehirler küfürlerle döner evine, taksim de birkaç gün sonra sıkılır dağılır. her yere hakim olan o özgürlük arayışı da söner gider. hem de sikimden iki konser uğruna. yapmayın etmeyin biraz mantıklı davranın. bunu düşünemeyecek kadar aciz olmayın.
hesabın var mı? giriş yap