• namazını kılacak çapulcuların çevresinde etten duvar örülerek, iktidar zulmünden korunması gereken ibadettir.
  • imamı ihsan eliaçık olabilir.
  • el bağlamanın namazın farzı olmadığından ve bağlama şeklinin mezheplerin hemen hemen hepsinde farklılık gösterdiğinden yanlış olarak nitelendirilemeyecek namazdır.
  • kapitalizmin çelişiğinin sosyalizm olduğunu zanenden cahillerin öncülük etmesi beklenen namaz. yalnız namazın ve cuma namazının şartlarını bilmediklerini tahmin ediyorum.
  • bilip bilmemenin önemli olmadığı, önemli olanın niyet olduğu namazdır.
    ben de bilmiyorum amk. ne cuma namazı, ne teravih, ne cenaze namazı bilmiyorum. dedem sayesinde köye ziyarete gittiğimizde hepsine giderdim. bilmezdim ne yapılacağını, sol çaprazdaki amcayı taklit ederdim. aralar boyunca da subhaneke ya da fatiha okurdum, bismillah çekerdim.
    dedemin cenaze namazında da en ön safta, subhanekeyle tamamladım. ellerimi de yanlış bağlamış olabilirim. nerede en yakın darağacı?
  • insanların namazlarına dahi laf eden orospu çocuklarını ortaya çıkarmıştır. namazı kendisi kabul ediyor ya haspam.
  • namaz kılmadan önce kılmayı bilmenin gerektiğini, bunun mantıken de islami olarak da böyle olduğunu bilmeyenleri bize göstermiş hadisedir. ama tüm bunlara rağmen "aa, bak, taksim'de namaz kılmışlar, hadi biz de ayaklanalım" diyecek kaç tane akıllı olacak merak ediyorum.
  • "kimse bilmiyor da bir siz biliyorsunuz namaz kılmayı amk" dedirtir.
  • buram buram gösteriş kokan namaz.

2 hafta önce islama yönelik sayısız hakaret yapanlar, 2 hafta sonra yine eskisi gibi hakaretlerine devam edecek olanlar şimdi kalkmış hiç samimi olmayan "hepimiz biriz" mesajı vermeye çalışıyorlar.
    verilmeye çalışılan mesaj güzel, ancak kusura bakmayında hiç samimi gözükmüyor.

ama yine de allah kabul etsin inşaallah. inşaallah devamına öncülük etmiş olsun.

gözüyle okuyamayanlar için edit: "2 hafta önce" diye yazdığım yazı nedense "2 haftadır" olarak algılanıyor. 2 hafta önceden kasıt, olaylar başlamadan öncesidir. 2 hafta sonradan kasıt ise olaylar bittikten sonrası içindir.
    hala anlayamayan yoktur herhalde.
hesabın var mı? giriş yap