şükela:  tümü | bugün
 • "yavuz hırsız ev sahibini bastırır" mesajın hasıdır
 • mücadele silahsız olduğunda gerçekten haklı oluyor. bu çıkarılmalı. silahsızken kardeşiz biz. silahsızken halk hep bir ağızdan sloganlar atıp sabaha doğru bile yollara dökülüyor. silahsızken insan hakları yanımızda. onlardan farkımız burada, onlara dönüşmedik hala bu davada. ve silahsızken gittikçe aydınlanıyoruz. şimdi sarılma vakti.

  ayrıca bir türk olarak benim çıkardığım ise, böyle medyanın...
 • söz konusu kürt olunca herkes birden türk'leşiyor...
 • bu ülke bir türk devleti olmasına rağmen türklerin ne hakkı ve özgürlüğü varsa sizin de o kadar var. türklerin elinde olmayan hak ve özgürlükler sizde de yok. fazlasını istemeniz sizi her zaman bu hak ve özgürlüklerden uzaklaştıracaktır, yakınlaştırmayacaktır. bu memleketin ve ülkenin bir insanı olarak yaşadıkça ülke içerisindeki her vatandaşla eşitsin. azınlıklar olarak her zaman milyonların yaşadığı bir toplumda farklı talepler ve istekler olabilir. ama onları beraber bir ülkede yaşatan unsurlar ülkeyi ülke yapar. bu unsurlar ve eşitlikler de bu ülkede seneler önce mustafa kemal atatürk tarafından kurulan türkiye cumhuriyeti'nde mevcut. seni türklerden ayırıp karşı karşıya getirmek isteyenler sana sanki 2. sınıfmışsın gibi muamele yapanlar. eşit olduğun bir yerde eşit değilmişin gibi muamele yapan biri seni 2. sınıf vatandaş haline getirmektedir. bu ayrımı ve inceliğin farkına vardığında, cehaletten ve seni bu ayrıma sokup 2. sınıf vatandaş muamelesiyle, arkaplandaki amaçları doğrultusunda, sanki senin hakkını ve özgürlüğünü savunurmuş gibi davrananlar bu ülkenin ve türklerin düşmanı olduğu kadar senin de düşmanın olduğunu anlayacaksın. aynı gezi direnişinde olduğun, birlik ve dirlik halini yine bu anlayışla devam ettirdiğin sürece hem özelinde mutlu olacaksın, hem de ülke için çok önemli bir adım atmış olacaksın.
 • merak etmeyin onların ders falan çıkarmaya ihtiyaçları yok hatta size ders verirler. adamlar, saçları politik mücadele içinde ağartmışlar, siyasi şuurları düşündüğünüzden çok daha yüksek. bilhassa pkk'yı iyi anlamak gerekiyor. işler dışardan göründüğü gibi değil.

  bugünlere nasıl geldiklerini anlamak için daha dikkatli gözlem yapmak gerekiyor. en iyi metod kendi içlerinde bulunmuş adamların anılarını okumak ve sol örgütlerin mantığından biraz da olsa haberdar olmak.

  selim çürükkaya'nın apo'nun ayetleri adlı kitabını okumakla işe başlayabilirsiniz. feleğiniz şaşabilir, dikkatli olun derim. linki aşağıda:

  http://www.onergurcan.org/…mete/aponun ayetleri.htm
 • ne olduğunu anlatmaya mecalim yok ama ne olmadığını kısaca söylemek isterim.

  biri şöyle bir değerlendirmede bulunmuş;

  ''uludere soruşturmasında görevsizlik kararının tercümesi: kürtler olmadan erdoğan'ı deviremiyoruz; haydi kürtler de gezi'ye.''
 • kürtlerin çıkardığı mesajlar ilk entrydekinden biraz farklı olabilir çünkü türklerin eşit hatta daha fazla eziyet görmüş olduğunu söylemek çok doğru değil. burda bunu söyleme amacım " hayır biz daha çok çektik devletten tamam mığğ" tarzı bir yarışa girmek değil elbette. en basitinden 1960-70-80'lerdeki türkiye'yle ilgili çok kitap yazıldı, dizi çekildi (tabii ki çekilmeliydi çünkü onlar da tam bir utanç tablosu teşkil ediyor) ama o esnada kürtlere neler oldu, ya da öncesinde neler yaşandı o topraklarda bilen yok. eğer benim annem türk babam kürt olmasaydı benim de asla haberim olmayacaktı. jitem nedir belki de hiç bilmeyecektim. lisede öğretilen köhne tarih bilgime güvenerek yaşayıp gidecektim.
  kürtlerin ne yaşadığını bilmeyen insanları dinlerken (benim çok yakın arkadaşlarım da bu gruba dahil) onlar adına üzülüyorum çünkü bir çoğunun hayatı toz pembe geçiyor. çünkü bu topraklarda "kürt müsün" sorusu hakaret olarak kullanılırken türkler için böyle bir hakaret asla söz konusu olmuyor. olmamalı da zaten. üstelik bu "espriyi" yapan sınıf arkadaşım ileride muhtemelen çok başarılı bir avukat olacak.
 • direnişe katılanlar için: türk, kürt, ermeni vs. değil insan olduğumuzu, direnişçi olduğumuzu, aynı totaliter zihniyete karşı olduğumuzu hatırlamak.
 • (bkz: türk kürt kardeştir ayrım yapan kalleştir)

  öncelikle türk olarak(ki ırk olarak türk değilim) yıllardır medyanin kürt kardeşlerimize oyun oynamis olabileceğini gördüm, onları dağa çıkmaya mecbur birakmis olabilirler.
  ama bütün bunlar pkk terörü yüzünden birsürü insanın ölmesini hafifletmiyor malesef..
  tanım yapacak olursam: gezi parkına destek veren herkesin onlari daha cok anladığı, yıllardır inandıklari herşey için çok pisman olduklarıni, artık türk kürt,açık kapalı, alevi sunni,sağcı solcu diye kavramlarla bölünmek istemediğimizi,
  ama onlarında türkiye cumhuriyeti vatandaşından daha fazla hakka sahip olmasinin mantıksız olduğunu,
  intikam gütmenin bize hiçbirsey kazandırmayacagini cikarabilirler.

  not: çerkesim ve bazen türküm demek çerkesligimden hiçbirsey kaybettirmiyor.
 • tabiki de hepimiz bu direnişte biz olduğumuzu öğrendik.biz ayrılmak istemiyoruz birbirimizle gayet kardeşce yaşamak istiyoruz böyle mutluyuz.kardeşliğimize uzanan tüm eller kırılsın.tek vücud omak hepimiz için gurur vericidir.
hesabın var mı? giriş yap