şükela:  tümü | bugün soru sor
 • yutup'ta kanalı olan, sadece öğretici ve paylaşımcı amacı olan bisiklet uzmanı...
  şimdi onu taklit eden ergenler de çıkmış piyasaya. bisiklet kanalı sahiplerinin belki abone sayısı en fazla olanı değil. ama ticari amaç barındırmayan tek kanal sahibi olduğunu söyleyebilirim.
 • mükemmel bir insan ve bisiklet konusunda da inanilmaz tecrübeli. youtube daki her videosundan muhakka birseyler ögrenebilirsiniz. eger siz de bir bisiklet insaniysaniz muhakkak göz atmalisiniz ;3

  geziniyo youtube kanali
 • amacınız bisiklet ile ilgili teknik bilgileri öğrenmek ise bir numaralı başvuru kaynağı olan youtube kanalı. abone sayısının az olması sizi yanıltmasın. nicelik değil nitelik önemlidir.
 • click bait kıvraklığıyla, efendime söyleyeyim yanıltıcı birtakım başlıklarla, layığından fazla tık kapma peşinde koşan, boş beleş işlerle habire abone kasan nice çakalın kol gezdiği youtube gibi bir ummanda takibe değer kanal bulabilmek de cidden çetin mesele. hele hele konu "bisiklet" ise, durum daha da kritikleşiyor.

  sevgili fırat delan, nam-ı diğer "geziniyo" youtube'ta harikulade içerikler paylaşan, gerçek birer bisiklet aşığı. severek takip ettiğim, her bir videosuna içtenlikle şükela verdiğim fırat, bisiklete binmekten çok, bisiklet ile ilgilenmeyi seviyor. habire bir şeyler alıyor efenim, durduramıyoruz! brooks sele alıyor misal. iki ay sonra başka bir brooks daha. shimano zincir yağı alıyor örneğin zincir bakımı için, bir bakıyorsun bir hafta sonra iki farklı marka daha almış. yahu şu cihanda hangi bisikletseverin 6 farklı zincir yağı var, söyler misiniz? evin bi odası zaten atölye. shimano komponentlerin takım ve sökümünde kullanılan tüm o anahtar, alet, edavat, maslak sanayi ustalarında olduğu gibi duvarda, çivili tablada.

  :-)

  bisiklete binmek değil ki zaten gaye. bisiklet ile ilgilenmek mühim olan. şimdi gitti kinesis kadro aldı misal. yeni bisiklet topluyor kendine. hatta topladı da. gayet rijit, gayet agresif bir gravel cycle çıktı ortaya. iyi günlerde kullansın. kazasız, belasız inşallah! diğer tüm bisikletleri, komponentleri, aksesuarları da halen sıfır adamın. kullanmıyor ki hiç. bisiklete para harcamayı seviyor adam. hafta sonu iki fıtı fıtı yapıyor, seviniyor zaar. :)

  fırat delan, batı modernitesinin, kapitalizmin "ideal müşteri" tanımına harikulade uyan bir beşer. önüne geçilemeyen bir "alışveriş etme" itkisi. şunu da alayım ben en iyisi. ay dur bunu da atayım sepete, bulunsun. aaa, bu markayı da denesem mi ki? almışken üç tane şundan, dört tane de bundan alayım.

  yahu adamda para var, canı ne isterse onu yapar, derseniz de şayet, susarım. elbette paşa gönlü bilir. dilediğini yapar. keşke biraz da kullansa. yüzünden, kilosundan da belli pek binmediği, eforu sevmediği. yüzü kilolu.