• şimdi efendim bu arkadaş bir gece bisikletiyle manisada meşhur çatal mezarlığına giriyor sene 1992. maksadı mezarlık önünden geçenleri korkutmak fakat mezarlığın içlerine gittikçe duyduğu garip sesler onu o kadar korkutuyor bir anda kaçmaya başlıyor panikle. bisikletin zinciri atıyor haliyle. işte o an aksakallı bir dede beliriyor ve zinciri yerine takıyor. geziniyonun bisiklet mekaniğine merak hikayesi böylece başlamış oluyor.
  • mükemmel bir insan ve bisiklet konusunda da inanilmaz tecrübeli. youtube daki her videosundan muhakka birseyler ögrenebilirsiniz. eger siz de bir bisiklet insaniysaniz muhakkak göz atmalisiniz ;3

geziniyo youtube kanali
  • youtube'da bisiklet üzerine çok kapsamlı bilgi veren bisiklet uzmanı, fırat delan'ın kanalı.
  • amacınız bisiklet ile ilgili teknik bilgileri öğrenmek ise bir numaralı başvuru kaynağı olan youtube kanalı. abone sayısının az olması sizi yanıltmasın. nicelik değil nitelik önemlidir.
  • youtube'ta geziniyo diye bir kanal var hani. fırat delan diye biri hazırlayıp sunuyor hani, hatırladınız mı? hah işte, allah o adamın gani gani belasını versin!

iyi günler.
  • sesegenickli yazarın geziniyo'ya saldırısı sonrası an itibarı ile mehdiliğini ilan etmesi beklenmektedir. :)
    kendisine gelen son vahiy sonrası girmesi muhtemel entry:

'dedim dedim bak ne oldu şimdi ehihihhi'

sesege nickli yazarın tüm nanelerini bir solukta okumak için:
    (bkz: sesege)

edit: biri şu arkadaşa eski türkçe sandığı kelimelerin türkçe bile olmadığını öğretsin :)
  • kilo almış

youtube önerilenlerde çıktı bugün karşıma kanalı. son yüklediği videolara baktım büyük bi heyecanla. parayı har vurup harman savurmaya, manasızca "satın almaya" aynen devam ettiğini fark ettim. saçma sapan bisiklet parçaları, salt merakla alınmış anlamsız anlamsız bisikletler, video çıksın diye ısmarlanmış kadrolar, katlanır bisikletler, seleler, cins cins zincir yağları...

youtube kanalına salt içerik çıksın diye heba edilen on binlerce lira... sâfi israf...

bisiklete binmek değil ki asıl gayesi. gaye bisikletle olmak. gaye, bisiklete dokunmak. onun jantını söküyor, diğerine takıyor, o da böyle mutlu oluyor!

insanın, ait olduğu bir zümre olur he mi? çoğu road bike biner misal. bakarsın genç bi delikanlı bmx hastasıdır. kimisi mesela eski yeni demez çelik bisiklet toplar. kimi brompton'a vurgundur. bisiklete dair tüm alışverişler de yine bu zümre ekseninde gerçekleştirilir. mesela bir gravel cycle vardır, bir de mountain bike'ın. satın aldığın lastikler, komponentler de yine bu türe uygun olur.

fırat delan'ı ben çözemedim vallahi. mesela officina battaglin sipariş etse italya'dan, "lüzumsuz" demem. aksine alkışlarım.
    çelik bisiklet satın alıp restore etse, anlarım. katlanır bisiklet koleksiyoneri olsa, kutlarım. bu adam da bilmiyor ki anacım ne yaptığını.

gitmiş smp sele incelemiş.
    görsel
    neymiş efendim brooks saddle'ın rakibi imiş. brooks'un tırnağı olamaz ayol o bi kere!

gitmiş xiaomi elektrikli pompa almış. görsel
    ne gereği var ki? şu saçma sapan pompaya para vermenin maksadı ne? berhava işler işte bunlar.

sürekli alışveriş etme itkisi.
    mutluluğu, satın alışta bulma.
    absürt!
  • bisiklet camiasında herkese saldırmasıyla ünlü sesege mahlaslı bu yazarımsı bilmediği konularda yorum yapmasının yanında, izlemediği geziniyo bisiklet kanalı videoları hakkında da mesnetsiz yorumlar yaparak kendince kumda oyun oynamaktadır. kendisinden yaka silkildiği iddiası bulunan anadolu yakası bisikletçilerinden umduğunu bulamayınca bisiklet camiasını yönlendiren ne kadar adam varsa, saldırarak ego tatmin etme yolunda bir adım atmıştır. bu kişinin uslubunu ve ne tür kumaşa sahip olduğunu, düzenli aralıklarla buraya gelip gerçek dışı yazılar yazdığını, ayrıca başka insanlara verdiği rahatsızlıkları bu başlıkta bulabilirsiniz:

sesegenin yazarlığı iptal edilsin

unutmadan türkçe'ye çok hakim olduğunu sanan sevimli pıtırcık uzun cümle kurmanın divandaki yerinden bihaber olduğu gibi kısa cümle kurmayı şebnem ferah şarkısından fırlamış edasıyla her yerde savunarak kendini rezil etmektedir.
  • bisiklet konusunda teknik bilgisi çok fazla olan, ender kişilerdendir. kısaca bisiklet uzmanı desek yanlış olmaz. kimseden para aldığını sanmıyorum, ihtiyacı olmadığından ziyade, eğer alırsa, kendisi bunu söyleyecek kadar dürüsttür. bisiklet camiasında alanlar bellidir, geziniyo onlardan biri değildir. bilmediğiniz/emin olmadığınız konularda tanımadığınız biri hakkında atıp tutarken dikkat edin, sonra hakim bey ben yazmadım demek sizi kurtarmayabilir. eleştiri konusuna gelirsek, herkes eleştiriyi kaldıracak veya kabul edecek değildir. ayrıca yapıcı eleştiriye açık olduğunu düşünüyorum. ancak, kendi konusuna bu kadar hakim birisinin, cahilliğe tahammülünün olacağını sanmıyorum.
    dislike butonu ve engelle bunun için var, sevmiyorsan izlemezsin, takip etmezsin. sana bedava verilen bir hizmeti almak zorunda değilsin. takip edip izleyip, hem de tanımadığın birisi hakkında atıp tutmak olsa olsa cahillikten olur.
  • izmir'de bisikletimi emanet edeceğim tek kişi.
hesabın var mı? giriş yap