şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: gezinti)
 • http://www.gezinti.com/hesabim a girip, 'browser' ve ardından 'tüm internet' olarak, 2 yönden de iptalini gerçekleştirin.

  hadi biz iptal ediyoruz, bilgisayarla arası olmayan insanları bu tür habersiz casusluk zımbırtılarından nasıl kurtacağız?

  yine kafayı yedirtecek ttnet-devlet işbirlikli bir uygulama daha...

  edit: imla
 • speedtest yaparken browser adreslerinde görüdüğüm site. lan virüs girmiş siteme deyip son dönem yüklediğim bir kaç uygulamayı kadırdım neçe sonra ttnet'in otomatik kakaladığı bir zımbırtı olduğuna kanaat getirdim.

  aşağıdaki adrese girip sistemden ayrıldım. önce kullanıcı olarak ayrılıyorsunuz sonra komple çıkıyorsunuz tarsı iki seçenek var ikisini de kapatın.

  http://www.gezinti.com/hesabim
 • bu ne lan?

  ben böyle bir şeye onay vermediğim halde nasıl bu saçma hizmetten(!)* otomatik olarak yararlanıyorum?

  affedersiniz sözlük ama bunu internetime musallat edenlere bir şey söylemek istiyorum;

  (bkz: yapacağınız işi sikeyim)

  son derece gereksiz bir site.
 • ne işe yaradığı çözülemeyen site. haberler falan var böyle garip.

  düzeltme: biraz araştırınca anlamıştım o gün, yazmayı unutmuşum. orospu çocuğu bağzı kurumların bizleri izlemek için kullandığı aracı.
 • ne zaman ekşisözlüğe giriş yapsam adres çubuğunda bir saniyeliğine belirip kaybolan, "ne lan bu" dememe sebep vermiş, herkesin tez vakitte kapatması gerektiğini düşündüğüm, kendi sitesi bir boka benzemeyen casusluk aracımsı lüzumsuz şey.
 • böyle saçma bir şey olamaz ya. hiçbir talimat vermediğiniz halde sizi bu saçma sapan şeye dahil ediyor. çıkmak isterseniz seçeneğini işaretliyorsunuz. o çerezin süresi de 2 yılmış, 2 yıl sonunda tekrar davet geliyormuş falan. siz çerezleri sildiğiniz zaman otomatik olarak yeniden aktif olacak anladığım kadarıyla. change.org'dan imza kampanyası başlatmak gerek. küfür edeceğim edemiyorum. doğru örnek olmaya çalışıyorum.
 • herkesin faydalanamadığı "hizmet". ttnet abonesi olmayanlar bu "hizmetten" faydalanamıyormuş. ahsuahuda ulan ttnet çakalsın ha. iyi ki kurtuldum senden yaban çakalı.
 • hakkında facebook'ta faizlobisi sayfasının bilgilendirme yazısı paylaştığı ttnet servisi.

  --- spoiler ---

  ttnet abonelerinin dikkatine :

  son bi kaç gündür herhangi bi internet sitesine girerken "gezinti.com" üzerinden yönlendirildiğini farkettik. biraz daha araştırınca ttnet'in insanları zorla "faydalandırdığı" bir reklam sistemi olduğunu gördük. özünde browsing habitlerinizi track eden bişey, adwords gibi.

  burda ki en büyük sorun bu sisteme kaydolmak için sizden herhangi bir onay istenmemesi.

  burda ki potansiyel takip ve fişleme sıkıntılarını hatırlatmak isteriz, yarın öbür gün twitter üzerinden yazdığınız bişey için hakkınızda dava açılırsa ben değildim diyemezsiniz, zira bu servis en kötü ihtimalle saat bilmem kaç'ta şu ip twitter'a girmiş şeklinde bi kayıt tutacaktır diye düşünüyoruz. yetkili makamlarda bunu talep ettiği zaman eminim bu şirkette paşa paşa verecektir.

  google'a, twitter'a yaptıramadıklarını kendileri yapmaya çalışıyorlar yani.

  sanırım iki ay önce de gerçekleşmiş bu olay, davalık filan olunmuş. şimdi isim değiştirip gene hizmete açmışlar. sistemden çıkması kolay gibi. şuraya gidip iki ayarı da kapatmanız gerek çıkmak istiyorsanız.

  http://www.gezinti.com/hesabim

  ek olarak btk'ya da şikayet edin deriz. siteden kapatılmasına rağmen hala gezinti.com kullanıldığını söyleyen bi kaç kişi gördük forumlarda.

  hepsini geçtim, hiç bişey track etmiyoruz desinler bizde yedik diyelim, dünyanın en pahalı internetini kullandığımız yetmiyomuş gibi bi de izniniz olmadan bunun üstünden para kazanmaya çalışıyorlar. müsade etmeyin deriz.

  https://www.facebook.com/faizlobi
  --- spoiler ---
 • bir internet sitesi.
hesabın var mı? giriş yap