şükela:  tümü | bugün
  • özellikle son 10 yılda aşırı çoğalmış nesildir.

bu tiplerin hiçbir şeye faydası yoktur, gerçekten bilgili de değildirler. ortamlarda ben şu kadar ülke gezdim, ben şu kadar parayla gezdim diye koca koca adamlar sidik yarıştırırlar.

yeni neslin romantizmi, kutsalı budur. yaptıkları gerçekten gezip tozmaktan fazlası değildir ama sanki çok üstün bir iş yapıyormuş gibi tavırlara girerler. diğerlerine de tavsiyelerde bulunurlar, şuraya gittim ufkum açıldı, buraya gittim götüm açıldı. olm gezip duruyorsun lan, boş beleş bir hayat yaşıyorsun ne kendine ne de insanlığa faydan var. istiyorsan yine gez ama bunu çok büyük bir iş yapıyormuşsun gibi yapma, bir yerden sonra nereyi gezersen gez bir anlamı olmadığını da bil.
  • insanların mutlu görünmeyi güç, mutsuz görünmeyi eziklik olarak algılamasının sonucudur. geziyorum, eğleniyorum, mutluyum çabası. üstüne bir de sosyal paylaşım sitelerine fotoğraflarını ekleyip beğeni toplayınca kendini olduğu gibi değil, olmak istediği gibi göstererek sahte mutluluklar edinirler.

yeni yerler keşfetmek ve enerji atmak için değil, fotoğraf çekip paylaşmak ya da hava atmak için gezenler o kadar fazla ki..
  • bu nesli kendine dert edinenler idda ediyorum hayatta ot gibi yaşayan dümdüz memur evli ve 5 çocuk ana babasıdır asdf.

napalım yani gidip tarlada kemre sepeti mi taşıyalım? napalım yani? apartman hayatı var çamaşır makinesi, bulaşık makinesi icat olalı asır geçmiş sen hala iş güç diyorsun ?
    atom bildiğim kadarıyla nötronlar da parçalanamıyor. o da bizim işimiz olmadığına göre tabi ki gezeceğiz.
    insan ömrü olmuş 80 yıl neden diye bi düşün? neden insan yaşamak için uğraşıyor? hamal gibi çalışmak için mi?

not: hamal burada yergi anlamında kullanılmamıştır.
  • (bkz: herkesin hayatına kimse karışamaz)

ne yapsınlar peki? bir ev almak için 20 yıl borç mu ödesinler? çok haklı bulduğum nesildir. mal mülk yapmak zaten hayal de hadi diyelim ki yaptın, dünyayı gezip görmekle biriktirdiğin görgü, kültür ve deneyimle bir olur mu?
  • ezik adam başlığıdır.

lan oğlum sen de bsg! belki biraz ufkun açılır :)
  • benim de dahil olduğum nesildir. nerde görsem bu gezen insanları imrenirim. imkan yaratabilirsem aralarına katılacağım. yeni yerler gezip görmenin, farklı ülkeleri keşfetmenin, farklı kültürlerle tanışmanın, farklı tatlar deneyip kendini bulunduğun hayattan biraz ayırmanın insana ne zararı olabilir ki? çok yararının da olacağına inanıyorum. keşke imkanımız olsa hepimiz istediğimiz her yerleri gezebilsek, daha mutlu olurduk.
  • ilk girdiği işten emekli olan, yaşadığı ilçenin iline 2 ayda bir inen, onda da bayramlıklarını giyen insanları gördükçe tüyleri diken diken olan, öyle olmamak için böbreklerini bile verebilecek bir nesil.
    her şeyi bir yana bırakıp hoydur hoydur gezmek mantıklı olmasa da, yeni kültürler tanımak, farklı yerlere gitmek, insanların nasıl yaşadıklarını öğrenmek iyidir.
  • kutsallaştırma hariç insanlara neden dert olduğu anlaşılamayan nesil.

gezmek ve yeni kültürlere dokunmak iyidir, ufkunuz açılır.

edit: imla.
  • yazara sonuna kadar katildigim tespittir.cunku adam altini cize cize gezmelerini degil, bunu buyuk bir olay, cok onemli bir seymis gibi gormelerini elestirmis ama altinda yazan arkadaslar " tabii gezcez tabii gorcez, bunu elestirenler ot gibi yasiyorlar " diye iddia etmisler. gezmekten kafa ot dolmus okudugunu anlamiyor...
  • aklıma bir bilmece getiren nesildir.

asağıdaki kelimeleri sıralayarak bir atasözü oluşturunuz :

ciğer, uzanamadığı, dermiş, kedi,pis

süreniz başladı.