şükela:  tümü | bugün
 • gezi direnişini haketmemiş insandır. direndim demesin, zaten bunların çoğu çadır açıp orada eğlence anlayışıyla geziye gittiğini biliyoruz, kendi tanıdıklarımdan bazıları bizzat bana itiraf etti. işte bu insanlar gezi ruhunu da, direnişi de anlamaz, lice'yi hiç anlamaz.
 • attığımız 'herkes için özgürlük' sloganındaki 'herkes'i anlayamamış insandır...
 • bir kısmı yıllarca malum medyayı takip ettiğinden, çok değil daha 2009'da, şu anda protesto ettikleri bir karakoldan atılan havan topu sonucu ölen 13 yaşındaki ceylan önkol'u bilmeyen insanlardır.

  kalan kısım ise, kusura bakmasın, benim gözümde hüloooğğ diyen akp seçmeninden farksızdır.
 • ya yanlış bilgiye inanmış ya da olayı hiç anlamamış insandır.
 • jetonun düşmesi için biraz zamana ihtiyacı vardır o kadar. kimse merak etmesin, hiçbir jeton bu kadar köşeli değildir.

  kimse merak etmesin derken, hala hiçbir şey olmamış gibi çarkını döndürebileceğini sananlar hariç tabi. onlar panik yapmaya başlayabilir.
 • 18 haziran 2013 tarihinde bdp grup toplantısı'nda selahattin demirtaş'ın konuşmasından bir bölüm:

  "bakin artik konak'tan, kordon'dan, kizilay'dan, taksim'den, dikmen'den, adana'dan, antalya'dan bakinca dersim daha iyi anlasilir. roboski, amed zindani daha iyi anlasilir. sirnak, gabar daha iyi anlasilir. zilan daha iyi anlasilir. yeter ki bakmayi bilin. o zaman goreceksiniz ki bu yalanlar uzerine kurulu iktidarlar bir tek gun bile bu ulkede yasayamayacaklar. hakikat ve gercek uzerine, adalet ve esitlik uzerine bir sistem insa edilecek ve bunu hep birlikte yapacagiz. kurduyle, turkuyle hep birlikte yapacagiz."

  little sağolsun yazmış, tamamı burada: (bkz: #34710378) isteyen videosunu da izleyebilir. 27 yaşındayım ve hayatımda dinlediğim en anlamlı konuşmalardan biri.

  senin,benim bir aydır yaşadığımız zulmü, devletin omuz omuza yürüdüğün insanlara yaptıklarını, sana, bana yaptıklarını bu insanlar 30 küsür yıldır yaşıyorlar. özgürlük, eşitlik ve adalet herkes için.

  tanım: gezi'ye, direnişe, kendisine ihanet etmiş insandır. insan mıdır?
 • utanmazdır.

  neye haykıracağını belirlemek için talimatları beklemeliydi oysa *.
 • hain, bebek katili, emperyalizm maşası gibi özellikleri elinde barındıran terör örgütünün ve teröristlerine yapılan eyleme susan değil destek verendir. kahpe dölleri çıktıkları yere geri dönene kadar susacak değil yeri geldi mi çarpışacaktır.
 • lice'de tam olarak ne oldugu bilinmeden haykirmayacak, medyaya inanmayan akilli insandir. olayin nasil gerceklestigini bilmeden tepki vermek akilsizlarin yapacagi is. ethem sarisuluk'un terorist oldugu iddiasi ve 'camide icki ictiler' yalanlari sosyal medya olmasaydi ortaya cikmayacakti ve ikisi dogru kabul edilip tamamen yanlis tepkiler ve eylemler doguracaklardi. su an suyun berraklasmasini bekleyip, gozlemlememiz gereken bir surecteyiz, sonrasinda ne haykirilacagi belirlenir.
 • ahlak olarak "sana yapılmasını istemediğin şeyi başkasına yapma" lafını duyduysa bile özümsememiş olabilir.
hesabın var mı? giriş yap