şükela:  tümü | bugün
  • kendi hayatını kurduğu garnizondan dışarı sarkmak istemeyen düz biridir.
  • benim. sevmemek degil nefret ediyorum (su hayatta domates ve fotograf cekmekle birlikte en cok nefret ettigim 3 seyden biri.) bunun duz birisi olmakla alakasi yok. yeni yerleri gorurken herkes eglenirken ben eglenemiyormusum hissine kapiliyorum. belki de cidden eglenmiyorumdur. hatta bu durumumun uc orneklerini yazayim:

-dogdugum sehirde 19 sene yasadim hala populer bir yerin adresini sorsalar tarif edemem.

-6 sene kocaeli'de yasadim istanbul'a sadece 2 kez gittim. biri mecburiyetten, digeri arkadas zoruyla oldu. ikisinde de birkac saat kaldim.

- bir sey almam lazimsa bile direkt amaca yonelik hareket ederim. gomlek alacaksam girdigim ilk magazadan 5 dakika icinde alip cikarim.

- pekin'de yasiyorum ama cin seddi haric hic turistik bir yer gormedim. ona da gitmek istememistim ama okul gezisiydi, arkadaslar da gidince ben de gittim. tabii 11297163179 merdiveni tirmanmaya hic niyetim yoktu. herkes de mutlu gorunuyordu zaten ortada eglenilecek hicbir sey yokken, canim sikildi yaktim sigarayi asagida arkadaslari bekledim. arkadaslar sag olsunlar zirveye cikinca benim adimi da yazip fotograf cekmisler. sonra ben o fotografi aileme gonderip, mutlu olsunlar diye "bakin nereleri geziyorum" dedim dsjdashga

- tum arkadaslarim hazir cin'e gelmisken civardaki asya ulkelerini, cin'deki sehirleri gezdiler. ben ise 3 senede sadece sichuan'a gittim. o da staj dolayisiyla zorunluydu.

-sichuan pandalariyla unlu bir sehir. haftasonu pandalari dogal ortamlarinda gormeye goturecegiz sizi, dediler. o gun geldiginde hastayim dedim, gitmedim.

- capi 20 kilometrelik bir cember icinde etrafimda 4-5 tane tarihi yer var ama hicbirine gitmedim.

- genel olarak hayatim boyunca barlar disinda benim icin yeni hicbir yere gitmedim, gittiysem de egleniyormus gibi hissetmedim. eglendiysem bile herkes cok egleniyormus da ben az egleniyormusum gibi hissettim.

isteyerek gezdigim tek yer; yemek icin bocek satilan turistik sokakti. orada cidden eglendim, ilgincti.

butun bunlari ovunmek icin yazmiyorum. tum arkadaslarim da beni bu yonumle elestiriyor ama cidden egleniyormus gibi hissetmiyorum yeni bir yer gorunce. herkesin de cidden hosuna gittigini sanmiyorum. instagram cikti cikali her sey sahtelesti. eglenmedigim bir seyi sirf orayi da gordum diyebilmek icin yapmak zorunda miyim?