• ekşi sözlüğün, kimseyi eleştirme, kimseye bulaşma ortadan yaz şeklindeki şikayet zımbırtısı...

bir kadın oyuncu/şarkıcı için "bir insan bu kadar mı sahte gülümser, bu kadar mı şirinlik muskası gibi görüneceğim derken antipatik olur, grubundan dişi bir varlık..." diye tanım girdim.
    götümüze girebilir demişler, silmişler...
    arkadaşım bu sizin götünüze giriyorsa, ohoooo hiç yazmayalım daha iyi. hakaret desen yok, küfür desen yok.
    antipatiklik bir hakaret değildir. şirinlik muskası gibi görüneceğim derken "bilmem ne başkabakanın götüne benziyor" desem, tamam anlarım. burada göte giren nedir anlamış değilim...

bir diğer gge ise, bir kanal için girdiğim yayın politikasıyla ilgili bir entry.
    kanal ismini silerek paylaşıyorum, malum, buradaki bazı kişileri rahatsız etmiş anlaşılan.
    "ailemin evine gittiğimde, kanallar arasında gezinti yaparken sıklıkla ilk açtığım kanaldı...
    kendi televizyonum da ise birinci sıra bulunan kanaldı...

..... .... olayından sonra ve .... .....'ın yazı işleri programını da yayından kaldırmaları, aynı yayın grubuna ait olan .... ....'un da .... ...... ile yollarını ayırması sonrasında hem yeni dönemdeki yayın politikalarını belli etmiş hem de tabiri caiz yerindeyse boktan bir yayın grubu haline dönüşüvermiştir.

kendi istekleriyle ayrılan, programları kaldırılan pek çok kişiyi de sırasıyla bekleyip göreceğiz.

entry'nin başındaki tanımları bu sebeple daha netleştirelim...
    ailemin evine gittiğimde, kanallar arasında gezinti yaparken pas geçtiğim, izlenirken yakalandığında ...... artık yandaş medya olduğunu aileme ve çevreme yaydığım kanal...
    ve
    kendi televizyonumda ilk sıradan silip son sıraya yerleştirdiğim ve yokluğunu gerçekten hissetmediğim kanal..."

şimdi soruyorum.
    bunun neresi kimin götüne giriyor. hakaret mi vardır? küfür mü vardır? nedir?
    ne yazıcaz biz arkadaşım, birisi bize söylesin.
    içlerinde küfür, hakaret içermeyen tanımlar, yazılar nasıl olur da siliniyor. "boktan" şeklinde bir kelime var ama o da argo. argo ise bir jargondur, dili zenginleştirir. açıp okuyun bari, argo nedir, ne değildir diye. küfürle argoyu bir birinden ayırt edemiyorsanız da, mod'luk filan yapmayın.

yoksa ekşi sözlük bir başka platforma mı hizmet etmeye başladı da, haberimiz mi yok?
    mod'lardan birisi yazsın, desin ki "arkadaşım, birisine antipatik diyemezsin, götüne girer" desin.
    "o yandaş medya dediğin kanalı sildiğini buradan belirtemezsin, götüne girer" desin ve açıklasın neden niçin...
    boktan dedik diye mi götümüze girer diye mimlediniz.
    o zaman "bok" kelimesini tümden yasaklayalım.
    deyin ki, ekşi sözlükte bundan sonra "pis, kaka" kelimeler yok.

nedir arkadaşım sizin olayınız?
    hiç bir şeyi eleştiremeyecek miyiz biz?
    kadın-kanal vs beni mahkemeye verse, zerre tazminat alamaz bunlardan, size ne oluyor???
  • good game. (bkz: quake)
  • eskiden göte girebilir şeklinde anlam taşıyan, uzun bir zaman önce göte girdi olarak revize olmuş kısaltma.

ülkenin amına koydular biz hala gg diye şikayet edilir korkusundayız, yarın yazacak sözlük kalmayacak hala gg diyoruz, canlı bir organizma nekrofili olarak koskoca bir kitleyi itham ediyor ona gg yok, biz buna cevap verince gg,
    insanlıkla yakından uzaktan alaksı olmayan kişiler istediği açıklamayı yapıp halkı kin ve nefret dolu söylemleriyle provake edecek, ben ona cevap verdiğimde gg !
    14 yaşında bir çocuk polis tarafından katledilecek, başbakan bu durum dolar kurunu etkilemez diyecek, o koskoca bir memlekete hakaret edecek gg yok, ben ona hakaret edersem gg !
    ayakkabı kutularında milyonlar olacak, ben delik ayakkabımla o kutu sahibine benim paramı çaldığı için sövünce gg !

sikerim ben böyle gg yi !
  • ilginc bir $ekilde quake deathmatch'lerinden sonra yazdiginizda olumlu tepki aldiginiz ("gg", "yes" etc gibi), buna kar$in counterstrike'ta yazinca kimsenin iplemedigi kisaltma.. orn:

*dead*[pr0]d0|ant!n: heuehueheu bitti oyun zuzuzuzuz
    *dead*ssg: gg
    *dead*~-_parat0ner_-~: dolantin eziqsin zuahahahahahahaa
    *dead*[[[[[$ahbaz]]]]]: slm dolantin nbr
  • hiç gereği yokken terbiyesizce seçilmiş açılıma sahip ekşi sözlük uydurgaçlı duyurgaçı. yok konuyla alakalı da o kadar söyledik. harbi ayıp ya gg nin açılımının yazar profillerinde açık haliyle gözükmesi. gg dedin madem profilde de gg diye görünsün. bir sürü absürtlük. gg gerekçesi ile silinen entrylere değinmeye gerek yok. çözüm için mantalite lazım. muhatap lazım. yokki.

(bkz: #41295027)
  • aslen "good game" in kısaltması olmakla beraber, oyunda yenilen taraf söylüyorsa "boku yedik abi artık napsak boş biter bu oyun.", yenen söylüyorsa "bittiniz olum hiç şansınız yok kasmayın boşuna." anlamına gelir. ya da bizim içimiz fesat öyle anlıyoruz, bilemiyorum. bir de dota'nın aşırı popülerleşmesiyle beraber, günlük konuşmaya alakasız bir şekilde girmeye çabalıyor bu kısaltma. bizzat şahit olduğum kullanım alanları:

-abi biz yeni geldik ama bizim eleman geegee yaa. (gg: mevcut olmamak, bulunmamak)
    -patronun geldiğini duyunca ersin hıyarı direk geegee olmuş abi. (gg: kaçmak, arazi olmak, firar etmek)
    -yeaa beyler bu mekan geegee artık ya kaçalım biz. (gg: sıkmak, baymak, monotonlaşmak)
    -abi ya yağmur çiseliyo bu hava geegee olacak dağılalım ufaktan. (gg: uygun olmayan duruma gelmek)
    -olum bu disko müzik neyin artık geegee olalı çok oldu, kim niye dinler anlamam yaa. (gg: miyâdı dolmak, modası geçmek)
  • son zamanlarda sözlüğün uğruna saçmaladığı ispiyon gerekçesi.

artık gammazlar mı salak, ekşi yetkilileri mi "kendilerince" işi sıkı tutmaya çalışıyorlar bilmiyorum, hükümeti veya gezi olaylarından bu yana akp'li herhangi bir politikacıyı eleştiren tek bir kelime dahi gg diye ispiyonlanıyor.

sahiden gerizekalı mısınız kardeş?
    bu kadar mı korktunuz, noluyosunuz ya? hakaret yok, bişey yok, kafayı mı yediniz?
  • cici
hesabın var mı? giriş yap