şükela:  tümü | bugün
 • sahnede sıçıp yiyen, bokunu üstüne başına süren, mikrofonla dişlerini kıran, sahnede mikrofonu kıçına sokan, bokunu seyircilere atan, seyircilerin arasına dalıp taciz eden bir rocknroll neferi imiş.. nasıl biri olduğu hakkında resimlerle kısa bir özet için:

  http://www.duslervekabuslar.com/…d=4309&whichpage=2
 • hated: gg allin diye bir belgesel film vardir hakkinda, todd philips kisisinin yonettigi.
 • kıs. götümüze girebilir all in
 • kafayı yemiş ron jeremy kişisiyle daha da kafayı yemiş mike patton'ın yanımda muhabbetini yaptıkları idol.
 • 29 ağustos 1956'da jesus christ allen ismiyle dünyaya gelen 28 haziran 1993 yılında gg allin ismiyle dünyaya veda eden şahıs.

  müzik dünyasının en tehlikeli adamı, tehlikeli olmak için değil, tehlikeli olduğu için tehlikeli olan adam. rock n roll'un gerçek kralı. uçlarda yaşamanın en uç noktasındaki sembol.

  sorunlu bi aileden geliyo tahmin edeceğiniz üzere. manyak babaları tarafından elektriği olmayan bi klübede yaşıyolar yıllarca, bizim eleman orda doup büyüyo. hırsızlığı öğreniyo, sapıklığı öğreniyo, sonra evleniyo, o arada ilk grubu gg allin & the jabbers'ı kuruyo. o dönemler sadece iggy pop gibi cam kırıkları üzerinde sahnede yuvarlanan ve bazen de cinsel organını teşhir eden allin jabbers'dan ayrıldıktan sonra işler ciddi ölçüde değişime uğradı.

  o zamana dek salakça bir misojini içeren liriklerin yerini eat my fuck, suck my ass it smells, be my fucking whore vs... gibi başlıklar taşıyan lirikler aldı ve imaj da hafiften değişmeye başladı, ama yine de bu dönemde olanlar sonradan olacaklara göre çok çok hafif kalıyodu.

  gg allin'in en garip olayı şu, bu herif önce yazabildiği en manyak lirikleri yazdı, sonra da o liriklerdeki kişiler gibi olmaya çalıştı. bu durumda da olay katlana katlana büyüdü gitti ve sonuçta gg allin her seferinde daha manyakça işler yapmaya başladı. önce sahnede kendini eline geçen kesici herhangi birşey ile doğradı, mikrofon ile kendi dişlerini parçaladı, sonra seyircilere saldırdı, kadınlara sahneden atlayıp tacizde bulundu, sahnede zıçtı, bokunu yedi, vücuduna sürdü, seyircilere attı, mikrofonu götüne soktu vs. vs....

  ve evet, bunların tümünü yaptı bu herif. o arada ölümlerden döndü, bi yandan uyuşturucu kullandı, evlilik dışı çocuk sahibi oldu, hapse defalarca girip çıktı. vücuduna jilet + tükenmez kalemi mürekkebi ile dövmeler yaptı/yaptırdı, kendisiyle evlenmek isteyen bi kadına işkence etti falan filan.... ama asla herif bunların hiçbirini reddetmedi ve olduğu şey ile de gurur duydu. amacı rock n roll'u tekrar tehlikeli bi hale getirebilmekti. sahnede kendini ve izleyicilerini öldüreceğini iddia ediyordu ama o rock starlara yarışır bi biçimde eroin komasından öldü. nur içinde yatsın.

  bu adamın hayatını anlatan hated* isimli bir belgesel vardır, yönetmeni de todd phillips'tir, midenizin kaldırdığı kadarıyla izlemenizi tavsiye ederim.

  http://www.ggallin.com/

  edit: bu yazının büyük bir çoğunluğu mert yıldız'ın gg allin için yazdığı yazıdan alınmıştır.
 • bugün hayata gözlere yumalı tam 18 yıl olmuştur.
 • sahnedeyken yaptığı* manyaklıklar yüzünden yaptığı müziğin değerinin anlaşılmadığı muazzam insan.

  siz hala gidin, "eheuheuhasda bokunu yiyor ahuegeasdnasd" deyin.
 • (bkz: when i die)
 • yapılabilecek en rahatsız, en leş, en arızalı işlere imzasını atmış, gerçek bir punk tanrısı.

  give me a bottle, jack daniels will do.
  stay out of my way, ı'm ganna' flatten you.
  give me a fucking cunt, ı don't care who.
  cause drink, fight...fight fight fight, and fuck is what ı'm ganna' do.
 • gelmiş geçmiş en arızalı müzik adamı. punkım diye gezen mavi saçlı tatlı kolej kızlarını sahnesinin ortasına atmak istediğim şahsiyet. hayatıyla, geçirdiği değişimlerle ve sahnede yaptıklarıyla bende tiksinti ya da hayranlıktan çok büyük bir ağlama hissi uyandırır. şu anda tişörtlerini giydiğini gördüğüm bazı temiz aile çocuklarını o da görebilseydi onları onulmaz dertlere sokardı diye düşünüyorum. antiseen eh ama murder junkies iyidir.