1. memento benzeri bir filmin aşkı da içine katarak hint tarzında (film içinde bolca klip) 3 saat boyunca anlatılması ile ortaya çıkan bir film. 3 saat boyunca sıkıldım mı? hayır, dumura uğradım mı? hayır. 6/10
 2. izlerken ağladığım filmdir. öyle böyle değil, aşırı.

  --- spoiler ---
  esas kız yerde kuş gibi can verirken esas erkeğin gözlerinin içine bakması hadisesi kafadan koparıyor özellikle, izlenmesi tavsiye edilir.
  --- spoiler ---
 3. filmin içine serpiştirilmiş kliplerde ayrı bir hoştur. o duygusallığın içinde kalkıp oynayasınız gelir.
 4. kötü bir "memento" taklidinden öteye geçememiş olan filmdir. hatta taklidi de aşmış adamlar, bildiğin kopyala yapıştır yapmış, karakterlerin rengini, adını vesaire değiştirmişler o kadar.

  kendine has birkaç konu barındırdığından ben şahsen 4 puanı bile zar zor verdim.
 5. dövüş sahnelerinde dayak yiyen adamların bariz olarak kendini yere atmasına *, bir de filmle mevzuyla alakasız klip tadında şarkı ve danslara * rağmen güzel denilecek bir film. hatta şu başroldeki hintli hanımlar birazcık cool olsaydı ağlayabilirdim de. evet özetle gideri var.

  --- spoiler ---

  bir de düşünüyor insan. zengin ol, yakışıklı ol, lakin bir kız için hayatını feda et? aptalca gibi ama o kız her şeye değer. ve bu kız çok güzel olduğu için değil. nedenini izleyen bilir.

  --- spoiler ---
 6. içinde barındırdığı "guzaarish" isimli parçanın girişi insana kendi kanatlarıyla uçuyormuş hissi veren film. gerçi şarkının geri kalanı da -her ne kadar sözlerini anlamasam da- öyle.

  edit: birazcık araştırdım; "yalvarmak, yakarış" gibi anlamlara geliyor parçanın ismi.