şükela:  tümü | bugün
  • her pedalda içinizdeki çocukluktan kalma özgür ruhu yeniden canlandıran üstün alman mühendisliğinin ürünü bisiklet markası.
    185-200 cm arası kullanıcılar için xl kadro tasarlamaları sayesinde bisiklete olan bakışaçımı değiştirip artık üniversiteye bisikletsiz gidemez hale getirdiler. 25 dk yürüyeceğim yolu maksimum 6 dk'da katetmemle gelen motivasyon sayesinde sabah 08.00 derslerine üşenmeden kalkar gider oldum. kondisyon eksiğimi görüp ilk günden sigaradan tiksinip kurtuldum.

keşfedemediğim onca dağlar dereler varmış. onları keşfetmek için haftasonlarını bekler oldum. ilk etapta bisiklete verdiğim 2500 tl gözüme çok gibi görünmüş olsa da dolmuşa sigaraya vereceğim parayla aylık taksidini zorlanmadan karşılayabiliyorum ve üstüne bir de spor yapmış oluyorum.

peki neden bu güzellikleri bisiklete değil de ghost'a ithafen yazıyorum?

beni araba takıntısından kurtardı. çünkü üniversite hayatım boyunca aileme araba aldırmak için direten ben bu bisiklet sayesinde arabanın öğrencilik hayatı için çok elzem bir şey olmadığını farkettim. ilk sene arabam oldu hatta çok da işimi gördü. ama çoğu zaman öğrencilik misyonumun dışında kalan işlerimi gördü hatta bana öğrencilik dışı meşguliyetler bile getirdi. fakat o zaman ki toyluğumla bunu farketmem mümkün olmadı.
    bisikleti çocuk işi olarak gören ben öncelikle bu önyargımı kırdım. ulaşım ve sporu bir arada sunan ve insanı hantallıktan kurtarıp gezginliğe ve sağlıklı yaşamaya teşvik eden bisikletin, ince mühendislikler gerektiren hassas bir cihaz olduğu keşfettim.
    193 boyuma uygun üzerinde abes durmayacağım, altımda kaybolmayacak bir bisiklet olduğunu bilseydim çok daha önceden bisikleti hayatıma alırdım. ghost markasına işte tam olarak bu noktada hayran kaldım. benim gibi uzun boylulara göre geometrisi kusursuz boyutları kocaman tabiri yerindeyse tank gibi bisiklet yaptıkları için.

ve sayılamayacak güzelliklere vesile olduğu için ghost'a duyduğum minnete mukabil bu yazımı ghost'a ithafen yazdım.
    en çok da kampüse bisikletle gitmenin hazzını keşfettirdikleri için.

şu an sahip olduğum kato 3 modeli bile bu kadar gönlümü fethettiyse ilerde nasip olur da sahip olmak istediğim lector 7 modeli kim bilir neler hissettirir :)

web sitesi için