• guzelim konunun harcadığı dizi. eğer hayaletler, onlarla konuşanlar vs seviyorsanız büyük umutla başlar, bir süre hadi birseyler olsun diye bekler ve en son umudunuzu yitirmiş olarak sadece vakit geçsin diye seyredersiniz bu diziyi. kötü efektler de cabası. ghost whisperer kat be kat iyiydi emin olun. hele ki bu dizide başrolde roman karakterini oynayan çocuğun ido tatlısese benzemesi onun sahnelerinde konsantre olmanızı zorlaştırıyor.
  • izlemeye başlayıp buradaki yorumlar sonrasında izlemeyi bıraktığım dizi.

iki bölüm olmuştu ve ben de hâlâ bir etkileşim yaratmamıştı. o yüzden yorumda bulunan arkadaşlara güvenip diziyi bırakmaya karar verdim.

şimdi the frankenstein chronicles'a başlayacağım.
  • 12 dakika önce başlayıp pederi kilise çıkışı yakalayan delikanlının diyaloğunda izlemeyi bıraktığım dizi. sağol ekşi sözlük, umarım hayattaki vaktimi bana kazandırmışsındır.
  • tanım: dizimsi birşey.

ekşi sözlük e bakmadan başladığım bir dizi.

öncelikle izlemeyin, tırt, rezil,kötü diyenler çok haklı.

konu da dizide rezil durumda, boşuna para harcamışlar. bende ınstagram da takılırken tv'de oynuyor şeklinde 11 bölüm izledim. keşke survivor izleseydim kurgusu filan daha iyi hiç değilse.
  • gerilim, aksiyon olarak baslayan ancak komedi olarak bitiren dandik dizi. konu gayet muazzam ancak boyle senaryolari yeteneksiz yonetmenlerin ve oyuncularin eline teslim ederseniz sonu ne yazik ki boyle oluyor.

lakin dizinin sonlarina dogru sons of anarchyden tanidigimiz kim coates abimiz yapacaginiz isi sikeyim dercesine geyige vurmaya basliyor gerek mimikleriyle, gerek diyaloglariyla. iste o diziyi bir nebze izleniyor kiliyor.

kisaca ilk 3 bolumu izleyip, gerisini siktir edip son 3 bolumuyle bitirebilirsiniz.
  • benden 2 bolum, yaklasik 100 dakika calmis bombos dizi.
    yok hani bakiyorsun prodüksiyon da fena gorunmuyor. para harcanmis ama gerisi vasat.
  • iptal edilmiştir, ikinci sezonu olmayacaktır.
  • bok gibi dizi, başlamayın.

9 bölüm izledim, ortada bir bok yok. hala bekliyoruz ana karakter bir şey yapsın bir güç göstersin, her taraf hayalet kimse doğru diyene inanmıyor.
  • izlemek istemeyip sonunu merak edenler için spoiler. ben nereye kadar ilerleyecek diye devam ettim. diğer yazarlara kulak asın. baş rol karakteri için ido tatlıses benzetmesi komik ama benziyor cidden.

--- spoiler ---

dizinin ortalarında adaya helikopterle lambda şirketinin ceo'su ve bir grup şirket çalışanı geliyor. nasıl geldiklerini bilmiyorum. sanırım giriş var ama çıkış yok. ceo genç ve güzel bir kadın.

plesentaya benzeyen kozaların içine giren kişilerin bedenine başka hayaletler giriyor. bu yüzden kişinin karakteri değişiyor. vali kadının kızlarında birinin bedenini başka bir hayalet ele geçiriyor. ama bedeni ele geçirilen kızın ruhu öbür kız kardeşinin içine giriyor. bir bedende iki ruh oluyor. bu nasıl oldu bunu da bilmiyorum.

karla'nın eşinin adını unuttum. o kozadan çıkınca bedeninde başkasının hayaleti var. bara gidip karla ile sevişiyorlar. karla hamile kalıyor birkaç gün içinde alien doğuruyor. ama ikisini de öldürüyorlar.

kilisenin mahzenindeki ucu kırık olan taş bir meteor taşı. diğer parçası lambda şirketinde. hızlandırıcıyı dizinin ilk başında çalıştırırken o parçayı da kullanmışlar. bundan dolayı diğer tarafla olan kapı aralanmış. kapıyı tamamen kapatabilmek için iki taşı bir araya getirip hızlandırıcıyı tekrardan çalıştırmaları gerekiyor. bunun üzerine plan yapıyorlar. taşları birleştirince onun yanında olan kişilerin ruhları bedenlerinden ayrılıyor, taşları ayırınca bedenlerine geri dönüyorlar. ido tatlıses bundan etkilenmiyor. bu planı uygulamak için 4 gönüllünün bu şekilde ruhunun bedeninden ayrılmasını gerekiyor. hızlandırıcıyı çalıştırıp ölüm kapısını kapatıp taşları ayıracaklar. her şeyi yapıyorlar ama kapının kapanması için birinin gerçekten ölmesi gerekiyor. adaya gelen kaçakçı adam ido tatlıses'in babasıymış, o ölmeyi kabul ediyor. kapı kapanıyor. hayaletler gidiyor. kasaba normale dönüyor.

dizinin ilk bölümlerindeki hayalet olan maggie, dizinin sonunda ceo kadının bedenine giriyor. sonra ido tatlıses'le beraber taşları da alıp gemiyle adadan kaçıyorlar.
    --- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap