şükela:  tümü | bugün
  • 10 temmuz 2020'de vizyona girecek olan yeni ghostbusters filmi. jason reitman tarafından yönetilecek. ilk 2 filmi babası ivan reitman yönetmişti.

orijinal kadrodan bill murray, dan aykroyd, ernie hudson, sigourney weaver, filmde rol alacak oyuncular. paul rudd, carrie coon, finn wolfhard, mckenna grace, annie potts, bokeem woodbine, filmin diğer başrol oyuncuları.

poster: poster
  • fragmanı da düşen film.
  • şöyle orijinal hikayelerin ekmeğini daha ne kadar yemeye devam edecekler bilmiyorum. olmuyor işte, seyir zevki yaşatmayan birbirini tekrar eden, aptal hollywood klişeleri görmekten sinemaya gitmeye bayılan biri olarak uzun süredir bıraktım bu adamlar yüzünden. aynı konuları tekrar tekrar ele alıp 1, 2, 3, ara episode, spin off gibi filmler çekmek daha fazla zevksizi sinemaya çekip, daha fazla ürün satıp, en büyük vurgunu ben yaparım demekten başka bir şey değil. gerçi para ekonomisi bu. kim olsa elinden fırsat olsa aynısını yapar. ama ben zevkimin satın alınıp; ucuz, klişe filmlere akıtılmasana hayır diyorum ve bu filmlere gitmiyorum. neyse ki arada sırada film festivalleri güzel etkinlikler falan geliyor da ankara'da sokakta yürüyerek, çoğu zaman eylül ekim ayında fakat her seferinde yağmurda ıslanarak, giderken olmasa bile filmden çıkarken kesinlikle, filmimi izleyip eleştirel dünyama dalabiliyorum. o insanın çirkinliğini eleştirisini yüzümüze yüzümüze vuran filmlerden çıkınca herkesten daha bir nefret ediyorum, yalnız gelip yine yalnız zevkle dönüyorum lan evime.

telefon zil sesim de yıllardan beridir ray parkerın orijinal ghostbusters melodisi, sokakta çalınca kızlar kaçışıyor, eheh. *
  • her ne kadar malum arabayı görmek duygulandırsa da ghostbusters'tan çok stranger things'e daha çok benzeyen bir yapım olmuş. "sinemaya gidilmez, anca evde izlenir" kategorisindeki bir yapım gibi görünüyor.

bir de hollywood'daki arkadaşlar... bu klişeyi çok seviyorsunuz ve içinde araba olan her filmde kullanıyorsunuz biliyorum ama; 20-30 sene garajda duran arabalar kontağı çevirdiğinizde çalışmazlar. boş durunca 3 ayda falan topu atacak aküyü zaten siktir et; aküyü değiştirsen bile birkaç sene yerinde duran araç bile kontağı çevirince çalışıp, yürüyemez.

20-30 sene sonra örtüyü kaldırıp, arabanın tozunu bile silmeden sokaklarda drift atarak hayalet kovalama diye bir şey yok yani... evet, hayalet avcıları fantastik bir yapım biliyorum ama biz de geri zekalı değiliz.
  • resmi fragmanı düşen film.

fragman
    türkçe altyazılı fragman
  • korku / bilim kurgu temalı çocuk ve aile filmleri tuttuğu için bizim çocukluğumuzun en güzel filmlerinden birini piç edecekler gibi gözüküyo.. stranger things, jumanji falan derken iyicene bokunu çıkardılar.. bi önceki film zaten orjinalinde erkeklerin oynadığı kült filmlerin re-make'ni bi de kadınlarla çekip sıçıp batıralım furyasına kurban gitmişti... kadroda bill murray, dan aykroyd, sigourney weaver ve bunlara ek olarak paul rudd olmasına rağmen çocukluğumun kahramanları beni zerre heyecanlandırmadı fragmanıyla..
  • olum en son kadınların başrol olduğu filmle anasını siktilerdi bu serinin..

yetmemiş sanırım az daha sikecekler.
  • orijinal serinin ruhuna pek uygun görünmeyen bir fragman yayınlamışlar. eski bir hayalet avcıları fanı olarak en azından eğlenceli bir film olacağını umarım.
  • son fragmaniyla nedense tuhaf bir his yaratmis serinin son filmi.

fragman spy kids benzeri bir sey gibi gösterse de asil kadronun daha sonra aciklanacagini düsünüyorum.
    yani baska bir aciklamasi olmali. önce hatunlarla simdi de cocuklarla seriyi pic etmelerini kabul edemem.
    terminatör bile azalarak biterken böyle zulüm görmedi.

fragmanda tek heyecanlandigim yer ecto1'in motorunun ve sirenlerinin sesiydi, ta ki arabayi kullanan veledi görene kadar...
  • insanlar çoluk çocuğun başrolde olduğu 3 sezon stranger things'i mideye indirmiş, nostaljiye doymuş ve hâlâ kürdanla dişlerini karıştırırken bunu vizyona sokmaya hazırlandıklarını görünce gözlerime inanamadım. hem de gelecek temmuz'da... muhtemelen bir stranger things sezonu daha piyasaya sürülmüşken... ve bir önceki ghostbusters filmi gişede hüsrana uğrayıp yapımcıların elinde hidrojen bombası gibi patlamışlen... akıllarını mı kaçırdılar acaba?