şükela:  tümü | bugün
 • fark ettim ki burada yazılanların hepsi yanlış külliyen, "yaee çoğğ ısrarcı taliplerim var, hayır diyorum gene anlamıyorlar canııım" minvalinde girdiler var (bkz: he canım he).

  kardeşlerim hemşirelerim,

  size aslını izah edeyim, bilgilenin uyanık olun isterim. not not sizler için araştırdı: ghosting'de durum şöyle oluyor: burada karşı tarafı bir şekilde tavlamışsınız ve/veya böyle bir durum yok ama o kafayı size takmış durumda. karşı tarafın aramalarına ve bağlantı kurma çabalarına karşılık, siz net biçimde "hayır" ya da "görüşmek istemiyorum" gibi mesajlar vermiyorsunuz, aksine ne olur ne olmaz diyerek kapıyı açık tutuyorsunuz.

  bu arada eş zamanlı olarak bütün opsiyonlarınızı değerlendirme halindesiniz, burada ghost edilen taraf sizin opsiyon listenizde yer alıyor, ama ilk sırada değil. ancak, ya doğanız böyle olduğu ve/veya iletişim özürlü olduğunuz için bu durumu ghost ettiğiniz tarafa bildirerek onun da bu duruma göre posizyon almasına da şans tanımıyorsunuz aslında, kimse masum ayaklarına yatmasın şimdi. belki karşı taraf bu durumu kabullenmeyip çekip gidecek, ya da belki "bana uyar" diyecek, bunu bilmiyoruz. her neyse, sonuçta etik olan her durumda bunu karşı tarafa bildirmek olmalı.

  açıklayıcı bir izahını şuradan paylaşayım merak edenler için.

  bir de bunun breadcrumbing versiyonu var ki orada da yüzyüze görüşme bile yok esasında. tabiri caizse, breadcrumber kişisinin hani derler ya "ben daha ölmedim!" (veya ingilizcesi egoboosting ) yani ego tazeleme amaçlı olarak karşıdaki kişiyi oltada tutma çabası gibi düşünülebilir.

  not not sizler için brüksel'den bildirdi.
 • yaşayış biçimlerimizin değişimiyle karşı karşıya kaldığımız bir olgu. defalarca maruz kalsak/bıraksak dahi nedeniyle ilgili sorular devam ediyor benim için. sorun zaten hem yapan hem de yapılan pozisyonunda olmanıza rağmen nedenini bulamamanız. en iyi tahminim sanal olarak küreselleşen dünyada yine sanal olarak olasılıkların sonsuzluğunun seçim yapma, riske girme konusunda bizi felç etmesi. bu noktada hiç bir seçim yapmak zorunda kalmadan hiç bir şey olmamış gibi kaybolmayı seçiyoruz.(seçmemeyi seçiyoruz)

  urban dictionary'de harika tanımlamış ghostface ılla rumuzlu kullanıcı
  "the act of suddenly ceasing all communication with someone the subject is dating, but no longer wishes to date. this is done in hopes that the ghostee will just "get the hint" and leave the subject alone, as opposed to the subject simply telling them he/she is no longer interested. ghosting is not specific to a certain gender and is closely related to the subject's maturity and communication skills. many attempt to justify ghosting as a way to cease dating the ghostee without hurting their feelings, but it in fact proves the subject is thinking more of themselves, as ghosting often creates more confusion for the ghostee than if the subject kindly stated how he/she feels.
  carmen: how was your second date with kyle?
  beth: ı thought it went well, but ı've texted him a couple of times since then and he's been ghosting me.
  carmen: what? ı thought he was more mature than that."
  (bkz: susarak ilişki bitirmek)
 • yüksek tepki süresine sahip ekranlarda görüntü yenilenmesi sırasında ortaya çıkan, önceki görüntünün ekranda iz bırakması olarak ifade edilebilecek durum.
 • iliski suresine gore yapilmasi kaba olabilen, ama oylesine takildiginiz kisilere yapilmasinda sakinca gormedigim eylem.
  bir baska deyisle ''ayrilik konusmasi'' yapilacak kadar olgunluga ulasmamis iliskilerde (date diyelim daha cok) ghosting yapmak gayet de anlayisla karsilanabilir.
 • bizim 'ortadan kaybolmak' tabirimize ecnebilerin verdiği isim. bir süre mesajlaşıp daha sonra ilk buluşmaya çıktınız diyelim. sonrasında karşı tarafın bir anda tüm iletişimi kesip buhar olması anlamına geliyor.
  detaylı bir yazı ilişkinin katili hayalet sevgili
 • duyguların penceresi bir çift titrek göz bebeği ve onun kapısı dudaklardan dökülen paramparça sözler, "herşey güzel gibiydi... birden aramalarıma, mesajlarıma cevap vermemeye başladı!.. başına bir şey geldiğini düşündüm önce, telefonu da kapanınca bundan emin oldum. onun için çok telaşlandım, korktum..."

  siz de böyle bir durumla karşı karşıyaysanız, sorununuz şu ki, günümüzün terk etme yöntemi olan ghosting'e maruz kaldınız.

  sanal ortamda gelişen aşklar, yaz tatilinde ya da aniden başlayan ilişkiler, hepsinin sonu benzerdir. o kişi görüşmek istemediği zaman, onun müdavimi olduğu yerlerde karşısına çıkma olasılığınız yok denecek kadar da azdır. işte ayrılmak bu kadar kolay. ancak bu tip ilişkiye seks girerse, ten uyumunun yakalanması şart, o halde çiftler ayrılmaz olabilirdi. burası da başka bir boyut.

  ilk aşama şok! kişi sevdiğinin başına kötü bir şey geldiğini -öldüğünü, kaçırıldığını vesaire- düşünüyor ve panik oluyor.
  ikinci aşama inkar! terk edildiğini hissediyor. nedenini bulamıyor ve içten içe çıldırıyor. hala geri dönebileceğini düşünüyor, bittiğini yok sayıyor.
  üçüncü aşama kendini kandırma! mesafeler bu kadar uzak olmasaydı, bırakmazdı. kilo almasaydım, cinsel ilişki yaşasaydım, daha güzel elbiseler giyseydim, kaslı olsaydım... hepsi içi boş bahane.

  sorun sizde!

  birlikte güldüğünüz, eğlendiğiniz hatta geleceği planladığınız kişi tarafından ghosting'e maruz kaldıysanız; artık kendinizi, isteklerinizi ve bundan sonraki ilişkinizde önceliklerinizi sorgulamanız gerekiyor. çünkü siz, yanlış insanlarla birlikte olabiliyorsunuz! kahrolmayın, kazığı ne kadar erken yerseniz o kadar iyidir. bu tecrübeniz sayesinde nasıl bir ilişki istemediğinizin farkına varmış ve bir sonraki ilişkinizin daha tatmin edici olmasına çoktan yol açtınız bile.
 • şöyle baharın güzel günlerinde bisiklet sürerken dinlemelik bir mother mother şarkısı sanki.
  sözlerini de yazalım,

  i've been ghosting
  i've been ghosting along
  ghost in your house
  ghost in your arms
  when you're tossing
  when you turn in your sleep
  it's because i'm ghosting your dreams

  and this is why i have decided
  to pull these old white sheets from my head
  i'll leave them folded neat and tidy
  so that you'll know i'm out of hiding

  i've been ghosting
  i've been ghosting alone
  ghost in the world
  ghost with no home
  i remember
  i remember the days
  when i'd make you oh, so afraid

  and this is why i have decided
  to leave your house and home unhaunted
  you don't need poltergeist for sidekicks
  you don't need treats and you don't need tricks

  you don't need treats
  you don't need tricks
  you don't need no halloween

  you don't need treats
  you don't need tricks
  and you don't need me

  hey, would it be so bad if i stayed
  i'm just a ghost out of his grave
  and i can't make love in my grave
  i won't put white into your hair
  i won't make noises in your stairs
  i will be kind and i will be sweet
  if you stop staring straight through me

  and this is why i have decided
  to pull these old white sheets from my head
  i'll leave them folded neat and tidy
  so that you'll know i'm out of hiding

  and this is why i have decided
  to leave your house and home unhaunted
  you don't need poltergeist for sidekicks
  you don't need treats and you don't need tricks

  you don't need treats
  you don't need tricks
  you don't need no halloween

  you don't need treats
  you don't need tricks
  you don't need no hallows eve

  you don't need treats
  you don't need tricks
  and you don't need me
 • özellikle tepki süresi yüksek monitör ve tvlerde görülen çok hareketli sahnelerde nesnelerin arkasında iz bırakarak uzayarak görüntülenmesi şeklindeki problemdir.

  ghosting test video
 • normal seyrinde iletişim kurarken sebep sunmadan kaybolan veya cevap alınamayan kişinin yaptığı fiil'dir. normal ilişkide, flirtte veya tanışmada hepsinde olabilir.

  örneğin :
  e: o hatunu ghostladım abi ya

  k: yazamadım adama ghostladım gitti ya allah beni affetsin

  özet olarak seviyesiz bir davranıştır. öz güven eksikliğinden gelir. hem kendine hem karşındakine samimiyetsizliktir. yapanın burcu öküzdür.
 • türkçesi terbiyesizlik olan hede . hoşçakal de sen kötü ol bunu yapacağına .