şükela:  tümü | bugün
 • juventus futbol takiminin defans oyuncusu.
 • kulüp* binasının camından aşağıya düşen ve durumu ciddiyetini koruyan, juventus'un eski futbolcusu ve şimdiki menajeri.
  son günlerde italya futbolunda yaşananlar* ve bu olaylardaki juve'ni rolü göz önünde alındığında koskocaman bir hmmm efekti yaratacak kaza (ya da değil, kimbilir)
 • roberto bettega- luciano moggi- antonio giraudo üçlüsünün küme düşürme noktasına getirdiği juventus 'da agnelli ailesi tarafından temiz sayfa açtıkları gün göreve getirilen kulüp direktörü.

  11 yıl formasını giydiği ve 6 şampiyonluk kazandığı kulübünün 2 hatta 3. lige düşürülmesi iddianamesinin okunduğu mahkeme salonlarında baygınlık geçiren, futbolu bıraktığı geçen sezon sonrasında depresyon tedavisi gören ve torino'da kulüp binasında 15 metre yüksekten bir pencereden kendini aşağı atan futbolcu. avucunda katolik ayinlerinde kullanılan bir tespih bulundu. italya'da herkesin kaza demek istediği ama intihar olduğu aşikar olan bir vaka.

  1995 yılında juventus'a ezeli rakibi torino'dan geldi. kuzey italyalıdır. ac milan'ın altyapısından yetişti. 2001 yılına kadar banko 11'de oynadı. o sezon geçirdiği sakatlık sonrasında yerini jonathan zebina'ya kaptırdı. 2005-2006 sezonu sonunda futbolu bıraktı..
 • hala torino´da molinette isimli hastanede yogunbakimda yatan eski juve´li furbolcu, iki haftalik cicegi burnunda spor muduru. intihar etmesinin sebebini juventus vermek istemese de bir suredir depresyonda oldugu haberleri cikiyor gazetelerde.
  italya- ukrayna macini da azzurri bizzat ona armagan etmistir. her ne kadar kendisinin maci izleyecek durumu olmasa da, bu hos bir jesttir, yakismistir, helal olsundur.
  (bkz: 30 haziran 2006 italya ukrayna maci)
  (bkz: pessottino siamo con te)
 • (bkz: cosa nostra)
 • 2000 senesinde italya milli takımı ile bir avrupa 2. ligi ya$ami$tir.
 • juventus da oynadiği sure boyunca en sevdiğim savunma futbolcusuydu. efendi, sakin, zeki ve basit görünümlü idi zira futbolu da aynı bu özelliklerdeydi.
  hatırladığım kadarı ile futbolu bıraktıktan kısa süre sonra juve de menejerlik görevine gelmiş ve bu süre içerisinde italya liginin en büyük şike operasyonu başlamış ve hatırladığım kadarı ile bu futbolcunun adı şike iddaalarında geçmemesine rağmen kendisini klup binasından aşağıya atarak intihar girişiminde bulunmuştu. ilk başlarda bunun kaza olduğu söylense de kendisi iyileştikten sonra konuşulanların vehametinden dolayı bunalıma girip intihara yeltendiğini itiraf etmişti.

  bugünkü şike soruşturmasından dolayı futbolcular, başkanlar gözaltına alınınca ilk aklıma gelen isim bu oldu. o zamanlar bu futbolcunun şike yapabileceğine hiç ihtimal vermemiş ve intihar girişimine çok üzülmüştüm. ancak maalesef bugünkü şike soruşturmasında adı geçen futbolcular için aynı şeyleri düşünemiyorum ve şike iddaalarını da kendilerine yakıştırıyorum.
  hiçbiri bir pessotto değil.