• peruzzi, pagliuca, toldo, abbiati, turci, sereni, marchegiani gibi dev kalecilerin olduğu dönemde şans bulamadı neyseki. başka hiçbir kaleci milli olamayacaktı yoksa
  • tankerden su taşıdığımız yıllar, daha doğrusu annemin, abimlerin su taşıdığı bizim salçalı ekmek yiyip ahududu suyu içmekten başka bir şey yapmadığımız zamanlar. en yakın arkadaşım alper, oturduğu evin renginden grisinden midir bilinmez renkleri pek sevmez, beşiktaşlıdır. bizim oturduğumuz evin dışı ise sarı, abim kasveti, yalnızlığı sevdiğinden olsa gerek lacivert kondurmuş sarının yanına, hala da sevdiği iki şey var, biri oğlu diğeri fener.

ben kırmızı yakıştırdım sarının yanına, cimbomlu oldum. okumayı sökünce kuponla aldığımız ansiklopedilerin bir anlamı oldu, göztepe diye bir şey buldum, avrupa kupalarında yarı final görmüş, sonra gerilere düşmüş. renkleri de aynı, tezahüratı da güzel, alt liglerde tutacağım takım kesinlikle buydu. birinci lige de çıktı, amatör kümeye de düştü ama kalbimin bir köşesinde hep yeri ayrı. sonra bir de madrid vardı, avrupa takımım real madrid. kralın takımı olduğunu çok sonra öğrendim, en baştan bilsem belki hiç sevmezdim belki de daha çok severdim orasını bilemiyorum.

günlerden bir gün trt'de kırmızılı kadın* diye bir film izlerken abim misketten geldi, "bunun türk'ü* daha güzel olm, bu bokuma benziyor, hem türk'te şener şen oynuyor" dedi ve gitti. yerli devam edersek, şener şen kırmızı elbiseli bir kadına aşık oluyor, eşini aldatmaya çalışıyor... falanlar filanlar...

gün oldu harman oldu, zaman aktı geçti, bilgisayarla tanıştık, ultimate soccer 98 diye bir oyun denk geldi bize, parma'dan tanıdığımız buffon'un hayatımıza asıl girişi o zamandır bizim için. gerçek hayatta efsane olmadan 20 sene önce oyunda efsaneydi bizim için, takip eden menajerlik oyunlarının vazgeçilmeziydi... ya onun olduğu takımı aldık ya da onu iskoç üçüncü lig takımlarından east stirling shire'a transfer etmeye çalıştık.

3 haziran 2017 gecesi, şampiyonlar ligi finali, bir tarafta çocukluğumun avrupa takımı madrid, diğer tarafta buffon. filmdeki şakir gibi hissettim maç boyu, real madrid gollerine sevinirken içten içe buffon kazansın diye dua ettim, belki de sırf bu yüzden kaybetti.

kusura bakma gigi...
  • tam anlamiyla hayatin tadini cikaran efsane kaleci:

https://twitter.com/…ergi/status/887752224331509760
  • parmadayken üzerinde teslim olanlara ölüm yazılı faşist tişört giyip anlamını bilmediğini iddia etmiştir.
  • bir keresinde bes kisiyi oldurup ikisinin derisini yüzerken yakalanmış "beni bunlarla degil kaleciliğimle yargılayın" demiştir.
  • yaşı 40 oldu ama hala kenarıya çekilmedi. demek ki adamlıktan eser yok kendisinde.
  • on beş kişiye saldırmıştır.
  • vurmuş vurmuş saymamıştır.
  • kaleciliğe yeni başladığı zamanlarda eroe* baskılı bir tişört ile antremanlara gidip gelmekteydi.
  • cm0102'de hile ile bile transfer edilemeyen kaleci. add manager yapıyorum juventus'u ekleyip teklif yapıyorum. kulübü kandırsam da beyfende reject ediyor. art arda kınıyorum kendisini unhappy oluyor bu sefer de ama inatla bırakmıyor juveyi. çok gerçekçi bir oyun.
hesabın var mı? giriş yap