• ilerleyen zamanlarda adını çok sık duyabileceğimiz yunan basketbolcu. 1994 doğumludur ve adından anlaşılacağı üzere nijerya kökenlidir. 1990'ların başında nijerya'dan yunanistan'a göç etmiş bir ailenin çocuğu olarak atina'da doğmuştur, ancak yunanistan'ın sert göçmenlik yasaları nedeniyle ailenin bu ülkede doğan çocuklarından hiçbiri halen yunan vatandaşlığı alamamıştır, hepsine giannis gibi yunan isimleri vermiş oldukları halde (bkz: jus soli). bu nedenle yunanistan'ın alt yaş grubu ulusal takımlarında henüz oynamamış olsa da eğer söylendiği gibi müthiş bir oyuncuya dönüşürse herhalde bu yeteneği nijerya'ya kaptırmamak için yunan makamları birşeyler düşüneceklerdir.

  saha içindeki oyununa gelirsek, 2.06 boyu ve upuzun kolları, kocaman elleriyle nba'de son dönemde moda olmaya başlayan nicolas batum tarzı atlet 3 numaralara benzetiliyor. ayrıca top kontrolünün iyi olduğu, pek çok pozisyonu oynayabildiği, çok iyi bir saha görüşü olduğu, hatta bu nedenle "fizik ve oyun tarzı olarak" kevin durant'e benzetenlerin bile çıktığı söyleniyor. şahsen ben videolarına bakarak şut sokamayan bir durant'e benzettim, nitekim hep içeri drive ediyor ve pota civarında çok iyi bitiriyor ancak istikrarlı bir dış şutu olmadan iyi bir yerlere gelmesi zor (derken bu sezon %33'le üçlük attığını görüyorum, çok kötü sayılmaz) şu anda yunan 2. liginde oynuyor, ancak önümüzdeki yıldan itibaren ispanya 1. ligi acb'de zaragoza forması giyecek. 2017'de bitecek kontratının her yılının sonunda nba'e çıkış maddeleri bulunuyor. draftexpress sitesindeki 2013 mockdraft'ında ilk turun sonunda seçilmesi bekleniyor ancak ben ispanya'da kendini göstermeden drafta gireceğini düşünmüyorum. yeni parlamış ve kendini alt yaş grubu avrupa şampiyonalarında henüz hiç göstermemiş bir avrupalı için ilk tur çok hayalci bir beklenti, en iyi ihtimalle 2. turun sonlarında seçilir şimdi girerse. ayrıca kendisiyle aynı takımda oynayan, 92'li thanasis adetokunbo adında bir ağabeyi vardır ki onun ortalamaları giannis'ten biraz daha iyi görünüyor şimdilik.

  bu entry'deki bilgilerin çoğunu jonathan givony'nin kendisiyle ilgili tanıtım yazısından aldım: http://www.draftexpress.com/…annis-adetokunbo-4090/
 • 2013 draftı'nın en genci. 16 aralık 1994 doğumlu. üç numara için kesinlikle zayıf ancak çok yönlülüğü dillere destan diyolla...

  photoshopla büyütülmüş gibi gözüken ellere sahip.

  yunanistan 2. ligi'nin bahsinin geçmesini sağlamıştır ayrıca. elin yunanlısı 2. ligden nba'e adam yolluyor. o adam için de "ben bu çocukta durant'i görüyorum" diyen yorumcular var. biz anamızın liginde, neyse...

  oynadığı takım ise henüz 2012-13 sezonunda tarihinde ilk kez 2. lig görmüştür...

  ayrıca yunan vatandaşlığını henüz 1 ay önce almış.
 • faşist altın şafak partisinin liderinin, şempanzeye benzettği genç adam.
  yaptığı her smacın, soktuğu her şutun bu neonazi özentisi faşist yaratıklara gireceğini bilmek hoşuma gidiyor. bileğine kuvvet delikanlı!
 • kendisine yazılan şiir için buradan buyrun. altıma sıçtım.
 • milwaukee bucks'ın duyurduğuna göre boyu 2.05'ten 2.08 metreye uzamış olan forvet. takım doktorları ise boyunun 2.13'e kadar uzamasını bekliyorlarmış. swingman olarak geldiği nba'de o boyuyla neye dönüşecek bilmiyorum ama henüz 18 yaşında olmasıyla beraber beni oldukça heyecanlandırıyor.
 • olum şu çocuğa bi takma isim ya da kısaltma falan bulsunlar söylenmiyor böyle ahtapot gibi aq. kaan kural bunun adını telaffuz etmeye kalksa göbek çeperi patlar daha michael kidd-gilchrist derken buhran yaşıyorlar bu çocuk nirvana seviyesinde ..

  http://www.youtube.com/watch?v=yb6hhzhwfsq
 • kısa kesiyorum, şu an nba'de beni kendisinden çok heyecanlandıran bir oyuncu yok.

  yunan ikinci liginde oynayan nijerya göçmeni bir yunan nba'e gidiyor, önündeki herkes sezon başında sakatlanıyor (larry sanders, ersan ilyasova, caron butler), bu adamın sikimsonik koçu yüzünden hala düzgün dakikalar alamıyor. oynadığı her an uçarak bir şeyler blokluyor, oyun kurucu gibi paslar dağıtıyor, uzun şutu var, çok acayip smaçlar basıyor.

  bu adam 19 yaşında. boyu hala uzuyor. bu nedir? bu adam bunları nasıl yapar? milwaukee niye hala bu kadar sikko bir takım? babam böyle pasta yapmayı nereden öğrendi?
 • amınakoyim özene bezene uzun uzun yazı yazmıştım bu kardeşimizle ilgili, antik'ten beş dakikada bir log in yapıcaz diye yollaya bastığımda uçtu yazım.

  neyse lakabı greek freak bu arkadaşın.

  cidden amınakoyim ya emek vardı lan orada, 96'da flip saunders'in kevin garnett için dediklerine kadar gitmiştim. helal böyle devam sedet
hesabın var mı? giriş yap