şükela:  tümü | bugün
 • baş edit: farklı alfabeden geldiği için yunanca okunuşunun türkçe kulağa gelişinin latin harfleriyle yazılmış halini kullanıyorlarmış. sözümün özü, bu adam latin alfabesinde bu isimle nam salmış, yaygın kullanımı göz ardı etmek kendi kabuğunda yaşamaktır. hiç basketbolla ilgilenmeyen biri bu başlığı gördü diyelim (ki ben ilgilenirken anlamadım bunun o olduğunu), bu ismi görse, akşam da bucks maçı denk geldi izliyor. ikisinin aynı kişi olduğunu anlamaz. yada yabancı bir arkadaşına yaz bakayım en sevdiğim basketçi şu diye anlıyor mu?

  ayrıca adam nbade oynayan bir süperstar, yaygın kullanım orada kullandığı yazımdır. diyorum ki, ben sıkı bir nba takipçisi olarak sol framede gördüğüm o başlığı baya bir müddet tanımadım. bu normal bir durum mu? ben bu adamın yunanca nasıl okunduğunu bilmem mi daha normal? yoksa bu adamı izlerken yazılı ve görsel mecralarda nasıl yazıldığını bilmem mi normal? bu sorunun cevabı çok basit. yaygın kullanım da budur.

  all star ilk beşine de girmeyi başarmış, gelecek vaad eden yunan basketbolcu. doğru ismi bu başlıktaki ismidir, yanlış bakınızda ısrar etmenin anlamı yok.

  edit-kaynak: wikipedia sayfası
  nba sayfasındaki profili
  şahsi instagram hesabında kendini tanıttığı adı

  şimdi bu 3 kaynak, hele ki sonuncusu adamın kendisi, bu isim olduğunu söylüyorsa bu isimdir.
 • yunanistandan dır, bu sene nba de all star olmuş çok taşaklı bi basketbolcudur.
 • amk sizin üc tane entry görünce sasirdim, sonra baktim ki adetokunbo basliginin altinda. adetokunbo ne lann
 • currynin ölü taklidi yaparak durdurmayı seçtiği aygır* ya bu adam ne ara yükseldi diye kendime sorduğumda bu yaz olarak cevap aldım. sanırım gelecek 10 seneyi süpürecek. takımında da sayı asist ribaund top çalma ve blokta 1. şaka gibi...
 • nba all-star 2017 doğu-batı mücadelesinin tek kazananı bence. sahada savunma yapmaya niyet eden, yer yer de ciddi kasan tek adamdı.
 • kendisiyle ilgili ilginç bir hikayem var. 2014te henüz bu kerata(aramızda 1 yaş var o büyük) çaylakken all-star rising stars maçını izlemeye uyandım. adını sadece 1 defa, o da chris webber ve grant hill bu maçı yapacak takımlara oyuncu seçerken görmüştüm. saat gecenin 4ünde zar zor kalkıp salona gittim, birden nerden aklıma geldiyse içimden tamamen spontane giannis antetokounmpo dedim baya türkçe bi kelimeymiş gibi okuyarak. sonra emin olamadım kontrol ettim cidden yazılışını doğru biliyormuşum. o tarihten beri bu gizemli şeyin etksiyle kendisini yakinen takip ediyor ve bir süperstara evrilişini gözlemliyorum.

  bu adama bu kadar az entry girilmiş olması cidden şaşırtıcı. basketbol topuna elleri itibarıyla voleybol topu muamelesi yapıyor.

  diğer yandan kol ve bacak boyuyla birleşen atletizmi ile basketbol sahasını bile olduğundan küçük gösteriyor.

  eğer bir bir insan evladı:

  orta sahadan topu bir kez sektirerek ve serbest atış çizgisi civarından sıçrayarak turnikeye giriyorsa,

  önüne kattığı savunmacıyla potaya zar zor ilerlerken birden boost kullanmış gibi dirseği pota hizasına gelen smaçlar vurabiliyorsa

  ve bunları yapıyorken sadece 23 yaşındaysa

  bundan fazla konuşulmayı hakediyordur
 • bu adamda bi gariplik var izlerken sahada hiç insan gibi gözükmüyo fiziği acayip bişey
 • 2017 avrupa basketbol şampiyonasında yunan forması giyecek olması canımı sıkan basketbolcu.