şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kimsenin daha önce nasıl yazmadığını şaşkınlıkla karşıladığım milano menşeli ayakkabı markası. özellikle plexi pumpları görsel olarak şahanedir. rahat mıdır bilmem hiç giymedim ancak artık yavaş yavaş topuklu ayakkabı giymek isteyen bünyeme inanılmaz süper görünen marka. bu kiralık aşk'daki ömer iplikçi falan hikaye cidden bunların ayakkabıları daha güzel :) türkiye'de tabii ki sadece cem boyner amcam satıyor.

  edit: sergio rossi'nin de oğluymuş. babadan oğula geçiyor bu yetenek demek. bir de şunu hep merak etmişimdir. neden kadınların taptığı ayakkabı markalarının tasarımcıları dolayısıyla markaları hep erkek?

  (bkz: christian louboutin)
  (bkz: giuseppe zanotti)
  (bkz: jimmy choo)
  (bkz: sergio rossi)
 • 20 yıl babası sergio rossi’nin yanında çalışıp, sergio rossi markasının gucci grubuna satışının ardından 2006 yılında ilk ayakkabı koleksiyonunu milano moda haftasında görücüye çıkaran tasarımcı.

  ayakkabı dünyasını domine eden christian louboutin, jimmy choo ve manolo blahnik gibi markalardan sonra piyasaya atılmış olmasına rağmen şu an fiyat, prestij ve kalite konusunda aynı kulvarda yarışıyor.

  diğer markaların aksine daha sade ama aynı zamanda şık ve özellikle konforlu tasarımlara önem veriyor. öyle ki, klasik gianvito 105 modeli yüksekliğine rağmen çok rahattır.
  ayrıca örneğin christian louboutin’a özgü kırmızı taban gibi marka tanınırlığını sağlayan olaylara mesafelidir.

  markaya özgü tasarım olarak plexi modeli gösterilebilir.
 • bu kadar az entry yazılmasına inanamadığım ayakkabı markası. feminen, seksi ve tapılası ayakkabılar üreten bu marka, şu an moda dünyasının en iyi topuklularına sahip olabilir, yani bence. bir diğeri de (bkz: aquazzura). bu senenin modelleri için konuşursam, gianvito rossi çok daha önünde aquazzura'nın.
  birkaç modelini de eklemeliyim, bir de itiraf etmeliyim ki tasarımları gerçekten beni heyecanlandırıyor.

  kalp kalp.

  oldukça feminen.

  kırmızı aşkı.

  siyah-beyaz.

  daha fazlasını da bırakmak isterdim ama gittikçe uzun bir entry olacaktı. ve de evet, aşırı güzeller.