şükela:  tümü | bugün
 • canınız sıkkınken etrafınızdakiler tarafından sizi avutmak için söylenen, illet etmekten başka hiçbir işe yaramayan lüzumsuz laflardır. örneğin:
  evrene pozitif enerji gönder, olumlu düşün, olumlu olsun...
 • bir tanıdık, evden kızı kaçan eniştemi teselli etmektedir
  - boşver ya, zaten amı olanın imanı olmaz
  + system failure
 • "sana kız mı yok" demek de bu duruma dahildir.
 • - takma kafana,ileride güleceksin bu ağladığına.
 • sadece söyleyeni teselli eder.
  misal: şu çocuk peşinden ayrılmıyor, yüz versene biraz. cücükcan'ı ancak öyle unutabilirsin. bak valla harika olacak her şey.
 • insanın canı yanar bazen. her zaman psikolojik de değildir bu yanmalar. kimi zaman gayet fizikseldir ve sürenin bitmesini beklemekten başka bir çare de yoktur. ha, ağrı kesiciler, masaj vb bir yere kadar derdinize deva olabilir, ama bir de hamileyseniz ve fiziksel ağrı ve acılarınızın kaynağı birden fazlaysa o anda yapılabilecek en iyi, belki de tek şey, bulunduğunuz ortam neresi olursa olsun, volta atmaktır. alternatifleri sıcak su altında durmak veya uyumak olabilir. ama nedense belli bir aydan sonra uyumak hem çok kolaydır, hem de çok zor. sürekli de suyun altında duramaycağınıza göre, mecburen ilk alternatife döner, uzun da bir koridorunuz varsa bir aşağı, bir yukarı sancınızı hafifletmeye çalışırsınız. işte tam o anda, siz bu acıyı belki bilmem kaçıncı keredir çekerken, sizi arayan ve bir yandan ağlayıp, bir yandan derdinizi anlattığınız arkadaşınız size şöyle der: "ama sen de hiç iyi düşünmüyorsun". nasıl yani düşünmüyorum? canım burnumda zaten, o anda sadece acıyla yaşıyorum, düşünmek ne kelime, beynimin varlığını bile unutalı çook olmuş. hayır diyorsunuz, psikolojik olarak bir problemim yok, gayet iyiyim, mutluyum, olumsuz bir düşünce veya durum yok. sadece canım yanıyor ve sabahlara kadar bu koridoru arşınlamaktan, sabahta o yorgunlukla işe gitmekten mahfoldum. yok hayıır diyor, olumsuz düşünüyorsun. işte tam o anda, kan beyninize sıçrıyor, ulan ..., ne yaşadığımı biliyor musun oradan ahkam kesiyorsun, iyi düşün, olumlu ol diye. daha neremle düşüneyim pu$t. cevabı bilmek istemiyorsan ne diye arayıp soruyorsun nasılsın diye. hayır iki dakka önce sadece ağrı ve sancılarım vardı. şimdi bir de üstüne bin beter sinir eklendi. o anda o telefondaki yanınızda olsa, tüm acınızı üstüne çuvallanarak çıkaraksınız, artık ondan sonra ne gam, ne kasvet. sancılarla başbaşa bir iki ay daha. sonrası allah kerim...