şükela:  tümü | bugün
  • bazen insanın çok istedigi bir$ey gerçekle$mez (sorumlu bir ki$i ya da herhangi bir sebep olabilir) ve isteginin gerçekle$memesini ba$kalarına ödetmek amacıyla yaptıgı hareketler ya da sözler bütünüdür gıcıklık. kar$ıdakine gıcıkılık yaptıgını hissettirmek giciklıgın kurallarındandır... "sen bana $öyle yaptın ondan ben de sana böyle davranıyorum" demek gibi bir$ey
  • (bkz: kıllık)
    (bkz: kılçıklık)
  • (bkz: gıcık olmak)
  • yatmak için odaya girdinde oda arkadasının(!) kitap okuğunu görüp lambayı söndürmeden yatağa uzanıp üstünü değiştirirken kitap okuyan arkadasının bi anda kitap okumayı bırakıp yatmaya karar vermesidir *.
  • intikamın en güzel hali.

günün şampiyonunu belirleyecek ps oyunu oynanırken iki kardeş arasında gidip şarteli indirmek. alacağın darbelerden korunmak için kendini odaya kilitlemek, kapıda sinir krizi geçiren iki kardeşe gülerek karşılık vermek.

annenin ördüğü şeyin bitmesine yakın, onu sökmek arkadaşa gitmek.

karşı dairedeki necla teyzenin kapısana bırakılan ekmeğin ucunu koparmak ve zile basmak sonra az tereyağ olsa süper olcadı bir daha ki sefere onuda sipariş et nicla teyze diyip asansöre koşmak.

arkadaşlarınızın hoşlandığı kadınlar adamlar hep sizin feysinizde olduğundan şifrenizi bilen arkadaşlara geriyor, şifreyi değiştirmek.

dedenizin yanında babanızın sevdiği şeyler hakkında atıp tutmak. sonra dede değil mi ama deyip babaya bakmak.

ayşe teyzenizin misafirler için yaptığı makarna salatasının içindeki tüm kornişonları yemek ama makarnaları yesem daha mı iyi şükretmeli.

ablanızın yeni sevgilisene gene ablanızın eski sevgilisinin adıyla hitap etmek. bu çok sakıncalı bir hareket öldürmeye kadar gidebiliyorlar.

sonra kuzeninizin sevgilisine mehmet biraz şiddet eğilimlidir farketmişsindir demek.

dayının konya nın bir köyünde derindondurucuda sır gibi sakladığı bir kutu dondurmayı yiyip içine mısır koçanı ve not koymak.

teyzeler okey oynarken diğer teyzeye taşları söylemek.

sizin izlediğiniz bir filmi size de izletmek zorunda bırakan arkadaşlara filmin sonunu söylemek.
  • bazen de karşınızdakinin sizi ittiği durumdur.

telefonunu masasında bırakan patronun*telefonu ısrarla çalar

+alo
    -ımm falanca kişiyle görüşecektim
    +kendisi şu an ofis dışında
    -siz kimsiniz (telefonu hangi hakla açtığımı sorgular tonda)
    +kız arkadaşıyım
    (sessizlik)
    +aradığınızı söylerim. iyi günler
    -iyi günler
  • sözleriyle, davranışlarıyla karşısındakini kızdıran, sinirlendiren, sıkan gıcık insanının yaptıklarını tanımlayan sıfat. birini kızdırmak ve sinirlendirmek isteyince yapılan sevimsiz davranışlar.
  • neden yapildigini anlamakta gucluk cektigim eylem.

yuksek lisansta beraber sunum yapacagim arkadasimla beraber sunumu nasil yapacagimizi yaklasik 4 saat kafa patlatarak dusunup tasinmisiz ve belirli bir sekle karar vermisiz.

gece yarisina yakin bir saatte evlere dagilip biraz dinlenip sunumu hazirlayacagiz. ben hazirlamaya baslamisim ve arkadastan email gelir, sunumu hazirladigi sekli gondermistir. konustugumuz sekilden apayridir. be arkadas, madem farkli yapacaktin, neden fikir verdigimde beni onayladin da simdi gidip farkli bir sey yaptin? ben sana neden uymak zorunda kaliyorum? gecenin 2'sinde sen uyumaya baslarken ben tam sunumun ustume dusen kismini bitirmek uzereyken neden degistirmek zorunda kaliyorum?

allah seni bildigi gibi yapsin, baska bir sey de demiyorum.
  • üzerine master yapıp sayfalarca tez yazabileceğim insan özelliği. belli bir zaman sonra alışkanlık yapıyor aman dikkat.
  • insanlarin bana yapmaktan zevk aldigi sey