şükela:  tümü | bugün
  • tavsiye

bir çok gıda üzerinden araştırma yapan güvenirliliği yüksek bir mecra açmışlar bizede paylaşmak düşer.
  • ambalajlı ürünlerin etiketlerinde yazan değerleri derleyip yayınlayan instagram hesabı. şekere aşırı derecede takmış olmaları ve bazen aslı astarı olmayan şeyleri yayınlamaları dışında güzel.
  • hesaplarini takip etmek icin instagram hesabi actim. facebook’ta cok aktif değiller. verdikleri emeği çok değerli buluyor ve merakla takip ederek bilinç düzeyimi arttırıyorum
  • birçok gönderisi güzel bilgiler içeriyor. bir tüketici olarak bilgilenmeye çalışıyorum. bilgilenmenin de ötesinde aslında sorguluyorum. yediğimiz krakerlerin, hazır keklerin, cipslerin içeriklerininin çoğunu biliyoruz aslında ama ismen biliyoruz. gıda dedektifi, bu maddelerin ayrıntılarını da veriyor.
    uzman değilim, paylaşımları yüzde yüz doğru ve kesin midir bilmiyorum ama en azından samimi olduklarını hissediyorum. umarım paylaşımlarıyla bilinçlendirmeye devam ederler.
  • maddi çıkarı olmayan, eğriye eğri doğruya doğru diyebilen, sağlıklı olduğu iddia edilen ambalajlı ürünlerin gerçek yüzünü ifşa eden, alacağımız her ürünle ihtiyaç sahibi çocuklara yardım ediyor diye reklamı yapılan uyduruk içeceklerin karşısında aslanlar gibi duran instagram hesabı. başarılı çalışmalarının takipçisiyiz.
  • ambalajlı ürünlerin besin öğeleri ve içindekiler kısmını okuma alışkanlığı olmayan, bunu yük gören, okuduğunda tam olarak ne anlama geldiğini bilemeyen kişiler için okuyan ve paylaşan instagram hesabı. instagramda aynı türde yüzlerce hesap bulabilirsiniz.
  • çok doğru işler yapan bir instagram hesabı. takipteyiz.
  • gözü kapalı güvendiğim oluşum. şöyle bir de web siteleri mevcut;

https://gidadedektifi.com/
  • şekere gerçek manada zehir olduğu için takan oluşumdur.

siz tek seferde çocuğunuza 15 tane küp şeker yedirmeyin diye şekere takan oluşumdur.

yediğiniz paketli gıdalar, içtiğiniz meşrubatlar ve tükettiğiniz bütün gıda ile birlikte siz ve sizinle birlikte yiyen içen herkesin vücudunun ihtiyacı olduğu şeker miktarını aştığınız için şekere takan oluşumdur.

iyi işler yapan, bu aralar başarılı olmasını umduğum dükkan, giyim mağazası gibi yerlerde kasalara konan haribolarla ve şekerlemelerle uğraşan sosyal medya hesabıdır. umarım ufacık bir değişim de olsa yaratabilirler. memleketin çıkar gözetmeden iyi şeyler yapmayı kendine iş edinen, yalanlar söylemeden bilgilendiren kimselere ihtiyacı var.

reklam değilim yalnızca bir takipçi.