şükela:  tümü | bugün
 • son zamanlarda usta gazeteci uğur dündar ve arena ekibinin sıkça mıncıkladığı envai çeşit atık maddeden leziz gıda yapma sanatıdır.

  kedi etinden lahmacun` :efsanedir`
  yağdan sucuk
  hamam böceğinden ekmek yapılır.

  (bkz: burada yapilmisi var)
 • bir dostun nevizade'de onceki gece yemek yedigi restorani ertesi gece ugur dundarin programinda gida terorunun yasandigi yerlerden biri olarak gormesi uzerine, ne zaman duysak gulmeye basladigimiz isim tamlamasi. lakin mutfaginda gezen karafatmalar ve bilimum diger pislikleri yedikten sonra bu arkadasa birsey olmamistir, demekki gida teroru goruktugu kadar zararli degildir.
 • gidalarda hile ve tah$i$ yapilarak satisa sunulmasinin ortaya çikmasiyla olusan cümle. islenmis gida maddelerinin -ki buda taze meyve sebze hariç hepsi oluyor - sirf maliyeti düsürmek ve sürüm yapmak adina içine farkli ürünlerin karistirilarak yapildigi son dönemde sikça güneme geldi. bunu yapanlara terörist, vatan haini muamelesi yapildi. yerinde bir hareketti ve üzerine gidilerek halk bilinçlendirilmeye çalisildi. gel gör ki önüne geçilemedi ve geçilemeyecekte. asgari ücretin 350 ytl oldugu günümüzde 1kg et17 ytl, 1 kg peynir 12 ytl, 1kg yag 2 - 2,5 ytl gibi fiyatlardan alici buluyor. haliyle insanimiz pazar mantigi olan ürünlere yani açik satilan ürünlere yöneliyor. üreticiler de bunu firsat bilerek ver ediyorlar hilenin içine.

  beylik laflar etmek ve toplum bilinçlensin demek kolay. asil mesele bunu saglayabilecek kurumlarin olmayisi. üniversitelerde hala gereksiz bilgiler ögrencilere sunuluyor. bir gida mühendisi bile mezun olduktan sonra ögrenebiliyor bir çok seyi. üniversitelerde bu mantalite olduktan sonra halk bilinçlenmemis n'olur. bu arada bu yayini yapan kisilerin üreticilerden talep ettikleri paralara ve "eger bizim programa reklam vermezseniz sizin tesisleri de basariz" tehditlerine hiç deginmiyorum bile.
 • bugün yine gündeme gelen olaydır. verilen cezalarınc, yapılan uyarıların hiçbir işe yaramadığının da göstergesidir. bozuk etmiş, şekerli sudan bal yapmakmış neyse de, margarinden beyaz peynir üreten insanın(!), neyin kafasını yaşadığını çok merak ettim şimdi.
 • gıda teröristinin yaptığı eylemdir.
  adamın tüm kirli çamaşırları ortaya dökülüncebir de kendini savunmaya çalışıyor utanmadan.
  "ben kendime eminim(kendine emin olmak ne demektir?) , kendimin yemediğini halkıma da yedirmem." diyor pişkin pişkin. etleri buzdolabına koymamışsın, haydi bunu geçelim. herkesin ayakkabısı ile üzerinde dolaştığı o pis yerlere koyarken hiç mi vicdanın sızlamadı behey adam! kendin o yerdeki eti öldürseler yine yemezsin, ama insanların gözünün içine baka baka yalan söylemeyi iyi bilirsin. kendi yemediğini halkına yedirmezmiş(!)
 • bu memlekette insanların ahlakı kalmadığı gibi, gıdanında ahlakı kalmadı. insanların ahlakını çaldıkları gibi domatesin limonun çileğinde ahlakını çaldılar.