şükela:  tümü | bugün
  • ihtiyacım olan ve bulamadığım yollar.

(bkz: hadi bi omuz verin de)*

edit:

arada aldatma yok, yalan yok. kavga bile yok adam akıllı. aileler istememekte. engeller konulmakta araya sürekli. karşı taraf yıldı sadece. yoksa ne yol ararım ne bişey. uğruna çok şey harcanan bi aşktı. bu kadar kolay vazgeçmek istemiyorum sadece. 2 yılımızı beraber geçirdik, az şey yaşamadık. bi yol diyorum o yüzden işte, ne bileyim be.

çok önemli edit:

herkes erkek olarak algılayıp öyle mesaj atıyo. kız olan benim.

buradan şu sonuca vardım. demek ki benim erim diye sahiplendiğim bu kişi karı kılıklının,sözüm ona, tekiymiş ki herkes bu kız vesaire şeklinde girişlerde bulunuyo.
    aslında bu bile, yol aramamam gerektiğini gözler önüne seriyo. böyle bi aydınlanma yaşayacağım hiç aklıma gelmezdi.

aylar sonra gelen edit:

bi ara ben hayatından komple gitmiştim hiç umursamıyodum hayatımı yaşıyodum geri geldi, baya bi süründü. hani geri döndürmek isteyen varsa bunun yolu bu demek isterim. diğer her şeyi de denediydim sonra vazgeçtim, bıraktım, koparttım attım, geri geldi öyle. tabi o malum son değil bizimkisi. tamam dedim döndüm ben de istemiyom dedi. yani insandan insana yöntemlerin sonucu da değişebilmekte, bunu da belirteyim.

bi deney çalışmasının sonucunu girer gibi hissettim kendimi. vaka o derece umutsuz, saldım ben de böyle. düşünün işte. olmuyorsa zorlamayacaksın kapısına çıkıyoruz burdan da. evet, şimdi gidip vizelere çalışabilirim.

aylar aylar sonrası gelen edit:

aradan çok aylar geçince s.keyim gideninin de geleninin de anasını diyip önünüzdeki cipse gömülüp sözlük okumaya devam ediyorsunuz.

ahh.. huzur.
  • peşine düşmemek daha olumlu sonuçlar verebilir bu konuda.
  • gitmişsse zaten hiç senin olmamıştır diyerek noktayı koyacağım olmayan olay.yok olmadı gittiği yeri biliyorsan gider ordan alır gelirsin bu da bi yoldur.
  • yol değildir o yalvarmaktır. son şans denenir, elinden gelinen her şey yapılır ama gelmiyorsa getirmenin bir yolu falan yoktur.
  • zannımca yoktur. zira gelse de, gelmiş olan o giden sevgili olmayacaktır. dönen sevgili hiçbir zaman tam değildir.
    tecrübeyle sabittir.

"herşeyin ikincisi yenilgidir.
    her dönüş,
    ispatıdır biraz da kaybetmişliğin."
  • üzerine kafa yorulmaması gereken yollardır.

zira bu sevgili geri gelse de yine gidecektir.
  • olmayan yollardır. bir şekilde başarılsa bile, daha büyük felaketlerin yaşanmasından başka hiçbirşeye sebebiyet vermeyecektir. araya bir kere ayrılık girdiyse o işten artık hayır gelmez. ilk küçük kavgada eski konular açılır, konular büyür, çığ olur, altından kalkamazsınız. bırak dönmesin. dönecekse de özlesin, kendiliğinden dönsün. eksikliğini hissetsin. sen döndürürsen kendini bir bok sanıyorlar.
  • çatıya çıkıp geri dönmezsem kendimi buradan atarım demek. tarık akan taktiği.

- zehraaaaa! beni sevdiğini söylemezsen atarım kendimi burdan!
    - ne zehra'sı be salak zehra kim?
    - aman. hep ezberci eğitimden oluyor bunlar.
    - in lan aşağı mal herif blöf yapmayı bile beceremiyosun daha.
  • uçak, otobüs, tren, gemi ne sikimse onun bileti.