• giden kararliysa cok mantiksizdir. o karari almis olan zaten bir surecten gecmistir, anlik degildir hareketi. bu durumda kal demek gideni rahatsiz etmekten baska bir ise yaramiyor.

giden kafasi karisik gidiyorsa durumlar degisir. belki de agzinizdan cikacak olan o "kal" kelimesini duymak icin gitmek istemistir veya bambaska seyler. ilk durum kadar umitsiz degil en azindan.

ancak ne yazik ki gitmelerin cogu kararli gitme oluyor. bu durumda da yapacak hicbir sey yok. ileride gidenin pisman olacak olmasi olasiligi "keske kal deseydim"i gerektirmez. herkes kendi kararindan sorumludur. zaten bu sekilde gidip de pisman olanlar azinlikta.
  • türk pop müziği yasalarınca suç olan eylem.
  • gidene kal demeyeceksin...
    gidene kal demek zavallılara,
    kalana git demek terbiyesizlere,
    dönmeyene dön demek acizlere,
    hak edene git demek asillere yakışır.
    kimseye hak ettiğinden fazla değer verme,
    yoksa değersiz olan hep sen olursun.

nietszche**
    *
  • gidene kal demek zavallılıktır derler ya? yok öyle bir şey. gidene kal demek sevenlerin yapacağı şeydir bence.

hele de giden kadınsa, kesin kal demenizi bekliyordur. belki de sizin kal dediğinizi duymak için gidiyordur. niye ki? manyak mı bu kadınlar? diyorsanız içinizden; evet bir çoğu manyak.

bu şekilde bazı şeyleri test eden çok hareketleri var ve evet biliyorum çok yorucu bunlar.

ayrıca;

erkek genelde seviyorsa gitmez, severken gidiyorsa mantığıyla hareket ediyordur ve muhtemelen sen kal desen de kalmaz. o yüzden erkekler gitmesinler. gidecek olan erkeklere şunu demek istiyorum: ''gitmeyin lan. eğer karşınızdaki gitmiyorsa siz de gitmeyin''
  • defalarca, ilişki boyunca belki yüzü bulmuştur kal demem. sevmediğinden gitmiyordu. anlaşamıyorduk ve o benim gibi ısrarcı değildi. belki daha az sevdiğinden ama sevmiyor değildi. artık sona ulaştık bunu bende görüyorum. bu yüzden ben git diyorum. git ki bu kadar çok uğrsşmamın pişmanlığını rahat rahat yaşayabileyim.
  • deniyor, deniyor ama giden bu sefer nimetten sayıyor kendini..
  • gidecek olan gitmeyi kafasına koymuşsa gitme kal demek saçmalık olur.. bu yüzden gidene asla kal demem, gitsin de kafam rahat etsin diye.
  • ne yalan söyleyeyim,
    üzgünüm; bir yanım kopmuş kanamış gibi..
    bunu ancak sen anlarsın.
    yine de mutlu olmanı tüm kalbimle isterim.
  • gitmesin istersin, "kal" dersin. "hatam neyse, kusurum neyse çözeyim de gitme benden. çünkü ben sensizliği bilmiyorum. sen yokken ben kendimi bilmiyorum..."
    bir sürü şey düşünürsün böyle. belki hiçbirini söyleyemezsin ama gözlerine baksa hepsini görecek. saklayamazsın.

yine de gitti mi?
    geçmiş olsun.
    dönülmez akşamın ufkundan merhaba...

gitme dedin, gitti. artık yapacak bir şey yok. geri dön diye yalvarsan, geri gelse; yine gidecek. gitmese bile "bak giderim ha" kılıcı hep tepende sallanacak.
    iyisi mi, o gittikten sonra sen o tavizi verme. o da senin kadar seviyorsa o gelsin, o ikna etsin seni yanlış yaptığına, bir daha yapmayacağına (yapacak bu arada).

ama işte bir kere giden, hep gider.

gidene kal demek, esarettir.

bu arada şunu da şuraya koyayım:

ahu sağlam - gitme
  • ikinci seferse iyi bok yedin arkadasim ilkinin gunahi olmaz
hesabın var mı? giriş yap