1. demet akalın'ın giderli 16 albümünün en iyi şarkısı.

  (bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

  bu kalbin üzülmesine izin vermeyeceğim
  sevgi saygı ne varsa yitirdik
  mutlu sonu görmeden asla ölmeyeceğim
  giden kazansa illa ki bilirdik
  çat diye kaldırıp atıyorum resimlerimizi duvardan
  herkes nasibini alır giderli şarkılardan
  arkasına bakmadan çekip giden birisi var
  eminim bu gidişin u dönüşü var
  o şimdi kaf dağında ve kendinden çok emin
  tabi kaderin her zaman son bir gülüşü var

  söz: gökhan şahin
  müzik: emrah karaduman
 2. muhtemelen bi ara klibi de cekilecek, utanaraktan dondurup dondurup dinledigim demet akalin sarkisi. her albumunde agza takilan bi sarkisi oluyordu, bunda da bu olmus..
 3. bu albümün çıkış zamanı çok yanlış olmuş.bu şarkı ile yaza girse idi çok daha iyi satış yakalayabilirdi.şarkı bence tam demet akalın tarzını yansıtıyo.albüme tekno versiyonu da ekleselerdi iyi olurdu.
 4. nakarat öncesi bateri atağı, dım dım dı dım dım diye cam bardağa vurma sesleri* ve "..çekip giden birisi var.."dan sonraki 'çatak çatak çat çatak' kıvamındaki 'beat'ler inanılmaz olmuş. kışın daha başında böyle şarkı yapılır mı ya? bu şarkıyı haziranda patlatıcaktı, bak neler oluyo sonra..
 5. bagimlilik yapan demet akalin sarkisi. su an sarkiyi 7. defa dinliyorum. pis bagimlilik yapti. kezban sarkisi falan demisler, bisey demiyorum tabii. vardir suserlerin bir bildigi. "tabii kaderin her zaman son bir gulusu var, beni cekemeyen anten taksin" diyerek sarkinin hedef kitlesine bir goz kirpayim madem.
 6. eğer bu şarkı kezban şarkısıysa yarın msn iletime "siqerler güzeliimm sii-qeeeer-leeerr :)))" falan yazarak dünyanın en büyük kezbanı olacağım. son 1 hafta içerisinde 94 kere falan dinledim. sıkılmayı geçtim, her seferinde daha fazla eğleniyorum :(
 7. insanların hakkında espri yaptığını düşündüğüm şarkı. eğer bu şarkı güzelse ismail yk'nın "ben senin ananın" isimli eserine masterpiece falan dememiz lazım.