1. demet akalın'ın giderli 16 albümünün en iyi şarkısı.

(bkz: sözlerini de yazayım tam olsun)

bu kalbin üzülmesine izin vermeyeceğim
    sevgi saygı ne varsa yitirdik
    mutlu sonu görmeden asla ölmeyeceğim
    giden kazansa illa ki bilirdik
    çat diye kaldırıp atıyorum resimlerimizi duvardan
    herkes nasibini alır giderli şarkılardan
    arkasına bakmadan çekip giden birisi var
    eminim bu gidişin u dönüşü var
    o şimdi kaf dağında ve kendinden çok emin
    tabi kaderin her zaman son bir gülüşü var

söz: gökhan şahin
    müzik: emrah karaduman
  2. muhtemelen bi ara klibi de cekilecek, utanaraktan dondurup dondurup dinledigim demet akalin sarkisi. her albumunde agza takilan bi sarkisi oluyordu, bunda da bu olmus..
  3. bu albümün çıkış zamanı çok yanlış olmuş.bu şarkı ile yaza girse idi çok daha iyi satış yakalayabilirdi.şarkı bence tam demet akalın tarzını yansıtıyo.albüme tekno versiyonu da ekleselerdi iyi olurdu.
  4. nakarat öncesi bateri atağı, dım dım dı dım dım diye cam bardağa vurma sesleri* ve "..çekip giden birisi var.."dan sonraki 'çatak çatak çat çatak' kıvamındaki 'beat'ler inanılmaz olmuş. kışın daha başında böyle şarkı yapılır mı ya? bu şarkıyı haziranda patlatıcaktı, bak neler oluyo sonra..
  5. bagimlilik yapan demet akalin sarkisi. su an sarkiyi 7. defa dinliyorum. pis bagimlilik yapti. kezban sarkisi falan demisler, bisey demiyorum tabii. vardir suserlerin bir bildigi. "tabii kaderin her zaman son bir gulusu var, beni cekemeyen anten taksin" diyerek sarkinin hedef kitlesine bir goz kirpayim madem.
  6. olacak olacak kadar olmasa da takdir ettiğim ve severek dinlediğimi itiraf ettirtecek güzellekteki demet akalın parçası.
  7. oha lan. arabada son ses dinleyince acayip eğlenceli oluyormuş.
  8. eğer bu şarkı kezban şarkısıysa yarın msn iletime "siqerler güzeliimm sii-qeeeer-leeerr :)))" falan yazarak dünyanın en büyük kezbanı olacağım. son 1 hafta içerisinde 94 kere falan dinledim. sıkılmayı geçtim, her seferinde daha fazla eğleniyorum :(

giderli şarkılar hakkında bilgi verin