şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ico'su yeni biten yeni bir coin. ismi çok duyulabilir. "at kenara bekle" türünden olması muhtemel.
 • binance'in desteklediği bir coin.
  kullanım alanının daha çok, sevenlerinin içerik üreticileri veya influencer'lara sanal hediye göndermesi şeklinde olması planlanıyor.
  hayran gidip mağazadan bir kahve alacak ve onu gönderecek, sonra youtuber da onu bozdurup gifto elde edecek.

  başlangıç aşamasında olan coin'in şu anki değeri:
  1 gıfto = 0.00014290 eth

  buradan daha fazla bilgiye ulaşılabilir.
 • tron coin'e switch edecek oluşum. justin reyiz advisory board'una oturmuş. token hali hazırda ethereum'da ancak platform değiştireceği daha baştan whitepaper'ında yazıyordu.
 • gifto; 100’den fazla ülkede 20 milyonun üzerinde kullanıcısı olan ve kendi platformundan yılda 100+ milyon $ üzerinde kazanç sağlayan mobil app @uplivejp tarafından başlatılan merkezi olmayan bir evrensel hediye alışveriş platformu. sadece çin pazarında live streaming endüstrisinin yarattığı piyasa 5 milyar $ (http://www.scmp.com/…out-pay-globally-beijing-start) ve 2016 yılının mayıs ayında kurulan uplive’ın 2017 yılında aylık kazancı 5-10 milyon $ ve bu yıl içinde 100 milyar doların üzerinde gelir elde etmesi bekleniyor. çin’in livestream marketinin büyüklüğü (http://cdn4.i-scmp.com/…c6b8565de23_image_hires.jpg) japonya pazarından en çok indirilenlerde 1. sırada ve uplive şu an 6 dilde (mandarin, ıngilizce, japonca, vietnamca ve arapça) real-time translation yapabiliyor. (ispanyolcanın olmaması bence büyük eksiklik umarım giderirler)
  son olarak; taipei, hong kong, tokyo, kahire ve ıstanbul’da ofis açmayı planlıyorlar. (ceo’nun üstte verdiğim linkteki açıklamalarından derledim.)
  gifto'nun en önemli özelliği, uplive kullanan 20+ milyon müşteri tarafından yapılan sanal hediye alış verişinde kullanılacak olması. (min 0.3$ max 148$ hediye verilebiliyor.) livestream yapan yayıncıya niye para ödeyim diye sorabilirsiniz? cevabı çok basit: kullanıcılar crypto kitties (https://www.cryptokitties.co/) projesinde niye 1.5 milyon $ para harcadıysa o yüzden.( https://techcrunch.com/…on-the-ethereum-blockchain/)
  gifto ceo'su andy tian (https://www.linkedin.com/in/andytian/) ünlü oyun platformu zynga china’nın eski başkanıdır ve mıt mezunudur. ayrıca google’da 2 yıl iş tecrübesi (android platformunun çin pazarına entegrasyonunda) var. gifto'nun dikkat çeken danışmanları var. kyber network ceo'su loi luu, tron ceo’su justin sun ve #neo kurucusu hitters xu. son olarak youtube’un kurumsal geliştirilmesinden sorumlu eski yöneticisi tom duterme de önemli isimlerden. https://gifto.io/#team-section
  binance-tron ve gifto üçgeninde oldukça sıkı bir ilişki ağı mevcut ve bu 3 kurumun projesi de çok iyi ve ceo'ları çin'in yeni nesil altın çocukları olarak kabul ediliyor. gifto'ya değer katan bir başka özellik ise private sale or ınstitutional sale aşamasında venture capital firmaları pantera ve block asset'ten yatırım almış olması.
  gifto neden önemli?
  youtube’un açıkladığı yeni iş ortağı programına göre herhangi bir kullanıcı son 12 ayda 4.000 saat izlenme süresine ve 1.000 abone sayısına ulaşamazsa videolarından para kazanma özelliği için artık uygun olmayacak ve gifto’nun whitepaperına baktığımız zaman youtube’da yer alan videoların sadece %0.33’ü 1 milyon üzerinde görüntülenme sağlamış ve bunun içerik üreten kullanıcıya getirisi sadece 2000$ (whitepaper syf 12)
  abonesi sayısı çok olan youtuber’ların reklam geliri %15-30 oranında düşüş göstermiş (whitepaper syf 13)
  gifto ceo'su andy tian’ın aktardığına göre düzenli olarak günde sadece 1-2 saatlik bir live stream ile bile yaklaşık 50 bin doların üzerinde kazanılabileceğinden bahsediyor. (whitepaper syf 15)
  gifto’da hediyelerin nasıl kullanılacağı çok daha detaylı olarak whitepaper’da açıklanmış. (https://gifto.io/…ifto_whitepaper_v2.0_20171204.pdf)
 • gemiye atladık bakalım nerde ineceğiz.
  p.s: kısa vadeli btc miktarını arttırma amaçlı geçiş yaptım.
  twitter'dan takip için.
 • bir üstteki entry'de de görüldüğü üzere; o andan şu ana dek %80+ küsürlere çıkan bir kâr marjı oldu. bence günlük al-sat için hiç fena olmadı. tweet'in zamanına göz atmak için.
 • yarim saat kadar once hayvan gibi pump & dump yemis coin. her sey bir anda oldu bitti.
 • parlak pazarlama stratejisti ve geliştirici andy tianın son bombasıdır. arkasında zhao chengpengin desteği de olduğu düşünülünce bu zamanda bu fiyatlara gto almayanlar ileride çok ama çok üzülür. binance'deki ödül dağıtımı için belirlenen aralık 19 şubat pazartesi 03:00'te biteceğinden, bu zamana kadar çılgın atması gayet olağan olacak tokendır.
 • bu fiyattan alırsak hata mı olur diye düşündüğüm coin.
 • yeni bir oyunla karşımıza çıkmış coin
  2 günde 10 gto coin kazandım ama nasıl gaza geldiysem onları da harcadım.
  https://giftomon.io/?invitecode=6u6rr0fc
  üye olabilirsiniz. kolay ama gaza gelmesi de kolay bir oyun çünkü ödüller yüksek.