şükela:  tümü | bugün
  • açılımı gizlenen islam gerçeği olan youtube kanalı. kurucuları ingilizce ve arapça bilip sonradan ateist olan eski hafızlar.
  • izlemek (daha çok dinlemek) ve düşünmekten kendimi alamadığım youtube kanalı.
  • kanalın sahibi tamamen din tüccarı. tersinden din tüccarı. diğerleri övüyor parayı götürüyor, bu yeriyor parayı götürmeye çalışıyor. iyi niyetli sorgucuları da kanalında malesef sömürüyor.
  • tarzından dolayı dinlemeye dayanamadığım kanal. yerine efe aydal ve denizin ötesindeki sesler tercih ediyorum. kafam sişmiyor.
  • araplarda künye nedir bilmeden video çeken cahillerdir.

link

demişler ki muhammetin gerçek ismi kasım'dır. çünkü kaynaklarda ebu-l kasım olarak geçiyor.

doğrudur. ebu-l kasım muhammet'in künyesidir. peki künye nedir? bir erkeğin ilk doğan çocuğunun adıyla aldığı lakaptır. ebu-l kasım, kasım'ın babası demektir. bir erkeğin ilk erkek çocuğunun adıyla kendisine künye alması bir arap geleneğidir. muhammet'in de ilk oğlunun adı kasımdır. dolayısıyla künyesi de ebu-l kasımdır. muhammet kendi isminin koyulmasını serbest bırakmışda da künyesinin kullanılmasını yasaklamıştır. bu nedenle bugün bile araplarda doğan ilk erkek çocuğa kasım ismi pek koyulmaz, koyulsa bile onunla künye alınmaz.

daha bunu bile bilmeden, bir şey bulup onun ne olduğunu anlamadan bambaşka bir şeymiş gibi anlatan bu arkadaşlar acaba daha neyi nasıl yanlış bilerek anlatıyorlar acaba?

ben kendi sayfamı bırakayım buraya da belki birileri sebeplenir.

https://www.instagram.com/ateistbilge/
  • yeni denk geldim objektif olarak dinin ne bok oldugunu koyunlara comarlara anlatan bir kanalmis. ulan demek boyle cesur insanlar da var dinci katillere karsi uc maymunu oynamayan.
  • bu ibrahim'in itici anlatımı yüzünden hiçbir videonun sonunu getiremiyorum. bu kadar ciddi konu hakkında konuşuyorsun, az ciddi ol be adam. kim takacak seni böyle? geri zekâlı gibi sesler çıkarıyor koca adam sürekli ya.
  • ibrahim atabey isimli şahsa ait olan; islam eleştirisi yapılan bir youtube kanalı.

kanal sahibinin üslubu birçok kişi tarafından katlanılmaz ve itici bulunmasına rağmen benim çok hoşuma gidiyor. zaten olması gereken üslup bu. islamcılarla insan gibi tartışılmayacağını hepimiz biliyoruz. bu adam islamcıların anladıkları dilden konuşuyor. adamın yaptığı iş kolay değil, hergün onlarca küfür, tehdit ve iftiraya maruz kalıyor, biraz agresif olması gayet doğal.
  • ilk kez görünce müzikle ilgili olduğunu düşündüğünüz ama dinle ilgili olduğunu öğrendiğinizde ilginizi kaybettiğiniz youtube kanalı. niye mi? çünkü biz çoktan sınavı geçtik, ateist olduk zaten. din eleştirisi dinlemek benim için zaman kaybıdır bundan sonra. arafta kalanlar ya da dine inananlar izlesin; bırakma sırası sizde artık.