şükela:  tümü | bugün
 • steaua bükreş taraftarlarının bile nefret ettiği kulüp sahibi. sadece kulübü karıştırmakla kalmayıp rumen futboluna da burnunu fazlasıyla sokmaktadır. romanya'daki macar kökenlilerin takımı olan lider cluj'u yenen takıma para vermeyi teklif etmiş. amacı macarlara ait bir takımın romanya futbolunda söz sahibi olmamasıymış. bunun için her şeyi yapabilirmiş...
 • francesco totti hakkında enteresan bir açıklama sahibi insan.

  http://www.goal.com/…ticolo.aspx?contenutoid=795955
 • kulubünün galatasaray ile eşleşmesine garip bir şekilde yaklaşmıştır: "hristiyanlar olarak müslüman bir takım karşısında zafer kazanmak zorundayız. bunun için meryem ana'ya dua edeceğim..."

  gören de haçlı savaşları yeniden başlıyor sanacak.

  (bkz: http://www.internetspor.com/…ws_detail.php?id=78101)
 • george "gigi" becali, rumen'dir, isadamidir, politikacidir. 25 temmuz 1958'de romanya'nin zanga sehrinde dogmustur.

  romanya, ortodoks-isevî olmasi haricinde, sosyolojik ve ekonomik gelisim süresince bugün gelinen noktada türkiye ile büyük benzerlikler göstermektedir.

  becali, emlâk ve müteahhitlik alaninda calisarak, multitrilyoner olmustur. bugün steaua bükres futbol kulübü'nün yanisira bir basin-yayin araclari toplulugunun da sahibidir. yanisira, yeni nesil hristiyan demokratlar partisi'nin de baskanligini yapmaktadir. becali isminin üzerindeki saibe ve karanlik noktalar oldukca fazladir. cok duyulmus, görülmüs, tanidik bir özgecmis seyri...

  becali, tasra zihniyetinde, cahil ama cesur bir kisilige sahip. politikaci olarak alamet-i farikasi, sert ve saldirgan söylemi ile kelime haznesinin darligi ve edepsizligidir.

  dogu blogunun dagilmasinin ardindan yasanan sürecte, eski topluluktan ayrilan her ülkede yasanan sürec romanya'da da görülmüs, ortaya cikan firsatlari, eksiklikleri, bosluklari ve olanaklari degerlendiren bir cok kisi, 10 yil gibi kisa bir sürede akilara zarar verecek bir serveti elde etmislerdir. becali, özellikle dünyanin yeni korku kaynaklarindan biri olan "rus milyarderler" gibi rumen milyarderdir, büyük ihtimalle, bugün romanya'nin en güclü adami durumundadir.

  becali, asiri milliyetci, asiri muhafazakâr bir ortodoks-hiristiyan'dir. yabancilardan, müslümanlardan, escinsellerden ve büyük ihtimalle solculardan da nefret eder. bunu da kendisiyle yapilan hemen hemen her mülakatta cekinmeden dile getirmektedir.
 • youtube'da bu adamın kazalı maybach'ını elinde levye ile tamir etmeye çalışmasını gösteren bir video vardır ki içinizden geçirirsiniz "ulan insan zenginleştikçe ne kadar fakir oluyor".

  ilgili video: http://www.youtube.com/…wkkjxewcggq&feature=related
 • adam kaçırmak ve azmettirmekten gözaltına alınan kişi.
 • uefa avrupa ligi'nde sheriff ile 0-0 berabere kaldıkları maçın devre arasında soyunma odasına girmesine izin vermeyen teknik direktör cristiano bergodi'nin görevine son veren steaua bükreş başkanı.
 • haziran ayından beri milletvekilidir.
 • galatasaray'a hagi vasıtasıyla stancu ve zapata'yı iteleyen adam.
 • sonunda hapse girmiştir.

  milli savunma bakanlığının arsa satışlarında yolsuzluk yaptıgı gerekçesiyle yargılanıyordu. suçlu bulununca iki gün icinde milletvekilliğini düşürüp hapse ativerdiler.

  zaten nasıl milletvekili olduğunu biz de anlamamıştık.

  şimdi hapisteki rapid ve dinamo taraftarlarının marşlarını duyar gibiyiz.

  ayrıca hapiste kalacağı iki sene icin böbreklerinizi satıp steaua'nin avrupa kupası maclarına yatirabilirsiniz. macı satacak adam yok nasıl olsa.