şükela:  tümü | bugün
  • habire dijon'la karıştırılan, sporting gijon takımına ev sahipliği yapan, 275,000 nüfuslu sahip şirin ispanyol şehri.
  • bir çeşit saplama, ayrıca tij de denir ama aslında değildir.
  • sahili izmir kordona benzemektedir. oviedo üniversitesinin laboral kampüsü bu şehirdedir.
  • bu sehrin okunusu "hixon" veya "xixon" mus. burdaki x'ler girtlaktan söylenenen h sesini temsil ediyor.
  • apple cider la ünlü şehir
  • ekim ayında ayaklarımı denize (okyanusa) soktuğum koca kumsalın ocak ayında nasıl azgın dalgalarla kaplandığını, gelgitin ne demek olduğunu bana çok güzel gösterip ufkumu 2 katına çıkaran şehir olmuştur (gelgit buralarda göremediğimizden gayet cahildim)..

ayrıca asturias'a eğitime gidecek arkadaşlara yerleşim yeri olarak oviedo yerine burayı tercih etmeleri tavsiye edilir. denizi, mis gibi bir sahili, yat limanı, şeker kafeleri, surf yapan gençleriyle oviedo'dan çok daha seyirlik ve keyifli bir şehirdir. hele benim gibi denizi çok seviyorsanız kesinlikle oviedo gibi bir yerde gayet kısır 1-2 caddeye takılı kalmayın. sırf surfçüleri izlemek bile çok güzeldi ama ne yazık ki kendim deneyemedim :(
  • temmuzun ortasında öğle vakti hava 16 dereceyken üç yaşında bebelerin okyanusta sörf yaptığı sempatik şehir. gidince illa ki sidra içilir.