şükela:  tümü | bugün
  • gram - schmidt process'ten sonra "if gram thought of it first, what was left for schmidt?" şeklinde bir not düşerek ve bu tarz notları sık sık kullanarak konsantrasyon olayını parçalayan bir lineer cebir kitabının yazarı. konuşma diliyle yazdığı notlar ertesi günü finali olan biri için pek de sempatik gelmeyebilir ama boş vakitlerce açıp okunarak eğlenilebilir. (algebraists tell me that ..bla bla..., but it's too late) lineer cebir hocamız yılmaz akyıldızın adam hakkındaki yorumu şu şekildedir: "kitabın yazarı çok namuslu arkadaşlar, bilmiyorum dediği yerde açık açık yazmış bilmiyorum diye..."
  • gayet yüksek miktarda geyik ihtiva eden güzel kitabı sınavlara çalışmak haricindeki amaçlar için kullanılmalıdır. sözkonusu kitabın alışılmışın dışında bir de kapağı vardır.

http://images.amazon.com/…155510053.01.lzzzzzzz.jpg
  • mit opencoursewareden izlerken hayran kaldığım insan.hangisinde olduğunu hatırlamadığım bir dersinde, herkes tam konsantre dersi dinlerken tahtanın önünden cadı kıyafeti giymiş biri geçmiştir strang korktuğunu söylerken sınıf kopmuştur.

edit: geçen cadı değil cellatmış - hatta azrail'di galiba-
    olaydan sonra strang bir determinantı idam edeceğiz şeklinde espriyi patlatmıştır.

speyşıl thanks to yuzuklerin beyefendisi
  • bahsedilen cadı, 19. derste geçmektedir. determinantlarla ilgili bir örnek yaparken tahtanını önünden geçmiş ve strang'ın kalakalmasını sağlamıştır. örnek bittikten sonra bile muhabbeti geçer.
  • videolari sagda solda gezinmeye basladiktan beri bogazici universitesinde math 201 dersine gelen ortalama insan sayisini yariya indirmis adam. kitabi guzeldir, iyidir de ders zordur be, nilgun isikin sipastik true false sorulari falan komple zordur yani.
  • kısaltması g string şekline olan insan evladı
  • bugun sinifta yanima oturup benimle beraber ders* dinleyen hoca.
    hala gozlerimi ovusturuyorum.
  • kitabindaki yanlis sorulari bulup bildirenlere bir adet mit el fenerli anahtarlik ve bir adet de mit sweatshirt gonderen hoca.
  • tahtaya düzlem çizmesi gerektiğinde " your lecturer is not rembrandt " diyip özür dileyerek abuk bir düzlem çizmesiyle gülümsetmiş hoca.
  • verdiği derslerin bir kısmı academicearth.org sitesi tarafından yayınlanmaktadır. isteyenler buradan keyifle izleyebilir.